Kto odpowiada za taki stan samochodów? W niektórych jednostkach OSP, aż chce się płakać…

0
O tym, że stan taboru samochodowego, w niektórych jednostkach OSP działających na terenie Gminy Jedlicze pozostawia wiele do życzenia, wiedzą nie tylko druhowie. W wyjątkowo opłakanym stanie technicznym jest np. samochód bojowy OSP w Męcince. – Kto odpowiada za taki stan rzeczy?- zastanawia się jeden ze strażaków. – Zaniedbania widać i to nie z teraz, ale z długiego czasu- twierdzi druh z OSP Męcinka. Sprawdziliśmy, co jeszcze mówi się na ten temat.
fot. archiwum/Jedlicze24

Nieocenione zaangażowanie strażaków ochotników, wpływa na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Jedlicze. Druhowie od lat z hasłem na ustach „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, ratują mienie, zdrowie i życie ludzkie. Warto podkreślić, że działalność strażaków ochotników nie ogranicza się jedynie do pomocy w razie wystąpienia klęsk żywiołowych (pożarów, powodzi). Druhowie chętnie włączają się w akcje charytatywne czy też inne formy społecznej służby dla mieszkańców.

Warto więc wspomagać tę działalność. Jestem zdania, że skoro jednostka funkcjonuje- powinno się ją sukcesywnie, w miarę potrzeb i możliwości, odpowiednio doposażać. Tylko wtedy strażacy mają szanse działać sprawnie i efektywnie. Niektóre, długotrwałe zaniedbania mogą przynosić beznadziejne- często katastrofalne skutki dla działalności jednostek, a co za tym idzie… dla mieszkańców.

Kiedy pojawia się problem, wówczas często okazuje się, że jest już zdecydowanie za późno. Wtedy zamiast tracić czas na szukanie winnych, warto mierzyć się z takimi problemami, choć wcale nie jest to łatwe.

Nie da się ukryć, że po zmianie władzy samorządowej przez trzy lata poczyniono konkretne działania inwestycyjne dla gminnych jednostek OSP, o których poprzednio druhowie mogli tylko marzyć. Gdyby chociaż w połowie taką dynamikę we właściwym inwestowaniu wykazali poprzednicy, dziś nasze jednostki byłyby na innym poziomie cywilizacyjnym. Pomimo tego, nawet argumenty w postaci realnie podjętych działań są dla niektórych niepowtarzalną okazją do drwin.

Choćby przykład internauty, który w taki sposób kpi z sytuacji w jednostce OSP Męcinka:

.

Domyślam się, że internaucie może chodzić o to, że: “Powinno być już dawno lepiej :)”. Pan Marcin, można by rzec- człowiek “z branży”, zdaje sobie sprawę z tego, że obecny stan techniczny pojazdu w jednostce o której napisał w komentarzu, to efekt wieloletnich zaniedbań przez nieinwestowanie i niedoposażanie. Czy mam panu przypomnieć, kto przez ostatnie kilkanaście lat sprawował w Naszej Gminie najważniejsze funkcje w samorządzie? No trochę więcej taktu!

Ten sam autor, w kolejnym wpisie (na Facebooku jednostki OSP), wykazał się bezprecedensowym cynizmem i brakiem szacunku dla jednostki OSP:

.

Czy jest to przejaw skrajnej złośliwości? Próba zaistnienia w przestrzeni internetowej? Czy wpis wymierzony jest w stronę poprzedniej ekipy trzymającej władzę?

Wszystko jedno. Fakty nie pozostawiają złudzeń. – Kto odpowiada za taki stan rzeczy?- zastanawia się jeden ze strażaków. -Zaniedbania widać i to nie z teraz, ale z długiego czasu- twierdzi dh Marek Zagórski z OSP Męcinka.

