Choć zmysły nie kłamią, to nadal przecieram oczy ze zdumienia. Jako sumienny, wieloletni obserwator samorządu terytorialnego, chcę dosadnie wyartykułować, że w chwili obecnej Gmina Jedlicze, za sprawą pazernych, egoistycznych hien znalazła się w stanie wysokozaawansowanej i postępującej, dającej wyraźne objawy choroby. Ostatnie doniesienia medialne pokazały, że chociaż nadal mamy w gminie demokrację, niektórzy próbują zawłaszczyć samorząd i tworzyć system zgoła odmienny. Świadome pogwałcenie obowiązujących norm, zasad i praw ma to tylko przypieczętować. Przykładem hipokryzji najwyższych lotów jest oskarżanie innych o łamanie ogólnie przyjętych norm i nie stosowanie się do regulaminów; podczas gdy straciło się kontrolę nad swoim własnym zachowaniem. Chcąc nie chcąc, wszyscy jesteśmy świadkami aktów deprawacji i swoistych indolencji. Powściągliwość jest wskazana, ale nie powinna sprawiać, że umyka nam istota rzeczy lub sedno sprawy. Jeżeli wydaje się komuś, że widział i słyszał już wszystko, jest w błędzie. Zobaczcie, jakie standardy panują na sali narad, gdzie odbywają się sesje Rady Miejskiej w Jedliczu.

Przewodniczący ulega presji wiceprzewodniczącego. Piotr Woźniak w wielu sprawach nie ma własnego zdania… sam do końca nie wie kiedy i w jaki sposób będzie musiał zareagować!

Na sesji Rady Miejskiej w Jedliczu, 29 stycznia br., kiedy Burmistrz Jolanta Urbanik odczytywała projekt uchwały budżetowej czyli de facto najważniejszej uchwały, którą podejmuje rada miejska, doszło do kuriozalnej lecz nie pierwszej takiej, w wykonaniu przewodniczącego rady sytuacji. Piotr Woźniak ulegając presji Ryszarda Dziury wyłącza mikrofon Burmistrz Jolancie Urbanik.

Jolanta Urbanik: Mieszkańcy mają prawo poznać zapisy budżetu!

– Kuriozalną jest sytuacja, żeby Wiceprzewodniczący wyłączał mikrofon Burmistrzowi, po raz kolejny to się już zdarza, taką sytuację mięliśmy- zasygnalizowała Burmistrz wyraźnie podkreślając, że to niedopuszczalne, żeby Przewodniczący odbierał głos podczas merytorycznej wypowiedzi i podczas przedstawienia konkretnych zapisów projektu budżetu, które mają prawo poznać wszyscy mieszkańcy. – Jeszcze nie było takiej sytuacji myślę w historii, żeby wydawał polecenia wiceprzewodniczący, jeszcze ganił przy stole prezydialnym przewodniczącego rady żeby upominał burmistrza podczas przedstawiania tekstu projektu uchwały- podkreśliła burmistrz.

O co chodzi? Dlaczego Przewodniczącym tak bardzo zależy na tym, aby przyspieszyć?

-Te rzeczy, jeśli chodzi o budżet jest nam doskonale znany. Projekt budżetu, który pani złożyła. Proszę się odnieść do wniosku o zmianę, który dała komisja Budżetu i Finansów (przyp. a więc wniosek, który został złożony przez radnych)- tłumaczy Przewodniczący Piotr Woźniak, podnosząc argument, że dalsze czytanie treści uchwały przez Burmistrza nie ma sensu. Czy rzeczywiście chodzi tu o argumenty, które wskazał Piotr Woźniak? Czy rzeczywiście chodzi o to, aby Burmistrz nie czytała projektu uchwały z powodów określonych przez Przewodniczącego Rady Miejskiej?

