Strona głównaOPINIETYLKO U NAS: Największymi przegranymi wyborów nie są kontrkandydaci

TYLKO U NAS: Największymi przegranymi wyborów nie są kontrkandydaci

TYLKO U NAS: Największymi przegranymi wyborów nie są kontrkandydaci

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

Do wygrania wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Jedliczu kandydat potrzebował większości głosów. Ta większość była nie tylko wystarczająca, ale bezwzględna i absolutna. Zwycięzca otrzymał bowiem ponad 2-krotnie więcej głosów niż jego dwaj kontrkandydaci łącznie. Największymi przegranymi tych wyborów nie są jednak kontrkandydaci. O szczegółach redaktor naczelny.

Wyborcze rozstrzygnięcie dało zwycięzcy bardzo mocny mandat. Rezultat przesądza bowiem o jego niezwykłej skuteczności. Wydawać by się mogło, że kontrkandydaci, którzy będą musieli obejść się smakiem, są największymi przegranymi tych wyborów. Nic bardziej mylnego.

Co prawda, notowania jednego z kandydatów topniały wprost proporcjonalnie do podgrzewanych w kampanii wyborczej informacji na temat jego przeszłości, niezbyt chlubnej, jak na pretendenta do pełnienia funkcji zaufania publicznego. Trudno się dziwić, że akurat ten kandydat zaliczył szybki finisz, z taką różnicą, że nie zdążył nawet dobrze wystartować. Nie jest on jednak największym przegranym tych wyborów.

Kolejny z kandydatów przyjmował taktykę wzmacniania poparcia w elektoracie za sprawą poparcia Ryszarda Dziury i niektórych radnych. I tutaj dotarliśmy do sedna. Patrząc obiektywnie na rozstrzygnięcie wyborcze, wspomniane osoby, które z uporem maniaka „wspierały” kandydata w wyborczym wyścigu, wyświadczyły mu tzw. niedźwiedzią przysługę. Krocząca przed upadkiem pycha, nadmierna pewność siebie, zaślepiły i uniemożliwiły kandydatowi na realną i obiektywną ocenę rzeczywistości. Wszystko, postawione na jedną kartę, runęło mimowolnie jak domek z kart. Jedyną kartą, która się zachowała, to czerwona kartka dla popierającego i wspierającego, z uporem maniaka, Ryszarda Dziury. Tak fatalnej „transakcji” w wyborach do rady chyba jeszcze nie było, a dolewanie benzyny do gasnącego płomienia, w postaci rozpowszechniania materiałów wyborczych, w ostatnich sekundach- dało tyle, że nic nie dało. Można przypuszczać, że wspomniany kandydat bez “poparcia” mógłby uzyskać lepszy rezultat.

Największym przegranym tych wyborów nie jest również wyżej wspomniany kandydat, ale wspierający i popierający go spin doktor Ryszard Dziura. Swoją drogą, zastanawiające jest, kto i czy w ogóle w przyszłości będzie starał się zabiegać o poparcie wyżej wspomnianego.

Bez wątpienia, mieszkańcy okręgu Jedlicze-Centrum II świadomie i odpowiedzialnie dokonali wyboru. Nie dali się zwieść, omamić, oszukać.

Nie wymaga wielkiego umysłowego wysiłku wybór między pewnością bolesnej i fatalnej w skutkach destrukcji, a nadzieją na naprawę sytuacji w gminie, relacji i stosunków międzyludzkich.

(rn)

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

NAJNOWSZE

- Reklama/ogłoszenie -
- Wydarzenia i imprezy -

luty 2023

19lutCałodniowe„Mikołaj Kopernik” w 550. rocznicę urodzin – wystawa książek

25lutCałodnioweGminne Eliminacje do Powiatowej Olimpiady W Tenisie Stołowym

Nadchodzące wydarzenia i imprezy

luty 2023

19lutCałodniowe„Mikołaj Kopernik” w 550. rocznicę urodzin – wystawa książek

25lutCałodnioweGminne Eliminacje do Powiatowej Olimpiady W Tenisie Stołowym

Opinie i komentarze

15 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Gdyby Dziura nie popierał kandydata miałby on lepszy wynik bez jego poparcia!!

Mieszkaniec Jedlicza

Panie Arturze proszę się nie przejmować za dwa lata wystartuje pan ze swojego okręgu. Nie ma pan prawa obwiniać się za wynik bo ludzie widzeli kto stoi za panem i to byl najwiekszy blad

do Pani Wenecji

Pani Weno, nie jestem ani pani wyborcą ani też zwolennikiem czy przeciwnikiem ale od dawna słyszałem że nerwy pani puszczają to zrozumiałe ale tego pana o ktorym jest glosno nie od dzisiaj ale od ładnych parę lat proszę nie sluchać bo traci tylko nasza gmina a już poznaliśmy co reprezentuje. Pani jest kobietą powinna pani wygarnąć temu człowiekowi że tak nie można. Proszę sie nie obrazic ale czas na prace dla ludzi a nie tylko opowiadania itp. burmistrz ma swoje wady chyba jak wiekszosc z nas ale prosze zaczac dziala dla dobra wszystkich.

Lipa

kardynalny bląd panie kolego Arturze

klod

Odkąd został radnym nic się nie zmienił.

klod

Cieszę się , że mnie popieracie dając zieloną łapkę. nic się nie zmienił bo jest dalej ok. Konkretny facet i to was malutkie ludki boli. Wiem, wiem tacy są niewygodni. che che che

Obiektywny

Taki rezultat może dziwić tylko kogoś, kto w ostatnich miesiącach miał zamknięte oczy lub zatkane uszy. Widać niektórzy mieli ale to tylko nieliczni 😉 Radni, zastanówcie się nad tym bo mieszkańcy Jedlicza przejrzeli na oczy w większości

do obiektywny

Nie wypowiadaj się za mieszkańców bo akurat mają odmienne zdanie. Wsluchaj się w to co mówia mieszkańcy to ci szczena opadnie. Propagandą nie uświadomisz. Czyny się liczą a tych brak. Mamy fatalną władzę i o tym zdecydowana większość mówi. Rada z burmistrzem do wymiany.

ello

Mieszkańcy przemówili obiektywnie na wyborach!!
PRZESTAŃ BREDZIĆ

Koniec żartów

To jest nieprawdopodobne że strażacy z Dobieszyna których kocham i szanuję jak braci mają dobudowany drugi garaż do remizy a strażacy z OSP Męcinka nie mają się gdzie podziać i stacjonują chyba w Porębach tu wlaśnie widać jak sobie kpią z Jedlicza

ello

Dziura wyznaczył priorytety… Wszystko dla DOBIESZYNA, a wiekszość radnych to popiera…
To pokazuje jak Wenencja, czy pseudo “prawnik” z Chlebnej dba o interesy swojej wioski… Nie dbają!

Zielono mi

Nie chce mi się nawet czytać do końca

Czerwono mi

Ale o tym ze ci sie nie chce czytac napisales komentarz ? Hahaha

Adaś

Co to za bełkot ?

Dziurosław

DZIURA mało masz pieniędzy? Musiałeś jeszcze w komisji wyborczej brać udział na wybory uzupełniające?? Miej godność człowieku!! Daj zarobić potrzebującym…ale Ty posadki społeczne i kase masz… To samo Twaróg…

15
0
Po przeczytaniu: Dodaj swój komentarz. Podziel się opinią!x
()
x
X
X
X
X