Polityczne akrobacje w Radzie Miasta? Kto ma chrapkę na fotel szefa rady?

0
Jest taka grupa mieszkańców, którą niektórzy radni beznamiętnie lekceważą. To, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku dni nie dodaje splendoru tym przedstawicielom władzy lokalnej, którzy zorientowali się, że ujawnione przez nasz portal informacje wywołały liczne negatywne komentarze, ale konsekwentnie tkwią w zmowie milczenia. Niechlubna informacja o zaplanowanym remoncie drogi prowadzącej m.in. do prywatnej posesji radnej-sołtys nie oznacza żadnego końca samorządowej kariery tych osób, ale może znacznie ten koniec przyspieszyć. Czy szykują się roszady w Radzie Miasta?
Temperatura rośnie. Emocje wzięły gorę. Szklanka zimnej wody to za mało. Niektórym radnym przydałby się “kubeł zimnej wody”. Bynajmniej nie mam na myśli popularnej niegdyś akcji Ice Bucket Challenge.

Spróbujmy choć na chwilę ostudzić emocje, i przejdźmy do rzeczy!

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Jedliczu Radny Janusz Lipka zgłosił wniosek formalny, w którym zawnioskował o rozdzielenie stołu prezydialnego, o czym pisaliśmy 21 lutego na łamach naszego portalu. Krótko mówiąc radny dążył do tego, aby rada wyraziła swoje poparcie dla rozsadzenia Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego oraz Burmistrza. Radni większością głosów przyjęli wniosek. Co dalej?

Co rzeczywiście kryje się za wnioskiem Radnego Janusza Lipka? Dotarliśmy do pierwszych nieoficjalnych informacji

Co rzeczywiście kryje się za wnioskiem Radnego Janusza Lipka? Dotarliśmy do pierwszych nieoficjalnych informacji.

Wynika z nich, że jeszcze w tym roku ze stanowiska Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu może zostać odwołany Piotr Woźniak, który od 5 lat pełni tą funkcję. -Radni będą chcieli zmienić przewodniczącego– mówi nam nasze źródło. A więc wysoce prawdopodobne jest, że wniosek Janusza Lipka może zapoczątkować wiosnę zmian w Radzie Miasta. W tym przypadku wiosna wcale nie oznaczałaby zmiany na lepsze. Dlaczego?

Idą na całość. Wczoraj wychwalali pod niebiosa urząd i burmistrza, dzisiaj zamierzają robić zawrotne kariery w samorządzie?

Zapewne Radni nie chcieliby, aby strącenie z fotela swojego przywódcy, kolegi Przewodniczącego Piotra Woźniaka, było dla niego bolesne, ale muszą dość szybo i na zimno kalkulować, co będzie lepsze dla nich wszystkich. Co zrobią?

Niełatwa rola przypadła Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Jedliczu. Z jednej strony obiektywna ocena sytuacji, z drugiej “szturchający słowem” Wiceprzewodniczący. Jak pokazuje głosowanie np. ws. Domu Pomocy Społecznej w Jedliczu, Piotr Woźniak od samego początku stoi na straży odpowiedzialności względem mieszkańców.

Ośmieszenie Gminy Jedlicze w oczach gmin partnerskich

To, że o obecnej Radzie Miasta wielu mieszkańców nie ma najlepszego zdania nie jest winą jej szefa. Powiem więcej. Na taką, a nie inną ocenę, w większości, mocno zapracowali sobie pozostali jej członkowie, nie wszyscy. Bezwzględnie jednym z największych grzechów obecnej rady jest wykazywanie braków elementarnej wiedzy w istotnych sprawach, czy w końcu ośmieszenie gminy w oczach gmin partnerskich, choćby w głośnej sprawie budowy Domu Pomocy Społecznej, która obiła się nawet o Marszałka Województwa. To niestety nie jedyne grzechy miejskich rajców, ale nie o tym teraz.

Dlaczego taki scenariusz może okazać się realny?

Od kilku miesięcy jesteśmy świadkami trwającej politycznej walki, z całą pewnością niesłużącej mieszkańcom gminy. Radni mogą więc brać pod uwagę zmianę szefa rady, próbując przy tym przekonywać mieszkańców, że taka zmiana, z uwagi na trwającą wojenkę domową, wyjdzie na dobre wszystkim. Tłumacząc na przykład, że radzie potrzebny jest silniejszy przywódca. Nikt by tego nie łyknął. Nawet kropli.