Teraz jest zupełnie inaczej. Szkoda tylko, że straciliśmy dobre kilkanaście lat, a moglibyśmy być dzisiaj w zdecydowanie lepszym położeniu. Zamiast nadal tracić czas, tym razem na szukanie winnych, warto mierzyć się z takimi problemami. I właśnie to, teraz się dzieje.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Ola

Pocałujcie wy nas Męciniaków w …..Nikt brukowca tu nie prosi o interwencje. Tylko nas umocniliście, bo nie uda wam się nas skłócić.

Kacper

odezwał się Twój głos rozsądku? Nikt nikogo nie skłóca 🙂

Karol

Chcą wam na sile wprowadzić do jednostki Zagorskiego jako Prezesa.

Tomek

Przez lata śmiano się strażakom prosto w twarz, obiecywano przysłowiowe “gruszki na wierzbie”.

Karol

Co ty możesz wiedzieć jak ty w pampersa walileś

Gabrysia piosenkarka

“Aleeee tooo już było, i nieee wróciii więceeej “

Ola

Artykuł jest polityczny. Bojkot j24.

Antoni

stan samochodu OSP Męcinka też jest polityczny?

Ola

Bojkot j24

strazak

Skoro nie było pieniędzy , to za co mieliśmy go remontować?

Mechanik

Słyszałem że potrzebny buldożer bo chłopaki nie wyjadą z garażu

Tomek

Wieloletnie mydlenie oczu i pudrowanie rzeczywistości, właśnie tak się kończy…

Ola

Tez niezła pudernica jesteś. Bojkot j24

Mieszkaniec

kolejny artykuł wychwalający gmine pod niebiosa….a co ona zrobiłą w sprawie remizy w Potoku przez te kilka lat? tylko jakieś kur*a plany, które w takim tempie to zostaną może zrealizowane w 2030 roku…

Antoni

zaczynijmy od tego kto zaorał remizę bijąc pianę pod domem ludowym zmodernizowanym termomodernizowanym itp itd.. A remiza w potoku? no to jest temat

kurt

Tak napuszczać ludzi na siebie? Dziennikarzyno za kogo Ty się masz? Pogubiłeś się człowieku…

Kxxxx

Nie tylko samochód w Męcince jest w opłakanym stanie….

Larsen

Teraz Władza zamyśle swoją nieudolność.
A tak w sumie to co on złego napisał? Nic.
Chcą zastraszyc aby nikt i nic nie pisał na faceboku

Max

idź się leczyć każdy powinien brać odpowiedzialnośc za swoje słowa!!!

Cymbal

Zamknąć Facebooka na terenie gminy. Ograniczyć swobodę wypowiedzi.
Hehe wybory juz blisko

Tak

A może tak konkretny. Coś robią? biorą sprawy w swoje ręce ale co dopytuje strażaków np. z Męcinki pochwalić się….. W czym pomogła wam obecną władza.

Cymbal

Marek Zagorski ????

Max

pan Prezes co robił przez lata teraz pozuje do zdjęć z chłopakami z OSP ktorzy zlomu szukają żenuaaa

Kasztan

Oj pali się grunt pod nogami. Pali.

Janusz

XDDDDD W Żarnowcu by tak nie zrobili.

Karol

Marek chce zostać Prezesem.
Takie ma wytyczne. Teraz chodzi grzecznie kolo chłopaków bo chce żeby go poparli przy wyborach. Jolanta tez go popiera. Pewnie później tak z nim zrobi jak z mamusia.

Ola

Jolanta, to niech nie popiera, bo jej poparcie, to napiętnowanie na całe życie, tylko roboty sobie szuka. Z takim PR jaki sobie zafundowała, to może w Wenezueli najbliżej coś znaleźć

Marcel68

źle ci bo nie zajmuje się budowaniem pijaru tylko pracuje walcząc dniami i do późnych godzin o interesy gminy. w taki sposób nie warto rozmawiać niby ola

Ola

To ją dobijcie….jak jej tak ciężko. Walczy, do późnych godzin nocnych …O co i z kim?….pracować bez efektu….może to powinno ją zastanowić, że tu nie jej miejsce.