Jednej istotny szczegół nie może ulec naszej uwadze…

Radny Piotr Woźniak przypomniał, że wniosek komisji budżetowej został zaopiniowany pozytywnie przez wszystkich członków tejże komisji. Krótko mówiąc, Radni dokonali więc zmian w budżecie, przerzucając pieniądze… na remont drogi prowadzącej m.in. do radnej-sołtys w Moderówce. I wszystko zaczyna układać się w jedną całość! A teraz zobaczcie Drodzy Państwo, jakie wyglądała ta sytuacja okiem naszej kamery:

Zobaczcie, jakie standardy panują na sali narad, gdzie odbywają się sesje Rady Miejskiej w Jedliczu [FILM]

Na podsumowanie

Ciekawostka. W całym tym zamieszaniu zupełnie nikt nie zauważa, że kilkoro radnych zakłóca porządek obrad. Ale tylko Przewodniczący Piotr Woźniak, który słyszy to doskonale, nie reaguje. Czy radnych, którzy mówią o szanowaniu zasad panujących na sali narad, przestrzeganiu regulaminów etc., te zasady nie dotyczą?

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Patryk

SKANDAL!!!!!!!!!!!! Czy tak może być?

Kostek

Przewodniczący do wymiany. Kto za niego?

Jaśmin

To jest nie do opisania! Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca! Za kogo przewodniczący i z-ca się uważają?
Brak szacunku dla Pani Burmistrz.
Dobrze wiedzą, że Pani Burmistrz ma rację…

Jest mi wstyd, że Naszą Gminą, moim domem zarzadzają tak butni ludzie, zamknięci na współpracę.
Jeżeli nie będzie zgody na linii Burmistrz-Radni, stracimy na tym wszyscy.
Jak to wszystko z boku wygląda? Przecież te obrady nie mają nic wspólnego z merytoryczną dyskusją.
Wielka szkoda, że ludzie młodzi, ambitni, inteligentni nie chcą kandydować.

Pani Burmistrz, proszę przemyśleć jak zachęcić młodych do pracy na rzecz mieszkańców…
Bo z tymi radnymi to my daleko nie zajdziemy…
Czas na zmiany! Starszym Paniom i Panom dziękujemy!

Gminny mieszkaniec

Trzeba to zmienić. Czas na młodych A nie stara dziadki! Patlowa, Woźniak czy Marciowa( ledwo podstawówkę skonczyla) nic sobą nie reprezentują! Buraki, szyderczy, spiskowych, ubecy! Precz ! Rozwiązać to towarzystwo wzajemnej adoracji w gminie!

masakra

Dokładnie. W jaki sposób odnoszą się do nas jeśli chcemy wyrazić swoje zdanie na sesji ? Dlaczego mieszkańcy muszą czekać na koniec tego niesmacznego przedstawienia? Dlaczego nie mają prawa głosu ? Dziura z całym swoim chamskim zachowaniem – myli mu się retoryka – nie przemawia do osadzonych – jak można się w tak chamski sposób odnosić do innych – nawet jeśli się ich nie lubi – OCHYDNE. Marciowa plująca jadem, pani z Dobieszyna – co zrobiła dla mieszkańców- skąd się wzięła w radzie? Na ilu sesjach była ? sędziwy pan z Męcinki, sekretarka ostatniego który brylował dzięki PZPR w RNJ – te czasy minęły

Gminny mieszkaniec

Dokładnie jak osoba która chce pełnić rolę radnego, wie że może mieć problem z przychodzeniem na rady nie powinna startować. Ta Pani nauczycielka G, jej nie ma co trzecia radę…pewnie natłok obowiązków, chce też unikać trudnych głosowań! Taka radną to o kant du** rozbic! Nic konstruktywnego nie wnosi, powinna sama zrezygnować ale nie ma honoru! A klawisz dziura czy Marciowa to ubecy i prymitywy!

Mieszkaniecpiotrowki

Powinni ta rade rozwiązać, tylko kłótnie, zadufanie, obelgi.

Seba.

Drodzy mieszkańcy Gminy Jedlicze to jest skandal na całą Polskę może czas zainteresować media ogólnopolskie bo nasi radni jak hrabiostwo szczyt ignorancji wobec wszystkich mieszkańców.

Jaśmin

Zgadzam się w 100%…Skandal!!!
Jak można wyłączyć mikrofon Burmistrzowi Miasta!!!