Co się wydarzy?

Jestem przekonany, że w ogóle nie byłoby tematu, gdyby nie pogarda ze strony niektórych radnych. Sądzę, a nawet jestem pewien, że nie byłoby niedomówień, gdyby nie zakulisowe spotkania radnych z niedoszłym Burmistrzem Jedlicza, który był przecież współtwórcą konkurencyjnego komitetu w ostatnich wyborach samorządowych. Komitetu, któremu mieszkańcy pokazali czerwoną kartkę (red. przyp. oprócz oczywiście trojga radnych z tego komitetu, którzy zasiadają w Radzie Miasta).

Polityczny szpagat

To nie przeszkadza jednak niektórym radnym w budowaniu jak sądzę nowej, szerokiej koalicji. Określiłbym ją mianem politycznego szpagatu, tak szerokiego, że jego wykonanie bez zostawienia w szatni kręgosłupa, byłoby niemożliwe. Ale spokojnie, na razie to tylko trening. I póki co, nie wiemy jak rzeczywiście będzie. Największym jednak treningiem i testem na odporność będzie to, co jeszcze przyjdzie nam- mieszkańcom, zobaczyć i usłyszeć. Cytując klasyka: Wszystko przemija, ale pamięć ludzka będzie trwała długo, a historia to wszystko zapisze.

Czas pokaże… Kto na szefa rady?

Bez względu na to, czy i kiedy dojdzie do zmiany na stanowisku szefa Rady Miasta jestem przekonany, że jedynym, niekwestionowanym faworytem na fotel przewodniczącego będzie radna Wenencja Żychowska. -Przy kandydaturze radnej z Borku, tworzenie tak zwanej giełdy nazwisk nie ma sensu- mówi nam nasze źródło. Nieoficjalnie mówiło się o tym już jakiś czas temu. A co będzie? Czas pokaże. Najbliższe dni zapowiadają się gorąco.

Podsumowując

Ewentualną zmianę oceniałbym raczej w kategoriach stricte politycznych. A wiemy kto zagrzewa do politycznej walki niektórych radnych. Wiemy zatem czego możemy się wkrótce spodziewać.

Redaktor naczelny

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Maciek
Maciek
3 lat temu

No tak to już wiadomo czemu służą te nocne spotkania,knują,,,no tak mają dobrego przywódcę co się z tymi ludżmi stało???? Skąd w nich tyle nienawiści??!! Po trupach do celu ,tacy ludzie nas reprezentują??!! to wstyd!!

Robert55
Robert55
3 lat temu

Najpierw rozsadza pania Burmistrz a później pania Wenecje zrobią przewodniczącą. No bardzo realny scenariusz. Kto tym steruje bo na tak genialny pomysł nie wpadlby nawet wice wydaje mi sie

Tofik
Tofik
Odpowiedź do  Robert55
3 lat temu

Cwaniaki .Wenecja zrobi szoł ,będzie co oglądać.(wielkie przerośnięte ego).

Kipka
Kipka
Odpowiedź do  Tofik
3 lat temu

myślisz że radni do tego dopuszczą jak co niektórzy z tego artykulu sie dowiedza za czym głosowali rozsadzajac burmistrzową hehe. ale jAJA

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  Robert55
3 lat temu

A po co je rozsadzać? Same by się zadrapały kocice i kłopot z głowy.

Leon
Leon
3 lat temu

Znów kogoś ogarnęła depresja.

Arek
Arek
Odpowiedź do  Leon
3 lat temu

człowieku zanim depresja ogarnie cały samorząd naukowcy biją na alarm i proszą cię nie wychodź z domu a najlepiej jeszcze nie pisz bzdur 🙂

Cesiek
Cesiek
3 lat temu

Ten artykuł to taki okolicznościowy z okazji Dnia Kobiet? Gratuluję.

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Cesiek
3 lat temu

O jaką partie polityczną chodzi “Redaktorowi” – po awansach widać jaką w Gminie mamy

Sam nie wiem
Sam nie wiem
3 lat temu

A ja jestem ciekaw jak zmieni się Burmistrz kto będzie pisał te artykuły bo musimy pamiętać że kij ma dwa końce a pośrodku są mieszkańcy i nie tylko ja wiem ze każda gazeta ma redaktora który jest znany opinii publicznej niestety w naszej gminie wszystko jest anonimowe.

