-Bardzo ubolewam nad tym, że nie odbyło się posiedzenie Rady Miasta, zaplanowane na czwartek 28 maja br.- mówi radna Józefa Uram, która nie może się pogodzić z postawą radnych, którzy postawili mieszkańców w bardzo trudnej sytuacji bowiem zaplanowana na czwartek sesja, nie odbyła się. -Radni oddalili się z miejsca pracy– zwrócił uwagę jeden z mieszkańców. W związku z niepodjęciem przez radę uchwał dotyczących odpadów komunalnych, burmistrz Jolanta Urbanik wydała oficjalne oświadczenie. -Ze swej strony zapewniam, że podejmę wszelkie starania by Mieszkańcy mieli zabezpieczony odbiór odpadów w możliwie najszybszym terminie- czytamy w oświadczeniu.

Samorząd gminny jest odpowiedzialny za gospodarkę odpadami. Przyjęcie uchwały dotyczącej gospodarowania odpadami komunalnymi, to wyłączna kompetencja Rady Miasta. Problem w tym, że radni nie podjęli w tym zakresie żadnej uchwały. -Bardzo ubolewam nad tym, że nie odbyło się posiedzenie Rady Miasta, zaplanowane na czwartek 28 maja br. Mieszkańcy zostali narażeni na brak możliwości odbioru odpadów od 1 czerwca. Jest to sytuacja dla mieszkańców wysoko niekomfortowa i nie powinna mieć miejsca- uważa radna Józefa Uram.

Radna Józefa Uram uważa, że na zaistniałej sytuacji najwięcej tracą Mieszkańcy     /fot. Jedlicze24

-Niestety na zaistniałej sytuacji najwięcej tracą mieszkańcy, z czym trudno mi się jest pogodzić- kwituje radna Uram, negatywnie oceniając postawę radnych, którzy zamiast procedować, opuścili salę narad tuż przed sesją.

Oświadczenie w tej sprawie wydała również Jolanta Urbanik, burmistrz gminy, w którym czytamy:

Szanowni Mieszkańcy! Z przykrością informuję, że w związku z niepodjęciem przez Radę Miejską w Jedliczu na sesji w dniu 30 kwietnia br. uchwał w dotyczących gospodarowanie odpadami komunalnymi, a także w związku z nieotwarciem przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu obrad sesji zwołanej na dzień 28 maja br., pomimo odpowiednich technicznych warunków do jej przeprowadzenia, od dnia 1 czerwca br. nie będą odbierane odpady od mieszkańców Gminy Jedlicze, z powodu braku zabezpieczenia przez Radę Miejską środków w budżecie na ten cel, a tym samym uniemożliwienie Burmistrzowi podpisania w imieniu Gminy Jedlicze umowy z JPGKiM Sp. z o.o. w Jedliczu na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od dnia 1 czerwca do 31 grudnia br.- czytamy w oświadczeniu burmistrza.

Dowiedzieliśmy się, że burmistrz jeszcze w tym samym dniu (red. przyp. czwartek, 28 maja br.) złożyła wniosek do przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie pilnej sesji nadzwyczajnej na poniedziałek, 1 czerwca. Ostatecznie sesja została zwołana na dzień 2 czerwca, na godz. 15.00.

-Ze swej strony zapewniam, że podejmę wszelkie starania by Mieszkańcy mieli zabezpieczony odbiór odpadów w możliwie najszybszym terminie- uspokaja Jolanta Urbanik, burmistrz gminy.

Co na to Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, która działa przy Radzie Miasta? Tego nie wiemy, bo zapracowany szef ważnej komisji przed 3 miesiące nie znalazł czasu na rozmowę z dziennikarzami.

Dotarliśmy jednak do poprzedniej uchwały ws. podwyżki opłat za odpady komunalne. Wynika z niej, że radny Stanisław Twaróg nie odpowiedział się w uchwale z 2019 roku jednoznacznie, gdyż “wstrzymał się” od głosu. Jestem przekonany, że przewodniczący komisji, która ma w swoim zakresie sprawy komunalne, a więc sprawy m.in “śmieci”, powinien świecić przykładem dla radnych i w sposób jednoznaczny odpowiedzieć się w przy podejmowaniu tak ważnej dla mieszkańców uchwały. Za pełnienie funkcji przewodniczącego komisji pobiera dodatkowe pieniądze.

