Ta rada jest kompletnie nieprzewidywalna. Najpierw chaos, a potem kpina z mieszkańców. Jeszcze raz chaos. No i jak myślicie? Co teraz? Pewnie powiecie- kpina. Oj, nie! Bo wtedy wchodzi ona. Wjeżdża niczym taksówka z numerem jeden. Odnoszę wrażenie, że zaczyna dryfować słowem. Potem włączam jednak głośnik i słyszę, że się włączył. I dociera do mnie, że się pomyliłem. A tego co słyszę, nie potrafię przełożyć na tekst. Posłuchajcie zatem nagrania.

W ciągu ostatnich miesięcy słyszeliśmy już wiele. Była pogarda, grymasy, niepohamowane napady złości, słyszeliśmy nawet o działaniu na szkodę gminy i można by tak jeszcze długo wymieniać. Generalnie- od jakiegoś czasu, jesteśmy po prostu świadkami politycznej hucpy. Radni bawią się kosztem mieszkańców. Zamiast nowej inwestycji- zgryźliwe, bezczelne, a nawet nieprzyzwoite słowa. Zamiast rzetelnej opinii ws. petycji mieszkańców- wyimaginowane, nie zgodne z prawdą stanowisko komisji. Zamiast rzeczowych propozycji- prowadzenie kampanii dezinformacyjnej i gra na emocjach mieszkańców. I tutaj również można by jeszcze długo wymieniać. Ale do sedna.

Przy Radzie Miasta działa kilka komisji, które zajmują się, a przynajmniej powinny zajmować różnymi dziedzinami jak np. zdrowiem, sprawami komunalnymi, sportem itd. Te wszystkie sprawy ległyby w gruzach, gdyby nie działalność Komisji Budżetu i Finansów.

W Radzie Miejskiej w Jedliczu tworzy ją pięcioro radnych. Od członków tejże komisji nie wymaga się, aby byli wybitnymi fachowcami w dziedzinie ekonomii czy finansów. Nie wymaga się od nich nawet odpowiedniego wykształcenia. Czegoś więc powinno wymagać się od członków takiej komisji, zwłaszcza, że radni są za to dodatkowo wynagradzani.

Radna Ewa Okulska, która współtworzy komisję finansową (red. tak w skrócie), a z tego tytułu- zgodnie z uchwałą pobiera dodatkowe pieniądze, na ostatniej sesji Rady Miasta zabrała się za czytanie aneksu do umowy…

Posłuchajcie fragmentu z sesji Rady Miasta i przekonajcie się, kto zasiada w komisji Budżetu i Finansów przy Radzie Miejskiej w Jedliczu i współdecyduje- opiniując projekty uchwał, które trafiają potem pod obrady.

Zobacz nagranie:

Kiedy w grę wchodzą istotne dla mieszkańców sprawy- nikomu nie powinno być do śmiechu. Uczciwa i rzetelna robota to podstawa. Jednak nawet po wnikliwym przeanalizowaniu tego fragmentu sesji Rady Miasta, zdecydowałem się na przekazanie wam tego w formie audiozapisu, aby nie pozostawić nikomu cienia wątpliwości. Jak słyszeliście, nie byłoby łatwo, i choć rzuciłem sobie wyzwanie i próbowałem przełożyć słowa radnej na tekst- poległem.

Słuchając tego wystąpienia cierpiałem katusze. Teraz, gdy wysłuchałem- szczęście, że już słuchać nie muszę. Może to i śmieszne, ale to naprawdę nie jest śmieszne.

Redaktor naczelny

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
commentator
commentator
4 lat temu

Bez komentarza.

Neo Nówka
Neo Nówka
4 lat temu

Czy mają zastrzeżone prawa autorskie. Przecież to poleci zaraz na ogólnopolskiej scenie kabaretowej.