Wyborca

Dzis na tapecie Wozniak wczoraj Patla wczesniej Twarog i Kusiakowa i co dalej.Pan pisze ze jestesmy swiadkami aktow deprawacji i swoistych indolencji.Jezeli jest tak zle z Radnymi to ratuja juz tylko wczesniejsze wybory.Dla dobra sprawy takze i Burmistrza, to tylko dodatkowy koszt 200-500 zl- karty do glosowania.Wyborcy naszej Gminy to nie “Mocherowe Berety” i sami zdecyduja co jest lepsze.Wtedy obie strony moga powiedziec ze zrobily wszystko dla dobra demokracji.Wiem ze jest kilka osob ktorym obecny stan odpowiada [im zle innym im lepiej] Do tej pory nie bylem zwolennikiem wczesniejszych wyborow – mozna spasc z deszczu pod rynne,ale widze ze dalej tak byc niemoze.

sowa

Nie widzisz że tu nie ma żadnego dialogu oglądałeś choć raz sesję tu jak jest coś bardzo ważnego dla gminy priorytetowego to sami mieszkańcy idą prosić i błagać radnych by zmienili swoje zdanie tak jak było przy DPS. Płakać się chciało oglądając to na żywo. Trzeba nam zgody a nie ciągłych przepychanek

Wyborca

Zrozumialem, przepraszam za powyzszy wpis.Wybory tylko Radnych, Burmistrza nie.Pani z Piotrowki na Przewodniczacgo Rady.Obecny v-ce do Alcatraz. Przewodniczacy ma zasiadac nie tam gdzie do tej pory,zarezerwowane.Mikrofon nie dla Przewodniczacego Rady……….Alladynie ja Ciebie prosze uczn to.Iluzjonisto teraz po burzy napewno wyjdzie slonce.

sowa

Nic takiego nie pisałem. Jeśli oglądałeś Alcatraz to jakim trzeba być człowiekiem aby powielać słowa kogoś kto tego użył w komentarzach. Widać ze jesteś bardzo podatny na sugestie innych. Żal mi takich ludzi które nie mają własnego zdania….. Iluzjonista pozdrawia 😉

Fafusta

Cały ten przewodniczący rady to w ogóle nie powinien zasiadać tam, gdzie zasiada….

Kostek

Ale cie wypuściła ?

iluzionista

BURMISTRZA MOŻNA LUBIĆ LUB NIE LECZ KOBIET TAK SIĘ NIE TRAKTUJE!!!! GDZIE SZACUNEK DO KOBIETY SZANOWNY PANIE DZIURA???? PO DRUGIE MAMY PRAWO WIEDZIEĆ NA CO IDĄ NASZE PIENIĄDZE! DLACZEGO TAK TRUDNO JEST SIĘ WAM POROZUMIEĆ? PUBLUCZNIE ZABIERAĆ GŁOS RRMISTRZOWI, LUDZIE NA WAS PATRZĄ. WALCZYŁ PAN O ŁAD I PORZĄDEK KILKA LAT TEMU OD KRZYKACZY PANA WYZYWALI I CO SIĘ POROBIŁO ? COFNĘLIŚMY SIĘ W DO PRZESZŁOŚCI….. ŻAL NA TO PATRZEĆ 🙁 MIEJMY NADZIEJĘ NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ….. MOŻE JESTEM NAIWNY, ALE WIERZĘ ŻE PO BURZY WYJDZIE SŁOŃCE ?

Kostek

To taki głos rozpaczy. Kusiakowa też kobieta a jak została potraktowana. Opamiętajcie się
A egoistyczne hieny to co to za określenie.

Użytkownik1

hahaha jej głosu nikt nie zabrał to ona zabrała innym sama poszła drogę załatwiać hahaha udał Ci się ten komentarz ??????

minä

Już dawno pisałem, że należy odwołać z funkcji Vice, jego zachowanie może pasuje do zawodu który wykonuje a nie do funkcji, którą piastuje ( dobrze by było zatrzymać w pracy na stałe, wystarczy nie otworzyć bramy w Warzycach ) gdy Piotr nie będzie miał takiego ” elementu ” obok siebie to będzie mniejszy

Kostek

A kto przewodniczącym. Ja proponuję Zuzie

mirekkk@interia.pl

Niech któryś z radnych wystosuje wniosek o zbadanie granulatu z boiska koło szkoły, w kraju ruszają takie akcje własnie.
Boisko użytkują nasze dzieciaki, kiedy jest gorąc, wtedy nawet stać się nie da obok co dopiero ćwiczyć.