Stanisław Twaróg, który od 3 miesięcy bagatelizuje wyjaśnienie sprawy remontu drogi prowadzącej m.in. do prywatnej posesji radnej z Moderówki, wpisanej do budżetu, milczy również w sprawie “śmieci”. W tamtym roku nie odpowiedział się “za” lub “przeciw”, jak będzie teraz?        /fot. Jedlicze24

Sytuacja w sprawie odpadów komunalnych jest z bardzo trudna i dynamiczna. Do tematu wrócimy.

(Red. naczelny)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
fireman

On do Szebni uciekał do mamusi. Nie miał czasu się śmieciami zajmować!

Kazek

radni nie mieli czasu sie smieciami zajmować po jak byl koronariwus to nawet sesja przez 2 miesiace sie nie odbywala itp.

Remik

Bp Yu pier******. Sesji w czasie koronawirtusa było trzy

Danuta

śmieci podrzucamy pod domy radnych jak nie potrafia się dogadać !! taczki i wio pod chałupy !!!!

Kol

Właściwa osoba na właściwym miejscu. Merytoryczne wypowiedzi, dbanie o interesy mieszkańcòw. Niestety w tej radzie mało może zrobić, pozostali radni to beton niesamowity! Pozostałych radnych interesują tylko spiski, kłamstwa – nie interesują ich sprawy mieszkańców!

Remik

Przecież ona w koło to samo gada, a jak na sali nie Jolki to nawet w głosowaniu się myli. Yakże…

Kol

Mataczysz…szkoda Ci że ktoś fakty przedstawia

Remik

Czy to prawda, że CBA zabezpieczyło kolejną transzę dokumentów w Gminie z lat rzadzenia Urbanik?

lena

“Remik” ? Wpis i metody typu ZIBI. Ale to se na wrati. Jeśli nie jest to prawdą a tylko szczuciem warto zainteresować prokuraturę.

Arek

Odwozimy wory pod domy radnych nikt nie ukara nas mandatami A zamiast wypłacania diet radnym którzy pobierają też pieniądze że bycie w komisjach i soltysowanie dac im to posprzątać i powywozic na własny koszt

Ostatnio edytowane 2 lat temu przez Arek
Jaśmin

https://www.rp.pl/artykul/1181393-W-referendum-lokalnym-mozna-odwolac-cala-rade-a-nie-pojedynczego-radnego.html

Dosyć patrzenia na ten marny kabaret!!!
Trzeba działać!!!
Gmina zasługuje na Radnych na poziomie, wykształconych, obytych.
Mam dosyć tych KRZYKACZY!

Ostatnio edytowane 2 lat temu przez Jaśmin
Remik

Tak, o całą Burmistrz, a nie tylko jej przydupasów. Zbliża się komisarz: )) Obserwatora już lada chwila będziemy mieć. Koniec Pudel. Już nie gimnastykuj się. Roboty znaleźć nie możesz, to się tal plączesz, za ludzkie podatki. Ale to już prokurator…

Lisek

Groźby karalne to przestępstwo opisane w art. 190 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem odpowiedzialności karnej podlega ten, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa Remik!

Remik

I jakie? Ze wojewoda zajmuje się już gminą? Yo radosna nowina, a nie groźba.

Żenada

Jaśmin to ktoś inny, nie korzysta się z czyichś już używanych nazw. Co spodobało ci się Jaśmin.

sedzia dred

przeciez sami tych oszolomków wybraliscie na czele z niby burmistrz kolejny raz cwaniaczki was wyjeb…li jako wyborców

Polak

..

Ostatnio edytowane 2 lat temu przez Polak
Polak

Na tym portalu panuje propaganda jak w TV Russia. To nie Radni ponoszą winę za bałagan z uchwała o śmieciach lecz Burmistrz Gminy?