Arek

Wolę burmistrza, którzy pudruje twarz i inwestuje niż burmistrza który pudrował rzeczywistość w gminnych wieściach

Ola

Mało tego. Zajmuje się wyłącznie budowaniem swojego PR. Niczego więcej.

Marek Zagòrski

Po pierwsze skąd taka informacja bo ja pierwsze słyszę że ktoś mi jakieś wytyczne dawał. W artykule są moje słowa nie wstydzę się ich – nie wiem kiedy wypowiedziane ale prawda jest taka a nie inną mówię o stanie samochodu. Nie mieszał bym poprzednich władz i nie winił ich bo ich już nie ma i to jest odgrzewanie kotleta….. Panie Karol podpisz się z imienia i nazwiska bo najlepiej to snuć domysły. Jak czegoś nie wiem to pytam a nie pisze pierdół. Przez krótki okres czasu z chłopakami zrobiliśmy kawał dobrej roboty za co im dziękuję. Ci z Państwa którzy śledzą nasz fanpage na Facebooku wiedzą doskonale że samochód jest remontowany i na wiosnę mam nadzieję wyjedzie już jak nowy. Co do pytania w czym nam gmina pomogła to powiem krótko pomogła. Jeśli mielibyśmy siedzieć z założonymi rękami nic by nie było są młode osoby którym zależy na rozwoju tej jednostki więc w czym tkwi problem. Co do mieszania prywatnych osób mam na myśli Pana Marcina to hmmmm przykro mi że jest wmieszany w ta sytuacje bo nie on zawinił,poprzedników już nie ma i jak napisałem wyżej pora zrozumieć pewne rzeczy. No chyba że to wszystko wina Tuska jak to niektórzy mawiają i tym humorystycznym akcentem kończę tą wypowiedź.

Patryk

“Do użytkownika Karol”
Szanowny Panie , bądź Pani…. jak czytam takie bzdury, że Marek chodzi grzecznie koło chłopaków, to aż mi się flaki przewracają, a może na odwrót? to Chłopaki chodzą grzecznie w koło Marka , bo trafiło im się jak ślepej kurze ziarnko. bo Gdyby nie Pan Marek i jego zaangażowanie, to w dalszym ciągu samochód byłby w stanie agonalnym i do tej pory pewnie na LO-Starku zostałyby z niego żyletki. A co do mamy Pana Marka to proszę się jednak doinformować 🙂 , Więc miej że Panie/Pani troszkę odwagi i następnym razem pisząc coś , podpisz się.

Treko

Grzecznie bo pewnie jest grzeczny. To raczej pochwala.Patryka nie kwestionujawnia jak ktoś jest grzeczny.Nie znasz znaczenia tego słowa?

emigrant

Panie Zagorski . Co może Pan wiedzieć o wieloletnich zaniedbania jak Pan wtedy chodził do przedszkola. Jest Pan młodym człowiekiem i dlatego nie może Pan pamiętać pewnych rzeczy. Każdy może narzekać na poprzedników. Pan nie wie jak straże wyglądały 20 . 15. 10 lat temu. Jaki nastąpił w tym okresie postęp.
Idąc Panskim tokiem myślenia to powinien Pan też narzekać na swojego dziadka ze nie zostawil po sobie większego majątku.
Budowanie infrastruktury miejskiej i komunalnej trwa długie lata a czasem wieki. To jest normalny proces.
Wy w tym Jedliczu popadliscie w jakąś paranoję, psychozę.wszystkie swoje niepowodzenia chcecie na kogoś zrzucić.
Bierzcie się do roboty. U nas nie da się gadać. Trzeba pracować.