Maciej

Bez wniosku burmistrz powinna zarządzić takie badanie.

Gminny mieszkaniec

Klawisz dziura i analfabeta Woźniak to są obludnicy i ludzie bez honoru!! Buraki! A co na to radną nauczycielka G?? Pozwala na takie zachowanie podczas rady? Może by się wypowiedziała? Jej ten stan pasuje, ma męża na wysokim stanowisku, ale pieniędzy jej ciągle mało. Zwolniłaby etat w szkole, dla młodych, zdolnych nauczycieli. A poza tym jest radną bezradna…Zero konstruktywnych wypowiedzi. Prezentuje poziom poniżej zera…Szkoda że jest z pisu, powinni ja wydalic z tego ugrupowania!

emeryt

Obym się mylił ale patrząc na zachowanie i “kulturę” pana z prawej to następną inwestycją będzie Alcatraz w Dobieszynie dla tych którzy ośmielą się mieć swoje zdanie.

Głos rozsądku

Wszyscy nadają się do jednego wora. Jeden lepszy od drugiego. Takich mamy przedstawicieli władzy że płakać się chce jak się ich słucha. Każdy ciągnie w swoją stronę i widać porozumienia z Burmistrzowa też nie będzie… Wypierdzielić ich wszystkich z ciepłych krzesełek bez możliwości udziały w kolejnych wyborach.

Gminny mieszkaniec

Można popierać, nie popierać naszą burmistrz, ale to jest kabaret. Bractwo i chamstwo. Ten klawisz dziura to błazen, krawężnik! Kawał dziada! A ten Woźniak to cymbal i parszywiec. Jakiś szacunek do człowieka trzeba mieć A oni odprawiaja blazenade. Oby W przyszłości taki los ich spotkał jaki teraz fundują burmistrzowej!

Wyborca

Gratuluje elektoratu pani Burmistrz- bardzo merytoryczny i zrownowazony. Ten portal to naprawde forum dyskusyjne na wysokim poziomie – pieknie dobierane slowa. A te zyczenia az dech zapieraja.Mimo to jest to moj ostatni komentarz. Zaczynam miec obawy.

Wyborca

Mam obawy czy dorownam intelektem do powyzszych wpisow.

Mieszkaniecgminy

Mowisz ekektorat? Pogratuluj wiekszosci mirszkancom gminy ze wybrali takich radnych. W szczegolnosci dobieszynowi, mencince jedliczu…same buraki

Julu

Szok. A nie tak dawno na spotkaniu z mieszkańcami Żarnowca podczas uchwalania budżetu Sołeckiego Ci radni mówili że są zszokowani przebiegiem spotkania. A samo urządzają szopkę. Tacy Radni to tylko do wymiany się nadają.

Maciej

A ja ci mówię nie szczuj.

stawiasko

Nie zaprosili ich mieszkańcy, Nie zaprosił ich sołtys. Nie zaprosił ich radny. Z “kulturą” z której ich znamy a która to nie ma nic wspólnego z kulturą bez nawiasów (pozdrowienia dla radnego który nie ma pojęcia o tym, że jeśli ktoś mu napisze co ma mówić to znaków interpunkcyjnych i specjalnych się nie czyta) wparowali z brudnymi gumofilcami żeby szantażować mieszkańców. Skąd to znamy. Z posiedzeń rady. Występ przemądrzalca który wszystkich poucza. Nikt go nie zapraszał – ale pouczał – dał wykład o kulturze, To samo robi na sesji – chłopie może i samochód ma pięć kół w twoim wydaniu – ale ile kół ma Tir, traktor, ciągnik, quad, pociąg ? A tak naprawdę – jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to może warto zrezygnować z ośmieszania się. I jeszcze jedno – co tak namiętnie radni czytają na smartfonach podczas sesji ????? Instrukcje ? Czy oby na pewno od mieszkańców.

sedzia dred

ale o co wam chodzi przeciez to wyscie wybrali i zaglosowali na tych typkow

emeryt

Nie. Głosowałem na komitet pani Burmistrz. Widać, że karierowicze nas oszukali. To że im w głowie się im poprzewracało tego nie można było przewidzieć.

emeryt

Powiedzmy wprost. Są radnymi bo starowali z komitetu obecnej Burmistrz. Głosowaliśmy na nich bo mieli lidera który konsekwentnie rozwijał gminę. Telefony w czasie sesji, tableciki – niech pan Lipka rzuci na duży ekran co tam czyta – chyba, że to jest portal randkowy, wychodzenie na zewnątrz przed podjęciem uchwały ————– po co ???????????? Kpią z nas.