Kabaret Moralnego Niepokoju
Kabaret Moralnego Niepokoju
Odpowiedź do  Neo Nówka
4 lat temu

Zbliża się kabareton na festiwalu w Opolu. Bedą mieli gotowca.

szok
szok
4 lat temu

Żałosne, Prostego, uczciwego człowieka działającego w interesie swoich ziomali każdy będzie szanował, Ale jak można szanować kogoś komu podsuwają jakiś tekst którego nie dość, że nie rozumie to nawet nie potrafi przeczytać. Może warto się opamiętać a nie robić z siebie pośmiewiska. Jestem w szoku. To jakaś paranoja.

commentator
commentator
Odpowiedź do  szok
4 lat temu

Myslę, że Przewodnicząca Komisji Finansów jeżeli potrafi, powinna przygotować swoich
członków do wypowiedzi podczas monitorowanej sesji Rady Miejskiej w Jedliczu. Poziom
ten jest żenujacy.

Trol
Trol
4 lat temu

Jak ktoś nie ma nic do powiedzenia to próbuje ośmieszyć innych. Ty panie redaktorze naczelny Pani Ewie do pięt nie dorastasz. I pamiętaj karma wraca, a Jolanta wiecznie nie będzie burmistrzem.

Obserwator
Obserwator
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

STARY TESTAMENT

Mądrość Syracha

Mądrość i głupota

Uczyć głupiego – to kleić skorupy
lub budzić śpiącego z głębokiego snu.
10 Nauczać głupiego – to jakby nauczać drzemiącego,
który jeszcze w końcu zapyta: «A o co chodzi?»

janek
janek
Odpowiedź do  Obserwator
4 lat temu

radna z chlebnej nawet tego nie pojmie

szok
szok
Odpowiedź do  Trol
4 lat temu

Jeśli ktoś nie ma nic do powiedzenia nic nie mówi. Zardzewiała pani powinna to sobie przyswoić.

Poirytowana
Poirytowana
4 lat temu

Słuchałam wypowiedzi Pani Radnej Okulskiej z ogromnym zażenowaniem. Sufler coś napisał tylko zapomniał nauczyć Pana czytać. W branży finansowo prawnej wszystko co się czyta ma ogromne znaczenie to powinien wiedzieć członek komisji budżetowej. Mam ciary jak pomyślę że ktoś tak lekkomyślny jest organem uchwałodawczym w mojej gminie. Strach się bać.

pfanx
pfanx
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Rozumiem ,że odezwalo się kompendium wiedzy na temat finansow gminy.Kto ci NIBY poirytowana kazał napisać ten tekst,skoro nie wiesz kto i co mowił.A P.Okulska jest kobietą więc zerknij na swój wyżej tekst i przeczytaj go sobie ze zrozumieniem…..

Arek
Arek
4 lat temu

No nic nie powiem. To nie wymaga komentarza

florek
florek
4 lat temu

Jednoroczny studenciku Politechniki, nie oceniaj ludzi po mowie ale po czynach.

Waldi
Waldi
4 lat temu

Wyczytałem w poprzednim artykule ze w Chlebnej bedzie kandydat na radnego. Mam nadzieję że to prawda. W Chlebnej i Porębach mam kilku znajomych którzy chcą zmian od dawna nie dla tego że ktoś kogoś nie lubi ale dla tego że czas na młodych ambitnych ludzi którzy mają większe pojęcie.

Waldemar
Waldemar
4 lat temu

Dodatkowe pieniądze za bycie w komisji finansow??? Za bycie radna i soltysem, Oczywiście zgodnie z prawem ale że takie dodatki radni dostają

waldemar kiepski
waldemar kiepski
Odpowiedź do  Waldemar
4 lat temu

Radni dostaja stała diete,a przynaleznosć do tej czy innej komisji nie powoduje jej wzrostu.Nie piszcie wiec pierduł,że ktos za np. komisje finansow dostaje dodatkowe wynagrodzenie-to mogl napisać niedouk nie znający realiów-stąd mój nick na Twe bzdety

gargamel
gargamel
4 lat temu

siadaj, pała 😀

Jaśmin
Jaśmin
4 lat temu

Litości!!! Jakie ta Pani ma wykształcenie?
Sami jesteśmy sobie winni!!! Wybraliśmy a teraz się za nich wstydzimy!!!