Ostatnio edytowane 2 lat temu przez Polak
Robert55

to radni nie wyszli z sesji ? 😀 haha radny Dziura nie miał pewnie czasu na zajmowanie się śmieciami dla mieszkańców a przez 2 miesiące jak dostawali diety a sesji nie było to co robili radni wspaniali 😀

Robert55

Może się spotykali na borku w domu ludowym i knuli

Polak

Czemu ten portal w żadnym tekście nie podaje na że na Radzie 30.04.2020 Burmistrz zaproponowała, aby stawka dla tych, którzy segregują odpady wynosiła 28 zł od osoby. Dla tych, którzy posiadają kompostownik, a segregują odpady była też możliwość uzyskania bonifikaty w wysokości 2 złotych od osoby. Stawka dla tych, którzy nie segregują wynosiła 84 zł od osoby

Jak dwie krople wody

Rysio otworek to ty? 😀

minä

A koleżko jak myślałeś, że śmieci w Gminie Jedlicze odbierane będą bezpłatnie????
Niestety, żyjemy w czasach gdzie za odbiór śmieci musimy płacić, nikt nam nie pokryje tych
opłat, musimy opłacić transport, ludzi którzy odbierają Twój “urobek”, a jeśli im nie ułatwisz
wymaganej segregacji dodatkowo zapłacisz za ekipę, która posegreguje Twoje odpady,
i chyba zdajesz sobie sprawę, że nie jest to przyjemne i trzeba tych ludzi odpowiednio
wyposażyć i opłacić a nie są to małe sumy, do tego dochodzą jeszcze wysokie opłaty
“środowiskowe”, które możemy zawdzięczać eko-terrorystom.
Na całym świecie przemysł “śmieciowy” jest jednym z najbardziej dochodowy, zaraz po
narkotykach i prostytucji, bądź zadowolony, że żyjesz na dalekiej prowincji i stawki pomimo
podniesienia nie zbliżają się jeszcze nawet do średniej krajowej.

Polak

W związku z tym, że był to tryb nadzwyczajny sesji Radni nie mieli możliwości spotkać się na komisjach, aby przedyskutować zaproponowaną, tak wysoką podwyżkę.Na wniosek Radnych zwołano kolejną sesję zwyczajną, której głównym punktem było ustalenie wynagrodzenia dla Burmistrza.

witek

Czyli, że co? Są to osoby niezdolne do czegokolwiek? Nie mają możliwości zrobienia cegoś konkretnego ? A może nie chce się im ? Może lepiej brać kasę za opierdzielanie się ? Po co komu taka rada ? Żeby bawić się w celebrytów za naszą kasę ? Znają się lepiej, Dziura zadzwonił i ma lepsze rozwiązanie ?, Pouczlski, Przemądrzały z Jaszczwi zamiast pouczy innych pokaże gotowe rozwiązanie które przygotował ?d – więc niech zaproponują konkretne rozwiązanie ? Chyba każdy ma już dość tych ludzi którzy tylko jątrzą, biorą niemałą kasę – i NIC konstruktywnego nie robią.

Polak

Wtedy Pan Przewodniczący Piotr Woźniak zaproponował Jolancie Urbanik żeby do porządku obrad dołożyć uchwały tzw. śmieciowe. Burmistrz swoim pismem wycofała z Biura Rady Miejskiej te uchwały uniemożliwiając Przewodniczącemu wprowadzenie tych uchwał pod obrady sesji zwyczajnej zwołanej na dzień 14 maja br.W dniu 21 maja Burmistrz złożyła do Przewodniczącego Rady kolejny wniosek o zwołanie sesji tym razem zwyczajnej. Jednym z punktów było podjęcie uchwały o ustaleniu opłat za śmieci.

Jak dwie krople wody

Rysio otworek to ty? 😀

ciec

Śmieci tylko tak obrażają ale na KUNDLU nie ma się co dziwić

Apokalisye

Używasz wulgaryzmów zy jestes pod wplywem czy czas na badania psychiatryczne

Robert55

co cię tak nosi? Jak dwie krople wody trafił w punkt? 😀

Ostatnio edytowane 2 lat temu przez Robert55
witek

Ale ty jesteś zorientowany. Podaj jeszcze dokładną datę i godzinę. Taki spontan :). Każdy mieszkaniec przecież z wypiekami na ustach notuje złote słowa mędrców i czas ich wypowiedzi. Oj chłopie. Kto ci to każe pisać. Bo widać, że nie jest to spontan.