Maciej

Chyba to radni zawiązali komitet z którego startowała Yolanda. Gdyby nie ich praca w terenie to by sama mogła sobie książkę poczytać.

emeryt

Oni ? Dobry żart. Ci ludzie ? Jeśli tak to podaj konkrety. Zaklinasz rzeczywistość ci ludzie nie ogarniają nawet swojego własnego podwórka..

Fred

Ale się ubawiłem.
Jolanta sama nic by nie zdziałała. Czekam na, referendum to się przekonacie.

Bob

sugerujesz że pani burmistrz weszła dzięki tym wybitnym intelektualistom? Żart roku 2020 mimo że się nie skończył jeszcze

misiek

Zdziałała naprawdę wiele – pomimo hamowniczych z “rynce opadajom” na czele.- wydaje się im że szkodzą burmistrzowi ? Nie……. Kpią sobie z nas. A teraz zapytam – czyje smski odbierają na sesji ? Od mieszkańców ? Kto tym cyrkiem manipouluje

Bore

Musisz się przyczaić. Tylko pamiętaj o tajemnicy korespondencji

dyzio

Na publicznej sesji ? Transmitowanej na cały świat ? Człowieku – ogarnij się.

Qwerty

Panie redaktorze tak stronniczej strony to już dawno nie było. Niestety mamy złe relacje między radą a panią burmistrz. Niestety nie takiego burmistrza wybraliśmy może już czas aby to dotarło do wszystkich.

Daro

Potrzebne referendum. To może uzdrowić sytuację.

Ahmed

Czy ten ostatni z prawej to jest jakiś syn czy krewny nauczyciela Bogusława Dziury czy coś?

ziomal

Bogusław Dziura to był człowiek na poziomie, społecznik a nie cyniczny karierowicz.

Ahmed

Bo pewne klimaty Jedlicza znam ale mieszkańcem miasta czy gminy nie jestem. Ale tym dwóm pajacom to bym chętnie nawtykał po i w trakcie mojej sesji!

Patryk

SKANDAL!!!!!!!!!!!! Czy tak może być?

Kostek

Przewodniczący do wymiany. Kto za niego?

Jaśmin

To jest nie do opisania! Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca! Za kogo przewodniczący i z-ca się uważają?
Brak szacunku dla Pani Burmistrz.
Dobrze wiedzą, że Pani Burmistrz ma rację…

Jest mi wstyd, że Naszą Gminą, moim domem zarzadzają tak butni ludzie, zamknięci na współpracę.
Jeżeli nie będzie zgody na linii Burmistrz-Radni, stracimy na tym wszyscy.
Jak to wszystko z boku wygląda? Przecież te obrady nie mają nic wspólnego z merytoryczną dyskusją.
Wielka szkoda, że ludzie młodzi, ambitni, inteligentni nie chcą kandydować.

Pani Burmistrz, proszę przemyśleć jak zachęcić młodych do pracy na rzecz mieszkańców…
Bo z tymi radnymi to my daleko nie zajdziemy…
Czas na zmiany! Starszym Paniom i Panom dziękujemy!

Gminny mieszkaniec

Trzeba to zmienić. Czas na młodych A nie stara dziadki! Patlowa, Woźniak czy Marciowa( ledwo podstawówkę skonczyla) nic sobą nie reprezentują! Buraki, szyderczy, spiskowych, ubecy! Precz ! Rozwiązać to towarzystwo wzajemnej adoracji w gminie!