Jan

Emigrant, dobrze gadasz.
Nie da się ukryć, że wybory już blisko

Marek Zagòrski

Dużo może nie wiem o nich lecz nie potrzeba dużej wiedzy. Wystarczy przyjść zobaczyć i chwilę pomyśleć (podobno to nie boli). Oczywiście patrzymy tutaj tylko na Naszą jednostkę OSP Męcinka nie wnikam jak jest gdzie indziej. Po pierwsze Primo.
Samochód brał udział np w dowożeniu worków z piaskiem kiedy zalewało Splast w Jedliczu – jako jedyny wjeżdżał w głęboką wodę. I teraz pytanie do was drodzy Państwo:
Czy w mostach – zarówno przednim jak i tylnym po takich akcjach powinien być wymieniony olej? Odpowiem krótko i treściwie – TAK. A biorąc naszą książkę w gminie mamy przez kilka lat jedną wymianę oleju dodam że nie w moście.Hmm ciekawe dlaczego po spuszczeniu oliwy z mostu okazało się że jest go 3l a powinno być 8l a po rozebraniu go stwierdziliśmy że nadaje się jedynie na złom. O sprzęt trzeba dbać – jak mawiają – Jak dbacie tak macie . Kolejną sprawą jest to że jak nie było pieniędzy na remont to z pustego to i Salomon nie naleje. A pomijam już to że samochód do karosacji został wysłany z niesprawnym zawieszeniem według informacji od naszych druhów. Jak przyjechał tak pojechał. Teraz po naprawie zawieszenia nagle auto dźwigło się 40 cm do góry!
Nie obwiniam nikogo z jednostki bo chłopy jak umieli tak naprawiali.Powiedziałem to już u nas na zebraniu powiem jeszcze raz publicznie. Straż nie polega na wieszaniu sobie orderów tu trzeba zakasać rękawy i zapierda**ć – samo nic nie spadnie z nieba – tą zasadę zawszę wyznaję. Nie siedzę z założonymi rękami i nie czekam aż spadnie manna z nieba i uzdrowi OSP Męcinka. Tu trzeba konkretnych działań i nie ma co owijać w bawełnę w szczególności w zarządzie aby nie wstydzić się później przed komendantem bo jedne Pan pisze takie a nie inne brednie. Pora to uciąć i pracować na dobre imię OSP – nieważne czy to w Męcince Jedliczu czy innej miejscowości.

ble+ble

Brawo Marku ! Tak trzymaj !

Fantomas

Troll Marcinek dał głos. Jak zawsze próbuje zabłysnąć ale nie wychodzi żenada

Karol

Siedzi do późnych godzin nocnych bo nie wyrabiam z robota. Chyba ze podpisała taka klauzulę jak lekarze.

Kat

Ależ ty głupi jesteś….Nigdy nie pracowałeś po godzinach ? A jakaś przeciętna firma to nie to samo co ponad 15-tysięczna gmina…Nie pracować -źle,pracować dla ogółu gminy po godzinach………jeszcze gorzej

Ola

Która to gmina cały ch…j ma z tego siedzenia po nocach.

Castro

Zerknąłem przypadkowo na portal ORG-tam nic tylko słowotok jednej osoby-arbuz.No i nie dość,że chełpi się baba że ukończyła profil humanistyczny to gnoi wszystkich sama robiąc blędy ortograficzne, a to “dziennikarzowi”nie przystoi…Nie MI tylko MNIE, Nie BERI tylko BERII,a Andrzej to nie był BOBOL tylko BOBOLA…więc faktycznie jeżeli masz IQ na poziomie swojego numeru buta ( 38 ?)…….to współczuję

Ola

To nie zerknąłeś, tylko przeczytałeś i to chyba kilka razy.

Ola

To musi być bieda, że aż trzeba przepisywać posty z innego forum, żeby na tym cos się działo.

Marama

Wypociny miernego pismaka24!!!! wstyd !!!

Arek

wstydzić powinni się ci co mięli w głębokim poważaniu jednostki OSP

Czerwony dres

To jak rządził Zarząd Gminny OSP?

Arek

a to zarząd gminny otrzymywał jakieś środki z budżetu państwa na działalność ?

Malpa

Nie starali się o kasę? Teraz Tucki załatwił na dwie butle.

ble+ble

hahaha….brawo Castro !

Dizel

Fidel,chodzi głównie o treść.