Robert55

Polak to otworek? 😀 uuuuuuu. Zamiast się zając smieciami to wyposują głupoty po internetach albo stoły czyszczą 😀

Apokalipseyy

Co ty bredzisz ja wam zaproponuje stawkę znam sie

Polak

W tej uchwale zaproponowała już inną stawkę, a więc 27 złotych od osoby dla tych, którzy będą segregować odpady i 54 zł dla tych, który ich nie segregują. Oczywiście kwoty wynikały z załączonej rzetelnej kalkulacji. I tu w uchwale Jolanta Urbanik założyła, że uchwała wejdzie w życie z mocą obowiązującą od 1 lipca 2020 roku.28 maja tuż przed sesją Radni otrzymali niespodziewanie kolejną, jeszcze bardziej wymyślną kalkulacje z kolejnymi stawkami. Zaproponowano odpowiednio 25 złotych i 50 złotych.

Robert55

A ile zaproponował radny Dziura i spółka? Dlaczego nie zrobią nam np. 10 zł za cała rodzinę? A może radny nie chce płacić za 3 czy 4 dzieci śmieci i wyrzuci je do rzeki np?

ciec

Zpytaj p.Burmistrz dlaczego tak drogo i odpier…..ol sie od radnych kundlowski śmieciu

Arek

A Ty nie wiesz dlaczego? To po co bronisz radnych którzy też nie wiedzą hahahaha ale z Ciebie cwaniaczyna. Nie obrażaj kundli bo te przynajmniej szczekają tak samo zawsze

Mieszko

Co robili Ci radni przez 2 miesiące jak dostawali diety a sesji nie było? Niektórzy pobierają z podatków nawet 2 dwie dietki. Ludzi zwalniali z pracy i zostawali z niczym. Widzisz tę subtelną różnicę, ciecku?

Polak

Zastanawiamy się, która z tych trzech kalkulacji jest wiarygodna i czy którakolwiek opiera się na choćby najprostszych obliczeniach. Tempo zmian kwot oraz ich rozrzut może sugerować, że były brane z przysłowiowej chmury.
No to powstaje pytanie kto z kim walczy i kto jest to czarną postacią w tym konflikcie czy Rada czy pani Jolanta?

witek

Zróbmy tak. Śmieci po 1 zeta. Resztę dopłacają radni ze swoich diet. A klakier Polak im dokłada resztę – bo zna się na sprawie.

Mieszko

Niektórzy radni biorą dwie diety a wszystko z podatkow. Potem plunkają że to drogie że tamto drogie 😀

Jak dwie krople wody

Ten Polak co się tłumaczy wyżej to całkiem przypomina mi słownictwo Rysia otworka 😀

Robert55

Jedyna rozsądna osoba w tej radzie miasta to Pani Uram

Jarek

Duży szacunek dla pani Uram.W dzisiejszych czasach jest mało osób które potrafią mieć swoje zdanie i się z nim nie kryją .Jest pani bardzo silna kobietą .Dużo dobrego życzę.

Robert55

Żądam aby radni obniżyli cenę śmieci na 10 zł zamiast diet dla radnych przeciez to ponoc jest funkcja społeczna . Mam rację?

ciec

Jednak jesteś faktycznie -myslac jedynymi slusznymi racjami totalny DEBIL.Rada mogla baranie uchwalić stawki 30 ,29 28 ale walczac o mieszkańcow i o ciebie ćwoku postanowiła to odlozyć

Robert55

APEL
🙂 🙂 🙂
panie ciec zwraca się do pana z prosba: niech Radni przekażą diety i niech śmieci będą tańsze dla mieszkańców 😀 np 10 zł zamiast diet dla radnych przeciez to ponoc jest funkcja społeczna . Mam rację?

Kto jest za?

Ostatnio edytowane 2 lat temu przez Robert55
Remik

Gmina ma zawartą umowę na wywóz śmieci do końca grudnia 2020. Także nic tu nie wisi w powietrzu, Radna Zuziu. Gdyby Pani wzięła sama, osobiście BIP i go przejrzała, a nie czekała na ti co Pani podpowiedzą, to by pani wiedziała, że nie jest możiwe ze od 1 czerwca nie przyjadą po śmieci. A może Pani to wie tylko razem z JU w ch*** przycina….???

Apokali

Czy to nie pisze jakiś zgniły melon?