Robert
Robert
Odpowiedź do  Sam nie wiem
3 lat temu

Wszystkim dac łopatki i do piaskownicy najlepiej koło kościoła Turon ich wszystkich pogodzi

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
3 lat temu

Wreszcie zrobią zmianę bo ten analfabeta do niczego się nie nadaje. I tak jest marionetka, więc kto nie zostanie to będzie lepiej! Chociaż Pani Wenecja to będzie dramat…powinni wybrać na przewodniczącego kogoś obiektywnego, ale grupa trzymająca władzę na to nie pozwoli!

Paweł
Paweł
3 lat temu

Czy ktoś wie kto zawiesił te plakaty na tablicach ogłoszeń?

kolega
kolega
3 lat temu

ciągnieeeeee do władzy he he he o to tyle krzyku było teraz rozumiem

Kipka
Kipka
3 lat temu

No o jakiej godności ta kobieta mówiła na sesjach?Wladza sie marzy co?

Poirytowana
Poirytowana
3 lat temu

W d…. się im powywracało. Ale czego się można spodziewać. Każda sesja to kabaret w wykonaniu Radnej z Borku Moderówki Radnego z Dobieszyn, Jaszczwi Potoka. Wstyd. Wenecja przewodnicząca rady? Serio?

Mieszkaniecgminy
Mieszkaniecgminy
Odpowiedź do  Poirytowana
3 lat temu

Święta prawda 90% rady do wymiany

Ktoś coś
Ktoś coś
3 lat temu

Czy w Jedliczu nic wiecej oprócz kłótni i polityki się nie dzieje???? Patrząc na artykuły na tym portalu, mniemam, że nie…

Rafineryjny
Rafineryjny
3 lat temu

Ania, Ania, Ania ostrzegała,
będziesz sama, sama siebie kompromitowała.
Kiedy księżyc blaskiem zajrzy wszędzie,
Żaden kaskader już nie przybędzie….

Ania, Ania, Ania ostrzegała,
będziesz sama, sama maski swoje zdejmowała.
Głupota jest jak woda,
Nie chce się zatrzymać tylko płynie w dal, opa.

Przywłoka
Przywłoka
Odpowiedź do  Rafineryjny
3 lat temu

O i kac był obecny.

zastanów sie
zastanów sie
3 lat temu

Co do Przewodniczącego Pana Piotra Wozniaka to jak prześledzimy sesje a przede wszystkim głosowania to zobaczymy , że Przewodniczący głosował i za Naftową i za DPS . Uważam że jest rozsądnym człowiekiem a nie takim popyrtańcem jak pozostali. Popieram Pana Piotra szanuję i uważam że powinien sie zastanowic czy chce być przywódca takich zmiennych ludzi, którzy zachowują sie jak horągiewki na wietrze. . Dla mnie słowo ważniejsze niż piniadze.A tu co ? Kumanie się z Panem z Moderówki , branie udziału w jego podchodach. Zmieiliście zdanie Radni ? A czemu to ? Wojenki w swoim gronie prognozują szybki koniec.

Kacper
Kacper
Odpowiedź do  zastanów sie
3 lat temu

Chcecie skłócić radnych z Woźniakiem? Teen wariant nie wypali.

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  zastanów sie
3 lat temu

28 lutego Piotr zmieszany z błotem na tym portalu. Potem artykuł o Radnej żeby skłócić Radnych,potem o Twarogu. A czy Oni walczą o dobro Mieszkańców czy spiskują. Można mieć swoje zdanie, czy nie wolno?. Redaktorze czy Ty wiesz czego chcesz???. Strzelasz ślepakami, a czasem nie nabijesz a wystrzelisz.Z tego wynika że marny ten Twój informator. Kto sieje zamęt czasem zbiera burze.

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Wyborca
3 lat temu

coś mi tu pachnie esbeckim nasieniem. 😉

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Maciek
3 lat temu

Pamiętam czasy 1987r, SB upada i nie dającym się kupić podkładało ” świnie”, czy przypadkiem nie wracamy do metod.

Mieszkaniecgminy
Mieszkaniecgminy
Odpowiedź do  zastanów sie
3 lat temu

Przeciez Wozniak nie potrafi skonstruowac dwoch zdan…a jego stanowisko tego wymaga! Obalic go z tego stsnowiska!