Ola

A to na tym on się nie zna. On jest od wyłapywania literówek. Od treści mają …cały sztab.

Joo

Syper partia kur**o. Idźcie się wszyscy może doinformujcie wszyscy a nie pierdolic**e takie głupoty. Chociaż nie powiem idzie się pośmiać. Po drugie panie tak zwany redaktorze bez mózgu jak tak Ci się nudzi w domu to kup sobie bułkę tartą i sklejaj precle zamiast pisać swoje poneba***e domysły wyciągnięte z palca. Po za tym w końcu ktoś się może trochę wkur*c a na takich głupich artykułach ciężko zarobić na nowe zęby o ile nie skończy się na jedzeniu przez rurkę.Współczuję tylko rodzinie takiego członka rodziny i sąsiada.bez powazania Joo

Ola

Pełne poparcie. Joo

qwerty

Zapatrzyłaś się na arbuza czy inaczej się podpisujesz. obydwoje z tym joo jesteście popaprani. A ty joo to się zastanów grozić komuś myślisz że jesteś taki anonimowy 🙂 czy masz tak niskie IQ

Ola

Bełkot, ale jak ktoś chce to pojmie

Janusz

My strazacy nie oczekujemy wspolczucia i placzu bo to kpina oczekujemy dla wszystkich strazakow wynagrodzenia nie w formie dyplomu gratulacji i uznania za ta ciezka prace kazdy z nas powinien otrzymac co miesiac wynagrodzenie!!!!!

Joo

Już bez przesady. Wystarczy dobra remiza i sprzęt. My nic innego nie oczekujemy robimy to społecznie i dla ludzi za dziękuję. Ale w zamian chcemy dobry i sprawny sprzęt

depozyd

zaden bank nie przyjmie mi takiej waluty”dziekuje”?a radni burmistrz za-ca pracuja za dziekuje?

Malpa

W Porębach nie narzekają

znajomy

Już nam złośliwa Zoska klucza do domu ludowego nie zabiera bo nie rządzi kluczami juz

???

oczywiscie ze strazacy powinni otrzymywac zaplate za prace i poswiecenie czesto narazajac swoje zycie w obecnych czasach za kazda prace powinno otrzymac sie godziwe wynagrodzenie !!!!!

zaplata za prace

…..a solectwa i soltysi takze pracuja ciezko za jakie pieniadze?????????to powinno sie zmienic!!!!!

Malpa

Nie wiem czy złośliwa ale na pewno madrzejsza

Aleks

mam duzy szacunek dla osob ktore komentarze podpisuja swoim nazwiskiem za co pozniej musza wypowiadac sie anonimowo bo redhtoorr wystosuje odpowiedni aTy!kuł.WSTYD!!!

a..m

Janusz sama nazwa OSP mówi wyraźnie że to są ochotnicy. Więc trudno oczekiwać zapłaty za to że coś tam robicie. Po to są jednostki PSP które mają dobry sprzęt i wynagrodzenie żeby na ich barkach spoczywał ciężar niesienia pomocy. Natomiast warto rozważyć to czy w gminach w całej Polsce nie tylko w Jedliczu jest potrzeba utrzymywania takich i tylu jednostek OSP. Nie czarujmy się w gminie Jedlicze na utrzymanie zasługuje tylko jedna jednostka i jest to Żarnowiec. Niestety prawda jest taka że na całą resztę szkoda wydawać pieniędzy bo gdy zachodzi potrzeba to albo nie mają sprzętu albo strażaków w tym momencie brak. Pytanie nasuwa się samo czy tradycja jednostek OSP w odniesieniu do ponoszonych kosztów przez samorządy jest jeszcze zasadna. Bo jeśli mowa o tradycji to niema mowy o wynagrodzeniu, a jeśli mówimy o wynagrodzeniu to oczekujemy w stu procentach profesjonalizmu. A tak nawiasem to za każdą akcję przeprowadzoną przez OSP są wypłacane dla danej jednostki pieniądze. Nie jest tak że to wszystko to tak z poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka, ale uważam że cała odpowiedzialność spoczywa na PSP.