Gminny Mieszkaniec

Prosze nie mataczyć i znieniać faktów! Skąd Pan wie kto pisze posty na tym forum? Wszyscy sa incognito, jeśli się okaże że “typuje” Pan/Pani niewłaściwą osobę to jest to zniesławienie i podlega karze! Także zastanów sie co piszesz…

Albert

Pani radna, ludzie tu jest żywy dowód na to, że Urbanik was w konia robi. Na gminnym BIP, jak wół stoi w rejestrze umów, umowa na wywóz śmieci podpisana z JPGiK do końca 2020! A tu wam wciskają, a niektórzy wierzą, zamiast samemu sprawdzić, że 1 czerwca nie przyjadą po śmieci. Oczywiście, ze przyjadą. W tym całym cyrku nie chodzi o śmieci, tylko o to, że Komunalna ledwo zipie. Di wywozu śmieci według Jolki brakuje 1 mln zł. co jest bzdurą. Niedokalulowanie jest 60 tys. i tyle ma trafić do Krosna. Reszta to pchanie kasy w fatalnie zarządzaną Gospodarkę Komunalną. Ludzie przechodzą na swoje studnie, bo ceny za wodę jak za ropę. Gospodarka komunalna “pożarła” już dawno tzw. Wykład własny. Grosza nie ma, a drą z ludzi żeby ich nieudolność utrzymać. Kolejni do taczek, po Burmistrzowej Prezes i Rada nadzorcza. I Radna Uram niech durnia nie klei, tylko poczyta, policzy i posłucha, a nie oszukuje ludzi razem z JU.

Albert

Oto tabela z BIP

Burak

Rycewska idz arbuzy sądzić. Ja chce śmieci za 10 zl max !!! Nie obchodzą mnie tabelki .

RSR

Ty to ta trolka co piszesz sama ze sobą i nie sprzątasz gowien za twoje psy? Szkoda mi Ciebie. Lazisz po sklepach i opowiadasz że Zibi byl wspaniały? Monitoring nad Tobą wisi daj nam w Mecince jeszcze 1 miesiac.

Albert

Jak każdego ślepego durnia. Jest tabelka z zawartością, a nie pusta jak w raporcie Pani kierownik z GOPSU, to już sobie nie radzicie. jest tabelka, jest umowa na śmieci, a to, że wolisz się gównami jakichś psów zajmować, to twoja sprawa. No każdy ma jakąś misje, każdy ma jakiś cel, do czegoś jest stworzony. Widocznie ty do psich gówien.

Burrk

Czy jedna osoba pisze pod kilkoma nickami? Wiem mi że nie jednemu psu burek ale wpisy jednej osoby pod kilkoma nickami są podobne

witek

Trollu ale próbujesz mącić. Nie wiem kogo chcesz w błąd wprowadzić i czy ktoś to łyka. To że masz umowę na cokolwiek – np, telefon nie znaczy, że ci go nie odetną jeśli nie będziesz płacił.

Gminny

Albert jak smiesz oczerniać radną? W ktorym momencie skłamała w swoim oświadczeniu? Na to sa paragrafy i chętnie zasiegne informacji co można zrobić z tym zniesławieniem i jakiw sa tego skutki… Skad wiesz ze radna nie policzyla? A pizistaki radni policzyli? Przedstawili re wyniki mieszkañcom? NIE przedstawili, wiec przestań mataczyć!!Jeszcze jedno czyli uważasz ze to oświadczenie ktore burmistrz wydała na stonie jedlicza odnośnie braku odbioru śmieci jest bezzasadne? Bylaby na tyle niepowiedzialna ze publikowala by taki dokument i ktory moga wszyscy zobaczyć i w necie? ten dokument w sieci nie zginie! Przecież wydalaby na siebie ” wyrok śmierci” i każdy by ja mógł poszadzic o oszustwo i domagać sie odszkodowania…mysle że trochę oleju w głowie ma i nie strzeliłaby sobie tak w kolano – bo jakby było jak Ty piszesz to w pierwszej kolejności radni by ja pozwali do sądu o mataczenie… A jej nie pozywają…hmmm czemu? Moze nie maja racji!

