Na horyzoncie strategiczne dla gminy Jedlicze decyzje. Tymczasem radni urządzają sobie nie lada przedstawienie. Bawią się, już nie tylko kosztem mieszkańców Gminy Jedlicze, ale również szykanują pracowników urzędu. Polityczna hucpa trwa w najlepsze. Ograniczanie praw obywatelskich, próby wywierania presji, i w końcu ingerowanie w sferę prywatności. -Ta rada ośmiesza gminę i mieszkańców. Nasze rodziny i dzieci. Śmieją się z nas dookoła. Uratujmy naszą gminę- odsuńmy tych ludzi od władzy!– pisze zbulwersowany mieszkaniec.

Bezprzykładne, aroganckie zachowania radnych nie mogą być dłużej tolerowane. W prawdzie wolność wymaga wielkoduszności i gotowości do ofiar, wymaga czujności i odwagi ze strony osób, które czują społeczną odpowiedzialność, ale tak zaawansowany stan destabilizacji może doprowadzi do poważnej destrukcji interesy gminy. Czy kosztem partykularnych interesów grupy niezadowolonych osób moglibyśmy pogrzebać sprawy ważne dla mieszkańców całej gminy?

Wstyd i …

Radni swoją postawą, sposobem komunikacji i bezprzykładnymi zachowaniami narażają gminę na niepowetowane straty. Przy okazji cierpią na tym ludzie. Utrata zaufania w oczach mieszkańców to jedno, ale to, co może budzić szczególnie duże obawy, to utrata zaufania w oczach partnerów. Samorząd to nie teatralna scena. Samorząd to nie piaskownica. Nie ma w niej miejsca dla foremkowej kreatywności. Tutaj trzeba budować mocne fundamenty!

Gmina ma wspólne interesy z sąsiednimi gminami, które służą mieszkańcom tychże gmin. Z gminami partnerskimi realizuje wspólne- wielomilionowe inwestycje jak np. budowa Domu Pomocy Społecznej dla osób starszych, czy oczekiwaną od lat budowę mostu, który skomunikuje gminę Jedlicze z gminą Tarnowiec; działa w ramach MOF Krosno, który skupia 6 gmin z pow. krośnieńskiego i m. Krosno; przynależy do ZGDW, który skupia ponad 20 gmin i miast. A to tylko kilka z przykładów. 

Wczoraj ojcowie sukcesu, a dzisiaj?

Większość z radnych zasiada w radzie miasta kolejną kadencję (nie wspominając o radnych weteranach, którzy grzeją stołki od zarania dziejów). Poprzednia kadencja zapisze się na kartach historii gminy jako najlepsza- bez cienia wątpliwości, gdyż świadczą o tym konkretne fakty. Inwestycje wyraźnie poszybowały w górę. Widać było wyraźny wzrost inwestycyjny. Istotnie zmniejszyło się również zadłużenie gminy. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie skuteczność burmistrza w pozyskiwaniu środków zewnętrznych i wytężona praca pracowników samorządowych. To dzięki dobrej współpracy wielu osób udało się dokonać rzeczy, które do tej pory wydawały się nierealne. Radni, którzy obecnie prezentują bezprecedensową formę cynizmu, jeszcze w poprzedniej kadencji i w czasie kampanii wyborczej kreowali się na ojców sukcesu wspólnej gminy. To m.in. dzięki tym sukcesom zasiadają w radzie miasta, z woli mieszkańców. Czy jeszcze o tym pamiętają?

“Uratujmy naszą gminę- odsuńmy tych ludzi od władzy!”

Nie może być tak, że dwóch czy trzech szeregowych radnych, którzy zasiadają w radzie miasta dzięki poparciu kilkuset osób, urządzają sobie przedstawienie między fragmentami sesji, nie panując nad własnymi emocjami, łamiąc podstawowe normy obyczajowe. To profanacja pełnionych przez nich funkcji. -Co do radnych z Dobieszyna i Borku to swoją postawą naruszają godność Radnego. Sposób narracji, który wprowadzili na sale posiedzeń sięgnął dna-pisze nasza czytelniczka w jednym z komentarzy. -Ta rada ośmiesza gminę i mieszkańców. Nasze rodziny i dzieci. Śmieją się z nas dookoła. Uratujmy naszą gminę- odsuńmy tych ludzi od władzy!– pisze zbulwersowany mieszkaniec.

Skandaliczne zachowanie radnego

-Jestem zbulwersowana sposobem odnoszenia się radnego do pracowników urzędu– pisze nasza czytelniczka w jednym z komentarzy. To, co wydarzyło na sali narad podczas sesji Rady Miasta rzuciło nowe światło na sprawy…

Ciąg dalszy nastąpi: Ze względu na to, że dalsza część artykułu będzie zawierać mocne słowa, które padły podczas sesji Rady Miasta, emisja artykułu zaplanowana jest na godz. 21:30.

Zapraszamy do czytania i komentowania! 

JUŻ TERAZ PODZIEL SIĘ TEMATEM ZE ZNAJOMYMI

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 20502 bytes written, possibly out of free disk space in /home/klient.dhosting.pl/user90/nowe-jedlicze24/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/utils/class.WpdiscuzCache.php on line 149
Krycha
Krycha
4 lat temu
Komentarz do fragmentu artykułu " Czytaj więcej »

Odsuńmy tych ludzi od samorządu!

