Strona głównaOPINIEWielka iluzja Ryszarda Dziury. Tyle trwała radość mieszkańców z oświadczeń ws. śmieci

Wielka iluzja Ryszarda Dziury. Tyle trwała radość mieszkańców z oświadczeń ws. śmieci

Wielka iluzja Ryszarda Dziury. Tyle trwała radość mieszkańców z oświadczeń ws. śmieci

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Warsztat Ryszarda Dziury przestał być przedsięwzięciem stricte kabaretowym, a od pewnego czasu nabiera nawet finezji. Z gatunku groteski. Kunszt twórczy tego niezwykle uzdolnionego reżysera-scenarzysty-suflera, zagrzewa aktorów amatorów, do poświęcenia się bez reszty, grze według scenariusza. Wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem. Scena pali się pod nogami. Kolejne akty rwą do przodu. Wkrótce okazuje się, że misterny plan topnieje od dźwięku ciszy, zanim spalił na panewce. O szczegółach redaktor naczelny.

Nie ma w CV takiej sekcji, w którą nie wiedziałby, co wpisać człowiek o nadzwyczajnych umiejętnościach. W tę jedną chwilę, w skromnym miejscu- sali narad w magistracie, dokonał rzeczy niezwykłej. Amerykański iluzjonista David Copperfield mógłby jeść mu z ręki, gdyby nie pandemia i względy sanitarne. O kim mowa? Radnym z Dobieszyna.

No bo jak nie nazwać iluzjonistą radnego, który tygodniami niemal wypłakiwał się przed mieszkańcami o zatrważająco wysokich stawkach za odpady, którymi straszyli go burmistrz i pracownicy spółki komunalnej, a sam nie zagłosował “za” kiedy ci, co go tak “straszyli”, proponowali stawki niższe, niż te przyjęte przez Radę Miasta, ostatecznie?

Jak nie nazwać iluzjonistą radnego, który nawet nie dotknął przycisku do głosowania “za”, a nawet nie dotknął przycisku “przeciw” podwyżkom stawek za śmieci?

To jest dopiero sztuka iluzji

Wydać i podpisać kolejne oświadczenie- rzekomo- ze szczególnej troski o mieszkańców, którzy nie kryją swojego oburzenia z powodu horrendalnych stawek. Nie głosować przeciw podwyższeniu stawki w wysokości 30 zł za gospodarowanie odpadami i do tego samego zagrzewać radnych.

Duma rozpierać go może…

Ryszard Dziura może mieć za to powody do satysfakcji, gdyż otrzymał podziękowanie od pani pełnomocnik komitetu wyborczego kandydata na burmistrza Zbigniewa Sanockiego, która napisała: -Dziękuję Radnemu Panu Dziurze R. i tym Radnym którzy nie wyrażają zgody na tak duża podwyżkę dot. odbioru śmieci.– napisała. Warto przypomnieć, że wówczas kiedy pani pełnomocnik (red. przyp. KWW NGND) pisała podziękowania dla radnego, w grę wchodziły niższe stawki, niż te przyjęte przez Radę Miasta.

Kilka tygodni- tyle trwała radość mieszkańców z oświadczeń radnych ws. odpadów, którzy mieli jeszcze nadzieję, że zapłacą mniej. Obecnie stawki wynoszą 30 i 60 zł. W tym temacie od kilku miesięcy nic się nie zmienia. Horrendalne stawki za odpady komunalne uiszczać trzeba. Przypomnijmy. Dla 4-osobowej rodziny, roczny wydatek za odpady komunalne, to nawet 1440 zł. 6-osobowa rodzina zapłaci już ponad 2 tys. zł.

Dzisiaj trudno nie przytoczyć słów wypowiadanych niemal na każdej sesji Rady Miasta przez radnego. Żenada, to jest żenada.

Do tematu wrócimy.

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

marzec 2023

24mar17:0018:00Patronat Jedlicze24Spotkanie podróżnicze z Jarosławem KretemDo wydarzenia pozostało

kwiecień 2023

15kwiCałodnioweDłużański Charytatywny Bieg na Orientację

Opinie i komentarze

24 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
daro

gniot

Jacek

Warsztat redaktora pozostaje nadal na brukowym poziomie.
Żenadą jest to, że “portal informacyjny” raczy nas znowu tego typu artykułami.

Mieszkaniec

całe Jedlicze huczy że niejaki Dziura z rady Miejskiej ciskał się o remont drogi do firmy Splast i sklepu Biedronka. Zwolnić tego radnego dyscyplinarnie!!

Mieszkaniec Jedlicza

Czy to prawda? Ten człowiek na garnuszku podatnika ma czelność rzucać się o remont drogi, która prowadzi do firm płacących ogromne podatki i dają zatrudnienie rodzinom z Jedlicza i gminy? Sam dostaje parę słów diety co miesiąc A czy nie wie że to właśnie przedsiębiorcy którzy płacą podatki składają się na jego diety. Ten Dziura to wybitny bałwan.

daro

gdzie można sprawdzić ile tych podatków zostało wpłacone przez te firmy. może burmistr poinformowała by mieszkanców.

Commentator

Popieram. Niektórzy ludzie nie powinni jeść baraniny, bo to jest swego rodzaju kanibalizm tj. pożeranie osobników tego samego gatunku. W naszej Radzie Miejskiej znalazło by się takich wielu.

daro

nie przeceniaj sie

Commentator

A jak byś wytłumaczył mój drogi daro prowadzone długie rozważania podczas sesji w dniu 4.11.br. na temat próby porównywania kosztów utrzymania konia i barana. Ja bym zadał pytanie radnej Teresie Patli – jakie by były koszty utrzymania barana jak by się okazało że baran ma koński apetyt?.