masakra

Dokładnie. W jaki sposób odnoszą się do nas jeśli chcemy wyrazić swoje zdanie na sesji ? Dlaczego mieszkańcy muszą czekać na koniec tego niesmacznego przedstawienia? Dlaczego nie mają prawa głosu ? Dziura z całym swoim chamskim zachowaniem – myli mu się retoryka – nie przemawia do osadzonych – jak można się w tak chamski sposób odnosić do innych – nawet jeśli się ich nie lubi – OCHYDNE. Marciowa plująca jadem, pani z Dobieszyna – co zrobiła dla mieszkańców- skąd się wzięła w radzie? Na ilu sesjach była ? sędziwy pan z Męcinki, sekretarka ostatniego który brylował dzięki PZPR w RNJ – te czasy minęły

Gminny mieszkaniec

Dokładnie jak osoba która chce pełnić rolę radnego, wie że może mieć problem z przychodzeniem na rady nie powinna startować. Ta Pani nauczycielka G, jej nie ma co trzecia radę…pewnie natłok obowiązków, chce też unikać trudnych głosowań! Taka radną to o kant du** rozbic! Nic konstruktywnego nie wnosi, powinna sama zrezygnować ale nie ma honoru! A klawisz dziura czy Marciowa to ubecy i prymitywy!

Mieszkaniecpiotrowki

Powinni ta rade rozwiązać, tylko kłótnie, zadufanie, obelgi.

Seba.

Drodzy mieszkańcy Gminy Jedlicze to jest skandal na całą Polskę może czas zainteresować media ogólnopolskie bo nasi radni jak hrabiostwo szczyt ignorancji wobec wszystkich mieszkańców.

Jaśmin

Zgadzam się w 100%…Skandal!!!
Jak można wyłączyć mikrofon Burmistrzowi Miasta!!!

Wyborca

Dzis na tapecie Wozniak wczoraj Patla wczesniej Twarog i Kusiakowa i co dalej.Pan pisze ze jestesmy swiadkami aktow deprawacji i swoistych indolencji.Jezeli jest tak zle z Radnymi to ratuja juz tylko wczesniejsze wybory.Dla dobra sprawy takze i Burmistrza, to tylko dodatkowy koszt 200-500 zl- karty do glosowania.Wyborcy naszej Gminy to nie “Mocherowe Berety” i sami zdecyduja co jest lepsze.Wtedy obie strony moga powiedziec ze zrobily wszystko dla dobra demokracji.Wiem ze jest kilka osob ktorym obecny stan odpowiada [im zle innym im lepiej] Do tej pory nie bylem zwolennikiem wczesniejszych wyborow – mozna spasc z deszczu pod rynne,ale widze ze dalej tak byc niemoze.

sowa

Nie widzisz że tu nie ma żadnego dialogu oglądałeś choć raz sesję tu jak jest coś bardzo ważnego dla gminy priorytetowego to sami mieszkańcy idą prosić i błagać radnych by zmienili swoje zdanie tak jak było przy DPS. Płakać się chciało oglądając to na żywo. Trzeba nam zgody a nie ciągłych przepychanek

Wyborca

Zrozumialem, przepraszam za powyzszy wpis.Wybory tylko Radnych, Burmistrza nie.Pani z Piotrowki na Przewodniczacgo Rady.Obecny v-ce do Alcatraz. Przewodniczacy ma zasiadac nie tam gdzie do tej pory,zarezerwowane.Mikrofon nie dla Przewodniczacego Rady……….Alladynie ja Ciebie prosze uczn to.Iluzjonisto teraz po burzy napewno wyjdzie slonce.

sowa

Nic takiego nie pisałem. Jeśli oglądałeś Alcatraz to jakim trzeba być człowiekiem aby powielać słowa kogoś kto tego użył w komentarzach. Widać ze jesteś bardzo podatny na sugestie innych. Żal mi takich ludzi które nie mają własnego zdania….. Iluzjonista pozdrawia 😉

Fafusta

Cały ten przewodniczący rady to w ogóle nie powinien zasiadać tam, gdzie zasiada….