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Mieszkaniecgminy
3 lat temu

Zwróćcie uwagę ! .Głosujesz na jakiś komentarz po drugiej stronie wyskakuje też łapka a dwukrotnie miałem dwie . O co tu chodzi?.

Tosia
Tosia
Odpowiedź do  Wyborca
3 lat temu

Zdjęcie pana Lipki urokliwe .,lisek chytrusek.Śliczne …

Zdrowa
Zdrowa
3 lat temu

Lepiej napiszcie czy nadchodzące imprezy masowe w Jedliczu beda odwołane. Na hali ma byc konkurs zespołów tanecznych i bedziemy mieli wymianę wirusów z połowy Polski. Wiecie coś na ten temat?

Bez skrupułów
Bez skrupułów
Odpowiedź do  Zdrowa
3 lat temu

Odwołać to natychmiast. Nie narażać nas i naszych rodzin. Ten wirus to śmierć. Odwołać!

Anna
Anna
Odpowiedź do  Zdrowa
3 lat temu

To dla redaktorki za trudny temat

Greta
Greta
3 lat temu

Ja tam społeczniczka jestem I dlatego chcę to…… to ……. to…….. to……………. to……………….. – miliony na dom ludowy – ale jeszcze chcę … to…….. to……………. to ……………………….. inni takie rzeczy wypracowali – ALE JA CHCĘ I MAM TO DOSTAĆ – a że kosztem innych – co mnie to obchodzi – w końcu – z naszym tygRYSIEM jesteśmy dogadani – i nie tyle krzykiem i manipulacją załatwimy – (dla siebie :))))))

tempora
tempora
3 lat temu

Szwecja ma swoją Greta Thunberg my mamy swoje Grety. Grety ze Szwecji nikt nie rozumie, My tych Gret działaczek też nie rozumiemy. Ciekawe czy ich koledzy radni rozumieją – może pan od piłowania stołów zawnioskuje żeby te stoliki też rozdzielić O tempora, o mores!.

Tak to widzę
Tak to widzę
3 lat temu

Apel do młodych – pozwólmy już starszym członkom rady odejść na spokojną emeryturę, przy następnych wyborach oczywiście.
Wybierzmy młodych niech nastanie normalność. Bo tylko zgoda buduje…
p. Ryszard Dziura na Burmistrza…

Piotr
Piotr
Odpowiedź do  Tak to widzę
3 lat temu

Kto??? Rysio nie jest już młody i poza tym już pseudoradni nauczyli go obłudy, oszustwa i krętactwa jemu też się należy emerytura. Ludzie nie dajcie się zwariować w tej gminie do wymiany są wszyscy radni o poglądach SB i UB.

Andrzej
Andrzej
3 lat temu

Muszę zgłosić redaktora do Nagrody Pultzera za jego wkład w wybitne dziennikarstwo.

Zdzichu
Zdzichu
3 lat temu

Redaktora Naczelnego zapraszam do przypilnowania “władzy” w Gminie Chorkówka, gwarantuje że pikanterii typu:spotkania po nocach, jazdy na sesji (byłego i obecnego) wójta a także różne inne formy spotkań dadzą panu Międzynarodową Karierę. A na portalu j24.pl przybędzie na pewno subskrypcji. Tak dalej trzymać…
Pozdrawiam

Maciek
Maciek
3 lat temu

No tak to już wiadomo czemu służą te nocne spotkania,knują,,,no tak mają dobrego przywódcę co się z tymi ludżmi stało???? Skąd w nich tyle nienawiści??!! Po trupach do celu ,tacy ludzie nas reprezentują??!! to wstyd!!

Robert55
Robert55
3 lat temu

Najpierw rozsadza pania Burmistrz a później pania Wenecje zrobią przewodniczącą. No bardzo realny scenariusz. Kto tym steruje bo na tak genialny pomysł nie wpadlby nawet wice wydaje mi sie

Tofik
Tofik
Odpowiedź do  Robert55
3 lat temu

Cwaniaki .Wenecja zrobi szoł ,będzie co oglądać.(wielkie przerośnięte ego).

Kipka
Kipka
Odpowiedź do  Tofik
3 lat temu

myślisz że radni do tego dopuszczą jak co niektórzy z tego artykulu sie dowiedza za czym głosowali rozsadzajac burmistrzową hehe. ale jAJA

DeKa
DeKa
Odpowiedź do  Robert55
3 lat temu

A po co je rozsadzać? Same by się zadrapały kocice i kłopot z głowy.