Zgrozo

Istnieje taka możliwość , dla oszczedności i jego zdrowia zastosował bym mu dietę

Commentator

Niezły pomysł. hahaha

Seledynowa

Nawet mi się tego czytać do końca nie chciało

No i co

Ja nie rozumiem tego że chce sie tym wybrańcom przychodzić na sesje i zamiast pracować wygłaszaja jakies idiotyczne monologi. Zenujące wprost nie dające sie słuchać. siedza kilka godzin tylko po to by sobie ulżyć w swej nienawiści do wszystkich i wszystkiego. Zero decyzji zero dobrej treściwej rozmowy zakończonej przemyslanymi decyzjami.Jak tak dalej pójdzie to zniszczą jedynym ich sukcesem będzie zniszczenie gminy cofnięcie jej wstecz. Jestem zła na siebie , że wybrałam ludzi ,niekompetentnych , zawistnych , pamietliwych dobrze sie zakamuflowali w czasie kampani wyborczej. Jestem zła na siebie na swoja decyzję.

hehe

radni też mogą głosować na komentarze? to widać 😀

Merytoryczny komentator

Ktoś ma jakieś informacje, przypuszczenia w sprawie projektu przyszłorocznego budżetu?

decu

oglądaliście wczoraj TVP Rzeszów ?

Mieszakniec

A o co chodzi z tv Rzeszów

xxx

Oglądałem jak samorządy staraja sie o pomoc dla Mieszkańców. Gmina Korzcyna Gmina Wojaszówka w przeciwieństwie do urbanikowej. Wczoraj TV Rzeszów była też w Chorkówce /Str Gmina Chorkówka.

Podatnicy

P burmistrz jeżeli Pani czyta ten portal to pytamy się nie pierwszy raz kiedy w końcu zaświecą lampy w Żaarnowcu które były stawiane w lipcu/ To już naprawdę przesada Jak zawsze p obiecuje gruszki na wierzbie , P Radny na sesji sie nawet o to nie zapytał Stojące nieświecące w takim czasie sa niepotrzebne Muszą działać Byle tylko zrobićsobie fotkę .W poniedziałek dzwonimy do Energetyki i się wszystkiego dowiemy. SZ Rada by to już dawno załatwiła/ Tylko Rada nie musi w gminie wszystkiego robić.

Jak zawsze

Do Merytorycznego Komentatora .Myślę że budżet będzie jak zawsze z opóżnieniem i w sporze w przeciwności do innych Gmin.

Obserwatorzy

Kiedy w końcu nagranie z sesji z 28X2020 r, Mieszkańcy dobrze pamiętają ..Tylko niech będzie profesjonalne nagranie jak w innych Gminach a nie jak zawsze tradycyjnie zakłócenia Sprzęt kosztowny a tu takie rzeczy. Jak burmistrzyni mówi chwilami bez sensu to jeszcze jako tako słychać a jak Radni to już gorzej .Przecież wiadomo że to niczemu nie służy Czyżby złosliwość.

Obserwator

Marna ta cała gmina, od A do Z. Przyglądam się temu od dłuższego czasu – porównuję inne gminy , co tam się robi – inicjatywy, pomysły, dobre decyzje, przejrzysta wizja rozwoju, czytelna strona internetowa w której łatwo nawet senior znajdzie przydatne informacje. A u nas ? Dno!. Ciągle czytam o rozbudowie , przebudowie, dotacji i finansowaniu OSP. Dobrze że są, oczywiście są potrzebni , nie daj Boże do jakich nieszczęść, ale nie tylko OSP są ważne. Ta zaściankowość mnie przeraża. Kłótnie, układziki, zachłanność, dziwactwo. Polityka śmieciowa – odniechciewa się komentarza. Cały ten system razem z JPGKiM to słabowity absurdalny twór. Po śmieci przyjeżdzają trzy różne samochody !!! RAZ w miesiącu. Po innych gminach co dwa tygodnie. Worki z papierem czy butelkami nie muszą być brane za każdym razem, tak jest w sąsiednich gminach i jest dobrze. U nas się nie da.
Musi być tak jak sobie ktoś wymyślił i koniec. Do czasu.

Mieszkaniec

W100 procentach zgadzam się z Obserwatorem .Nasza Gmina od 6 lat nie jest tą Gminą co była za poprzedników. Ościenne Gminy nas wyprzedzają . Gmina Chorkówka na drugim miejscu w spisie rolnym . Zadanie wykonane w 100 procentach.Gmina Wojaszówka 800 lamp wymienionych na diodowe a w Żarnowcu zrobione 8 i do dzisiaj nie świecą .Mówiła na zebraniu że w listopadzie będą świecic Jutro koniec miesiąca ,Wszystko na ostatni dzwonekOna myśli że sama króluje w gminie.Śnieg spadł trzeba ją koniecznie na sankach wywieżć/ Na kolanach przed nią nikt nie będzie klękał , Czepia się SZ Rady co wykonują za nią i merytorycznych pracowników pracę chociażby regulamin czystości .Myśli sobie tylko że Rada jest tylko do uchwalania jej nieprzemyślanych uchwał. .Ciekawe jak z budżetem na przyszły rok , W Rzeszowie jest starszy Prezydent i jak wszystko organizowane a u Nas tylko opowiada o merytorycznych pracowniakch jeszcze więcej się kompromitując Jutro sesja znowu nepotyzm np o pracy goku.

Pomyślcie

Znowu będą cuda i cudeńka zrobione ,a o zbieraniu głosu jak ostatnio kto będzie decydował GÓRA – taż to już śmiech na sali.

sedzia dred

przecież ten człowieczek został wybrany przez was a teraz jęczycie jak kundle i tak jest po każdych wyborach

24
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X