Kostek

Ale cie wypuściła ?

iluzionista

BURMISTRZA MOŻNA LUBIĆ LUB NIE LECZ KOBIET TAK SIĘ NIE TRAKTUJE!!!! GDZIE SZACUNEK DO KOBIETY SZANOWNY PANIE DZIURA???? PO DRUGIE MAMY PRAWO WIEDZIEĆ NA CO IDĄ NASZE PIENIĄDZE! DLACZEGO TAK TRUDNO JEST SIĘ WAM POROZUMIEĆ? PUBLUCZNIE ZABIERAĆ GŁOS RRMISTRZOWI, LUDZIE NA WAS PATRZĄ. WALCZYŁ PAN O ŁAD I PORZĄDEK KILKA LAT TEMU OD KRZYKACZY PANA WYZYWALI I CO SIĘ POROBIŁO ? COFNĘLIŚMY SIĘ W DO PRZESZŁOŚCI….. ŻAL NA TO PATRZEĆ 🙁 MIEJMY NADZIEJĘ NA LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ….. MOŻE JESTEM NAIWNY, ALE WIERZĘ ŻE PO BURZY WYJDZIE SŁOŃCE ?

Kostek

To taki głos rozpaczy. Kusiakowa też kobieta a jak została potraktowana. Opamiętajcie się
A egoistyczne hieny to co to za określenie.

Użytkownik1

hahaha jej głosu nikt nie zabrał to ona zabrała innym sama poszła drogę załatwiać hahaha udał Ci się ten komentarz ??????

minä

Już dawno pisałem, że należy odwołać z funkcji Vice, jego zachowanie może pasuje do zawodu który wykonuje a nie do funkcji, którą piastuje ( dobrze by było zatrzymać w pracy na stałe, wystarczy nie otworzyć bramy w Warzycach ) gdy Piotr nie będzie miał takiego ” elementu ” obok siebie to będzie mniejszy

Kostek

A kto przewodniczącym. Ja proponuję Zuzie

mirekkk@interia.pl

Niech któryś z radnych wystosuje wniosek o zbadanie granulatu z boiska koło szkoły, w kraju ruszają takie akcje własnie.
Boisko użytkują nasze dzieciaki, kiedy jest gorąc, wtedy nawet stać się nie da obok co dopiero ćwiczyć.

Maciej

Bez wniosku burmistrz powinna zarządzić takie badanie.

Gminny mieszkaniec

Klawisz dziura i analfabeta Woźniak to są obludnicy i ludzie bez honoru!! Buraki! A co na to radną nauczycielka G?? Pozwala na takie zachowanie podczas rady? Może by się wypowiedziała? Jej ten stan pasuje, ma męża na wysokim stanowisku, ale pieniędzy jej ciągle mało. Zwolniłaby etat w szkole, dla młodych, zdolnych nauczycieli. A poza tym jest radną bezradna…Zero konstruktywnych wypowiedzi. Prezentuje poziom poniżej zera…Szkoda że jest z pisu, powinni ja wydalic z tego ugrupowania!

emeryt

Obym się mylił ale patrząc na zachowanie i “kulturę” pana z prawej to następną inwestycją będzie Alcatraz w Dobieszynie dla tych którzy ośmielą się mieć swoje zdanie.

Głos rozsądku

Wszyscy nadają się do jednego wora. Jeden lepszy od drugiego. Takich mamy przedstawicieli władzy że płakać się chce jak się ich słucha. Każdy ciągnie w swoją stronę i widać porozumienia z Burmistrzowa też nie będzie… Wypierdzielić ich wszystkich z ciepłych krzesełek bez możliwości udziały w kolejnych wyborach.

Gminny mieszkaniec

Można popierać, nie popierać naszą burmistrz, ale to jest kabaret. Bractwo i chamstwo. Ten klawisz dziura to błazen, krawężnik! Kawał dziada! A ten Woźniak to cymbal i parszywiec. Jakiś szacunek do człowieka trzeba mieć A oni odprawiaja blazenade. Oby W przyszłości taki los ich spotkał jaki teraz fundują burmistrzowej!

Wyborca

Gratuluje elektoratu pani Burmistrz- bardzo merytoryczny i zrownowazony. Ten portal to naprawde forum dyskusyjne na wysokim poziomie – pieknie dobierane slowa. A te zyczenia az dech zapieraja.Mimo to jest to moj ostatni komentarz. Zaczynam miec obawy.

Wyborca

Mam obawy czy dorownam intelektem do powyzszych wpisow.