Leon
Leon
3 lat temu

Znów kogoś ogarnęła depresja.

Arek
Arek
Odpowiedź do  Leon
3 lat temu

człowieku zanim depresja ogarnie cały samorząd naukowcy biją na alarm i proszą cię nie wychodź z domu a najlepiej jeszcze nie pisz bzdur 🙂

Cesiek
Cesiek
3 lat temu

Ten artykuł to taki okolicznościowy z okazji Dnia Kobiet? Gratuluję.

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Cesiek
3 lat temu

O jaką partie polityczną chodzi “Redaktorowi” – po awansach widać jaką w Gminie mamy

Sam nie wiem
Sam nie wiem
3 lat temu

A ja jestem ciekaw jak zmieni się Burmistrz kto będzie pisał te artykuły bo musimy pamiętać że kij ma dwa końce a pośrodku są mieszkańcy i nie tylko ja wiem ze każda gazeta ma redaktora który jest znany opinii publicznej niestety w naszej gminie wszystko jest anonimowe.

Robert
Robert
Odpowiedź do  Sam nie wiem
3 lat temu

Wszystkim dac łopatki i do piaskownicy najlepiej koło kościoła Turon ich wszystkich pogodzi

Gminny mieszkaniec
Gminny mieszkaniec
3 lat temu

Wreszcie zrobią zmianę bo ten analfabeta do niczego się nie nadaje. I tak jest marionetka, więc kto nie zostanie to będzie lepiej! Chociaż Pani Wenecja to będzie dramat…powinni wybrać na przewodniczącego kogoś obiektywnego, ale grupa trzymająca władzę na to nie pozwoli!

Paweł
Paweł
3 lat temu

Czy ktoś wie kto zawiesił te plakaty na tablicach ogłoszeń?

kolega
kolega
3 lat temu

ciągnieeeeee do władzy he he he o to tyle krzyku było teraz rozumiem

Kipka
Kipka
3 lat temu

No o jakiej godności ta kobieta mówiła na sesjach?Wladza sie marzy co?

Poirytowana
Poirytowana
3 lat temu

W d…. się im powywracało. Ale czego się można spodziewać. Każda sesja to kabaret w wykonaniu Radnej z Borku Moderówki Radnego z Dobieszyn, Jaszczwi Potoka. Wstyd. Wenecja przewodnicząca rady? Serio?

Mieszkaniecgminy
Mieszkaniecgminy
Odpowiedź do  Poirytowana
3 lat temu

Święta prawda 90% rady do wymiany

Ktoś coś
Ktoś coś
3 lat temu

Czy w Jedliczu nic wiecej oprócz kłótni i polityki się nie dzieje???? Patrząc na artykuły na tym portalu, mniemam, że nie…

Rafineryjny
Rafineryjny
3 lat temu

Ania, Ania, Ania ostrzegała,
będziesz sama, sama siebie kompromitowała.
Kiedy księżyc blaskiem zajrzy wszędzie,
Żaden kaskader już nie przybędzie….

Ania, Ania, Ania ostrzegała,
będziesz sama, sama maski swoje zdejmowała.
Głupota jest jak woda,
Nie chce się zatrzymać tylko płynie w dal, opa.

Przywłoka
Przywłoka
Odpowiedź do  Rafineryjny
3 lat temu

O i kac był obecny.

zastanów sie
zastanów sie
3 lat temu

Co do Przewodniczącego Pana Piotra Wozniaka to jak prześledzimy sesje a przede wszystkim głosowania to zobaczymy , że Przewodniczący głosował i za Naftową i za DPS . Uważam że jest rozsądnym człowiekiem a nie takim popyrtańcem jak pozostali. Popieram Pana Piotra szanuję i uważam że powinien sie zastanowic czy chce być przywódca takich zmiennych ludzi, którzy zachowują sie jak horągiewki na wietrze. . Dla mnie słowo ważniejsze niż piniadze.A tu co ? Kumanie się z Panem z Moderówki , branie udziału w jego podchodach. Zmieiliście zdanie Radni ? A czemu to ? Wojenki w swoim gronie prognozują szybki koniec.

Kacper
Kacper
Odpowiedź do  zastanów sie
3 lat temu

Chcecie skłócić radnych z Woźniakiem? Teen wariant nie wypali.