Chlebna
Chlebna
4 lat temu

ręce opadają.

mieszkanka
mieszkanka
4 lat temu

Wstyd no nie oszukujmy się…..

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

Ciężko jest wypowiedzieć swoje zdanie jak się czyta tekst napisany przez inna osobę… W wypowiedziach tej pani( na tytuł radnej nie zasluguje) nie ma nic merytorycznego! Tak naprawde cieżko sie domyśleć o co jej chodzi…widać gołym okiem, że “ktoś” jej podpowiada nieudalnie co ma mówić… Odbieranie smsow przez radnych podczas sesji tez jest nagmine…mysla że spoleczenstwo tegonie widzi? Pewnie ktos im podsyła ” teksty” jakie maja wygłaszać na sesji… No szczytem hipokryzji byloby jakby podczas rady, za ktora maja płacone pieniadze spoleczne załatwili swoje prywatne sprawy !Rozumiem ze mozna byc “na stanowisku” ale nie mieć ogłady w wypowiedziach, ale to sa przecież zazwyczaj spotkania w tym samym gronie, gdyby byly to jej przemyślenia to po chłopsku potrafiłaby powiedzieć o co jej chodzi…przecież nikt od niej nie oczekuje “podnioslych” wypowiedzi, może przekazac krotko,zwięźle, treściwie swoje postulaty…tylko jak widac po wypowiedziach to nie sa jej postulaty…ciekawe bo to nie pierwszy przypadek w tej radzie…radny z potoka tak samo, przewodniczacy tez…Chociaz przewodniczacy na teraz inny ból, sądząc po ostatnich zachwaniu dziury na sesji, przewodniczacy chyba zdał sobie sprawę że jego posada jest zagrożona…no ake jak sie cale zycie było ” marionetka” a nie przewodniczacym to nie powinien być zaskoczony…mam nadzieje jako jeden z pierwszych nie dostabie ” kredytu” zaufania od społeczeństwa na następna kadencje!

Kol
Kol
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

W dodatku pełno funkcje sołtysa i radnej( nie tylko ona W tej radzie…)! W takiej sytuacji ciężko o o obiektywne decyzje…najlepiej ” brac” pieniądze za działalność społeczna…żeby były jeszcze jakieś z tego efekty…A tu tylko drwiny, kłamstwo, oszczerstwa!! Ale taki los zgotowali sobie mieszkańcy, sami oddali głos A teraz narzekają…W kolejnych wyborach czas na młodych!

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Kol
4 lat temu

Dokladnie czas skończyć z tą parodia w wykonaniu obecnej rady! Takie osoby powinny honorowo same zrezygnować z stanowiska, ale im tylko glowie jest to żeby społeczeństwo się przed nimi płaszczyło i oddawało honory!!! Skończmy z ta patologią.

pfantix
pfantix
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
4 lat temu

A kogo ty reprezentujesz pisząc takie teksty? Skąd u ciebie tyle pisowskiego jadu? A z patologią to skończymy jak nie 28 ,to w lipcu( 12) A jak używasz nazw własnych( w tym nazwisk) to pisz śmieciu z dużej litery,bo albo znów chciałeś kogoś obrazić albo nie masz pojęcia o ortografii,więc odpieprz się od innych

obserwator
obserwator
4 lat temu

Radna, radną. Temat zastępczy. Ja chcę wiedzieć, co ze śmieciami w naszej Gminie. Jest jakiś pomysł na wyjście z kryzysu, do którego doprowadzono? Śmieją się z nas wokół…

sedzia dred
sedzia dred
4 lat temu

fajna sprawa te osoby reprezentują taki sam poziom intelektualny jak ich wyborcy amen chamany