Vox populi
Vox populi
Odpowiedź do  Krycha
4 lat temu

I to jak najszybciej

Kol
Kol
Odpowiedź do  Krycha
4 lat temu

Pytanie jak społeczność zagłosuje? Bezradny z dobieszynie może mieć poparcie, wprowadził takie autorytarne rządy w radzie, że większość pozostałych radnych głosuje na jego inwestycje…więc w dobieszynie się dzieje! radną z borku, potoku, czy długiego do wymiany!!! Oni sa beznadziejnie, tylko kłòtnie i fochy że nie było ich na zdjęciu. Sugerowałbym też mieszkańcom żeby nie wybierali radnych ” podwójnych agentow”! Jest taki przypadek w gminie że w tematach trudnych np. wynagrodzenie burmistrza czy też zakup parkingu kościelnego WSTRZYMUJE SIE OD GLOSU! Nie ma swojego zdania na te tematy? Pewnie nie chce nikomu ” podpasc”. Taki radny to wilk W owczej skórze – kto chociaż trochę śledzi wydarzenia W gminie będzie wiedział okogo chodzi…

Ostatnio edytowane 4 lat temu przez Kol
Obywatel
Obywatel
4 lat temu

Nie moge się doczekać

Mario
Mario
4 lat temu

Burak z Dobieszyna już dawno przestał być śmieszny. Jego zachowanie na sesjach, komunikacja z współpracownikami to żenada.
Nie możemy pozwolić aby swoj brak wychowania i arogancję przenosił na sesję a co za tym idzie kreował taki wizerunek samorządu.
Wylot….!!!!!

Mieszkanic
Mieszkanic
4 lat temu

Im krzesła przyrosły do tyłka a reszta do żłobu tylko toki i fora że dwora

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Na tym zdjeciu faktycznie przypomina klawisza! Ma sie za pana i władce, a za grosz w nim kultury… To samo radna z Borku…trzeba srobic referendum i rozwiazac ta rade!!

Kol
Kol
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Rozwiązanie tej rady W trybie natychmiastowym to jedyne rozwiazanie! Skończmy z ta parodia, to co wyprawiaja za tej kadencji to żenada….Niech się zastanowią nad swoim postępowaniem…żeby sesja notorycznie trwała po 10 godzin…chyba mają jakiś kompleks, może mają parcie na wystąpienia publiczne, udaje jacy są oni ważni, że przez 10 godzin drżą mordy i sieją zamęt. Brak merytorki W wystąpieniach 90% radnych. W normalnych gminach rada trwa 3 godziny, omawiają merytorycznie sprawy i problemy…A u nas tylko złość,podstępy,sianie nieprawdziwych wiadomości – W tym przewodzą bezradny z dobieszynie i borku!

Ostatnio edytowane 4 lat temu przez Kol
cieć
cieć
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Sesje trwały by jak w kazdej gminie.ale…punktualność P>Burmistrz (jeszcze nie zdarzyło się by zacząć o czasie),notoryczna nieprzewidzialna “awaria systemu”,gadulstwo bez treści merytorycznych p. Burmistrz (zamiast o tym co było od ostatniej sesji to prawie 1,5
godziny o pieprzonych maseczkach).,
szukanie właściwego pracownika,który miałby odpowiedzieć na konkretne pytanie…etc…powoduje taki a nie inny obraz sesji.Ponadto obrażanie Radnych,że ktoś zadał zbyt trudne pytanie dopełnia całości…

poirytowana
poirytowana
4 lat temu

Na ostatniej sesji Pani Radna z Borku przytoczyła taka historie : na jednym ze spotkań w czasie trwania kampani wyborczej , które odbywało sie w jej domu, kandydatka na burmistrza miała jej powiedzieć …. że jak będzie grzeczna to będzie miała wszystko. I to ogromnie rozsierdziło Pania z Borku. Nie mnie oceniać to stwierdzenie ale jesli to jest powodem tej ogromnej awantury, którą serwuje nam na każdej sesji Radna z Borku to uważam że powinna sie zastanowić nad swoim postepowaniem. Pani Radna zaskoczyła mnie jeszcze kilkoma stwierdzeniami na temat swojej osoby. Żal było słuchać. Paplać można wszystko ale może warto zastanowić sie o czym się mówi . Jestem ogromnie zesmaczona taki wypowiedziami.

Olek
Olek
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Co już się szykujecie na Wenę? Robiliście coś w dzień oprócz pisania paszkwili?

Coo
Coo
Odpowiedź do  Olek
4 lat temu

Wena to ta co o stosunkach małżeńskich opowiada publicznie?

Coo
Coo
Odpowiedź do  Coo
4 lat temu

Bo jak tak to lepiej niech się cieszy erytura

cieć
cieć
Odpowiedź do  Coo
4 lat temu

Co to jest”geniuszu” ERYTURA?

Olek
Olek
Odpowiedź do  Coo
4 lat temu

A co zazdrościsz?

Kol
Kol
Odpowiedź do  poirytowana
4 lat temu

Opowiedz te stwierdzeniach..ludzie w szerszym gronie powinni o tym wiedziec!

Bodzio
Bodzio
4 lat temu

Wyj**** zlobow