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  zastanów sie
3 lat temu

28 lutego Piotr zmieszany z błotem na tym portalu. Potem artykuł o Radnej żeby skłócić Radnych,potem o Twarogu. A czy Oni walczą o dobro Mieszkańców czy spiskują. Można mieć swoje zdanie, czy nie wolno?. Redaktorze czy Ty wiesz czego chcesz???. Strzelasz ślepakami, a czasem nie nabijesz a wystrzelisz.Z tego wynika że marny ten Twój informator. Kto sieje zamęt czasem zbiera burze.

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Wyborca
3 lat temu

coś mi tu pachnie esbeckim nasieniem. 😉

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Maciek
3 lat temu

Pamiętam czasy 1987r, SB upada i nie dającym się kupić podkładało ” świnie”, czy przypadkiem nie wracamy do metod.

Mieszkaniecgminy
Mieszkaniecgminy
Odpowiedź do  zastanów sie
3 lat temu

Przeciez Wozniak nie potrafi skonstruowac dwoch zdan…a jego stanowisko tego wymaga! Obalic go z tego stsnowiska!

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Mieszkaniecgminy
3 lat temu

Zwróćcie uwagę ! .Głosujesz na jakiś komentarz po drugiej stronie wyskakuje też łapka a dwukrotnie miałem dwie . O co tu chodzi?.

Tosia
Tosia
Odpowiedź do  Wyborca
3 lat temu

Zdjęcie pana Lipki urokliwe .,lisek chytrusek.Śliczne …

Zdrowa
Zdrowa
3 lat temu

Lepiej napiszcie czy nadchodzące imprezy masowe w Jedliczu beda odwołane. Na hali ma byc konkurs zespołów tanecznych i bedziemy mieli wymianę wirusów z połowy Polski. Wiecie coś na ten temat?

Bez skrupułów
Bez skrupułów
Odpowiedź do  Zdrowa
3 lat temu

Odwołać to natychmiast. Nie narażać nas i naszych rodzin. Ten wirus to śmierć. Odwołać!

Anna
Anna
Odpowiedź do  Zdrowa
3 lat temu

To dla redaktorki za trudny temat

Greta
Greta
3 lat temu

Ja tam społeczniczka jestem I dlatego chcę to…… to ……. to…….. to……………. to……………….. – miliony na dom ludowy – ale jeszcze chcę … to…….. to……………. to ……………………….. inni takie rzeczy wypracowali – ALE JA CHCĘ I MAM TO DOSTAĆ – a że kosztem innych – co mnie to obchodzi – w końcu – z naszym tygRYSIEM jesteśmy dogadani – i nie tyle krzykiem i manipulacją załatwimy – (dla siebie :))))))

tempora
tempora
3 lat temu

Szwecja ma swoją Greta Thunberg my mamy swoje Grety. Grety ze Szwecji nikt nie rozumie, My tych Gret działaczek też nie rozumiemy. Ciekawe czy ich koledzy radni rozumieją – może pan od piłowania stołów zawnioskuje żeby te stoliki też rozdzielić O tempora, o mores!.

Tak to widzę
Tak to widzę
3 lat temu

Apel do młodych – pozwólmy już starszym członkom rady odejść na spokojną emeryturę, przy następnych wyborach oczywiście.
Wybierzmy młodych niech nastanie normalność. Bo tylko zgoda buduje…
p. Ryszard Dziura na Burmistrza…

Piotr
Piotr
Odpowiedź do  Tak to widzę
3 lat temu

Kto??? Rysio nie jest już młody i poza tym już pseudoradni nauczyli go obłudy, oszustwa i krętactwa jemu też się należy emerytura. Ludzie nie dajcie się zwariować w tej gminie do wymiany są wszyscy radni o poglądach SB i UB.

Andrzej
Andrzej
3 lat temu

Muszę zgłosić redaktora do Nagrody Pultzera za jego wkład w wybitne dziennikarstwo.

Zdzichu
Zdzichu
3 lat temu

Redaktora Naczelnego zapraszam do przypilnowania “władzy” w Gminie Chorkówka, gwarantuje że pikanterii typu:spotkania po nocach, jazdy na sesji (byłego i obecnego) wójta a także różne inne formy spotkań dadzą panu Międzynarodową Karierę. A na portalu j24.pl przybędzie na pewno subskrypcji. Tak dalej trzymać…
Pozdrawiam