Ostatnio edytowane 2 lat temu przez Gminny
Albert

A gdzie ty masz oswiadczenie radnej? Radna nic nie oświdczyła, tylko że jej przykro. Zresztą jak zawsze. Już sie słuchac tego nie chce. A te głupoty, co wy tu wypisujecie, to łeb puchnie. A z a “wtrok smeirci” to cie tu zaraz zlinczują:))) Jka za prztsrawianie pistoletu do głow. Wy jesteście tak głupimiw tym stadzie, ze szok. Moze jakby was gdzie rozdzielił, pojedyńczi wytłumaczył, to by jeszcze coś może??? może// wyszło. A tak to szkoda zdeowia. Rem redaktorzyna sraczki dostał. Pisze jak debil, wy to czytacie, słuchacie jak świnia grzmotu, zamiast samemu sparwdzić. No daje ci tabelkę z BIP a ty swoje.

Gminny Mieszkaniec

Po pierwsze napisała jaki jest status tej sytuacji. Wole radna ktora powie ze jest jej przykro, przedstawi sytuacje –
– przypomne ze nie opowiedzialasie oo zadnej z stron a ty jedziesz po niej jakby napisała ze uwielbia burmistrza…zastanow sie czlowieku nad sobą… niz radnego co obraza wszystkich!!Czy inny radny powiedzial cos mieszkańcom odnosnie tej sytuacji?? Chyba nie, to gdzie oni maja mieszkańcow…a ty tylko przytaczasz bipy, tabelki …to powiedz mi jest przewodniczący komisji ds gospodarki komunalnej, dlacczego sie on nie wypowiedział na temat tej sytuacji? Czemu nie rozjaśni mieszkańcon tej sytuacji? Chyba od tego jest !! A pozatym jak kupujesz abonament telefoniczny i zawierasz umowe na 2 lata a po roku nie masz środków zabezpieczonych na koncie zeby placic,to mozesz dalej korzystac z niego??? Po trzecie jakby bylo wszystko tak jak miwisz to dostalibysmy rozpuske z odbiorem segregacji smieci na caly rok( przedtem tak bywalo) ale dostalismy tylko do maja…to chyba swiadczy o tym ze po tym okresie miala nastapic rozmowy z komunalka odnosnie dalej wspolpracy. Zastanow sie co mowisz. Czemu ludzi obrazasz na forum? Nie umiesz napisać merytorycznie? Sprawia Ci satysfakcje poniżanie, obrażanie innych?

Gminny Mieszkaniec

i powiedz jeszcze ze lubisz sluchac rad ktore trwaja po 10 godzin i radni sie przepychaja z burmistrzową!! Zastanow sie co ty wygadujesz…

Robert55

Żądam aby radni obniżyli cenę śmieci na 10 zł zamiast diet dla radnych przeciez to ponoc jest funkcja społeczna . Mam rację?

Trol

Żądać nie możesz, ale możesz napisać petycję w tej sprawie, masz do tego prawo. Więc do dzieła. Pokaż co potrafisz.

Ostatnio edytowane 2 lat temu przez Trol
Polak

Śmieci należy odtransportować tylko i wyłącznie pod dom pani Burmistrz. Ludzie nie dajcie się naciągać propagandzie jak panuje w urzędzie gminy. Kim jest ten redaktor naczelny który pisze tą propagandę? Doprawdy TVN zostaje w tyle. Jakie ceny proponowane przez Radnych? O to stawki proponowane przez panią Yolantę.
30.04.2020 – 28/84 pln (segregowane /niesegregowane)
14.05.2020 – 27/54 pln
28.05.2020 – 25/50 pln
Powstaje pytanie skąd te stawki i czemu tak spadają albo czemu tak drogo na początku było? Tylko dzięki temu że Radni na te stawki się nie zgodzili nie ma dziś stawki 28/54 pln.

Gminny Mieszkaniec

Zgadzam sie z Toba w stu procentach. Burmistrz piwinna wytlumaczyc skad te zmiany stawek. Ale prosze tez piwiedz mi merytorycznie czy radni przedstawili jakies konkretne rozwiazania? Wyartykuowali to gdzies? Co trzeba zrobic zeby mniej placic…rzuczaja sie jak wszy na powrózku…

Polak

Nadworni klakierzy z gminy w natarciu. Może redaktor naczelny napisze jak pani Burmistrz poleciła zbierać podpisy pod petycją o przywrócenie jej stawki wynagrodzenia obniżonego przez Radę (bardzo słusznie zresztą). Niech opisze jak przydupas szedł z listą którą każdy z pracowników musiał podpisać że niby są oburzeni obniżką pensji dla pani Yolanty. To chyba pod mobbing podchodzi. To są metody pracy pani