Mieszkaniecgminy

Mowisz ekektorat? Pogratuluj wiekszosci mirszkancom gminy ze wybrali takich radnych. W szczegolnosci dobieszynowi, mencince jedliczu…same buraki

Julu

Szok. A nie tak dawno na spotkaniu z mieszkańcami Żarnowca podczas uchwalania budżetu Sołeckiego Ci radni mówili że są zszokowani przebiegiem spotkania. A samo urządzają szopkę. Tacy Radni to tylko do wymiany się nadają.

Maciej

A ja ci mówię nie szczuj.

stawiasko

Nie zaprosili ich mieszkańcy, Nie zaprosił ich sołtys. Nie zaprosił ich radny. Z “kulturą” z której ich znamy a która to nie ma nic wspólnego z kulturą bez nawiasów (pozdrowienia dla radnego który nie ma pojęcia o tym, że jeśli ktoś mu napisze co ma mówić to znaków interpunkcyjnych i specjalnych się nie czyta) wparowali z brudnymi gumofilcami żeby szantażować mieszkańców. Skąd to znamy. Z posiedzeń rady. Występ przemądrzalca który wszystkich poucza. Nikt go nie zapraszał – ale pouczał – dał wykład o kulturze, To samo robi na sesji – chłopie może i samochód ma pięć kół w twoim wydaniu – ale ile kół ma Tir, traktor, ciągnik, quad, pociąg ? A tak naprawdę – jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to może warto zrezygnować z ośmieszania się. I jeszcze jedno – co tak namiętnie radni czytają na smartfonach podczas sesji ????? Instrukcje ? Czy oby na pewno od mieszkańców.

sedzia dred

ale o co wam chodzi przeciez to wyscie wybrali i zaglosowali na tych typkow

emeryt

Nie. Głosowałem na komitet pani Burmistrz. Widać, że karierowicze nas oszukali. To że im w głowie się im poprzewracało tego nie można było przewidzieć.

emeryt

Powiedzmy wprost. Są radnymi bo starowali z komitetu obecnej Burmistrz. Głosowaliśmy na nich bo mieli lidera który konsekwentnie rozwijał gminę. Telefony w czasie sesji, tableciki – niech pan Lipka rzuci na duży ekran co tam czyta – chyba, że to jest portal randkowy, wychodzenie na zewnątrz przed podjęciem uchwały ————– po co ???????????? Kpią z nas.

Maciej

Chyba to radni zawiązali komitet z którego startowała Yolanda. Gdyby nie ich praca w terenie to by sama mogła sobie książkę poczytać.

emeryt

Oni ? Dobry żart. Ci ludzie ? Jeśli tak to podaj konkrety. Zaklinasz rzeczywistość ci ludzie nie ogarniają nawet swojego własnego podwórka..

Fred

Ale się ubawiłem.
Jolanta sama nic by nie zdziałała. Czekam na, referendum to się przekonacie.

Bob

sugerujesz że pani burmistrz weszła dzięki tym wybitnym intelektualistom? Żart roku 2020 mimo że się nie skończył jeszcze

misiek

Zdziałała naprawdę wiele – pomimo hamowniczych z “rynce opadajom” na czele.- wydaje się im że szkodzą burmistrzowi ? Nie……. Kpią sobie z nas. A teraz zapytam – czyje smski odbierają na sesji ? Od mieszkańców ? Kto tym cyrkiem manipouluje

Bore

Musisz się przyczaić. Tylko pamiętaj o tajemnicy korespondencji

dyzio

Na publicznej sesji ? Transmitowanej na cały świat ? Człowieku – ogarnij się.

Qwerty

Panie redaktorze tak stronniczej strony to już dawno nie było. Niestety mamy złe relacje między radą a panią burmistrz. Niestety nie takiego burmistrza wybraliśmy może już czas aby to dotarło do wszystkich.

Daro

Potrzebne referendum. To może uzdrowić sytuację.

Ahmed

Czy ten ostatni z prawej to jest jakiś syn czy krewny nauczyciela Bogusława Dziury czy coś?

ziomal

Bogusław Dziura to był człowiek na poziomie, społecznik a nie cyniczny karierowicz.

Ahmed

Bo pewne klimaty Jedlicza znam ale mieszkańcem miasta czy gminy nie jestem. Ale tym dwóm pajacom to bym chętnie nawtykał po i w trakcie mojej sesji!