Paul

A ja od dawna się zastanawiam jak to jest, że Jedlicze miasto ok. 6 tysięczne ma tak nędzną straż, że nawet wioski okoliczne są lepsze pod kątem załogi i sprzętu? Jedlicze zasługuje na OSP na wypasie, ale jakoś od lat nie widać tu tej aktywności. Remiza jest, samochód chyba jakiś stary. Nie wiem ilu członków liczy? A może się mylę? Proszę o komentarz.

a..m

Paul… Bo to nie jest ważne ile dana miejscowość ma mieszkańców. To zależy od zaangażowania ludzi. Widocznie w Jedliczu niema chętnych żeby być w szeregach OSP. Dlatego nie można mówić o czymś że się zasługuje lub nie. Moim skromnym zdaniem w Jedliczu szkoda inwestować w OSP, to będą wyrzucone pieniądze w błoto. Przykre ale prawdziwe, podtrzymuje zdanie z kom wyżej.

Paul

No właśnie brak ludzi, aktywności, zaangażowania, pasji, zarażania młodych misją. To naprawdę przykre 🙁

Kamil

Zapytaj prezesa OSP Jedlicze ile razy jednostka nie wyjechała do akcji.

Dretyka

Paul masz racje,pozostawic jednostki te ktore maja uprawnienia i sa w ciaglej gotowosci (oczywiscie z wynagrodzeniem) wowczas mieliby Obowiazek pracy a nie pomoc z litosci.

Kornelia

Do Redaktora Słowika – czy wie może Pan na czym polega rzetelne dziennikarstwo ? Artykuł jednoznacznie wskazuje stronniczość i zakrzywianie rzeczywistości. Pragnę przypomnieć, iż jedną z zasad demokracji jest swoboda wypowiedzi przez każdego Pana zadaniem jako dziennikarza jest opisywanie rzeczywistości takiej jak jest a nie ubarwianie jej poprzez kopiowanie prywatnych komentarzy, do których każdy ma prawo. Radzę zwiększyć swój poziom optymizmu bo wybory już za pasem, chyba że stara się Pan o posadę w TVP…

do Kornelia

Po pierwsze, jak używasz czyjegoś nazwiska podpisz się i ty, to eleganckie. Po drugie swoboda wypowiedzi nie polega na wypisywaniu czegokolwiek np. kłamstw. Demokracja posiada wiele wad, jedna jest właśnie to o czym piszesz. że niektórym się wydaje że wolność słowa to wypisywanie bzdrur, kłamst które nie mają odwierciedlenia w rzeczywistości. Proszę to uświadomić sobie i przyjaciołom. Trzeba brać odpowiedzialność ze wypowiedziane słowa, zwłaszcza publicznie.

Cesiek

Groźba?

Tomek

Nigdy nic nie będzie idealne, to nie laboratorium, ale wieloletnie mydlenie oczu i pudrowanie rzeczywistości, właśnie tak się kończy…

Dizel

Albo w tvn.

Gabrysia piosenkarka

„Aleeee tooo już było, i nieee wróciii więceeej „

Gabrysia piosenkarka

„Aleeee tooo już było, i nieee wróciii więceeeej „

Pedagog

Zgabrysiu nie szczuj.O jakich mówisz zaniedbaniach. Zaniedbania teraz powstają w każdej dziedzinie.chociażby w szkołach.
Ostatnie 4 lata to gminna tragedia.

wstyd redahhtor

redahTORku kiedy wreszcie bedzie dobrze?juz ponad 3 lata a tu narzekasz i narzekasz zrob chociasz1/ 10 z tego co poprzrdni Burmistrz a jak nie mozesz to pozamiataj chociaz rynek to bedzie widac robote

Pedagog

Poprzednik wybudował 2 remizy od podstaw i zmodernizować pozostałe a ta cała kadencję mwczytywanie się z jedną. Kpina. Jedlicka remiza to tak jak dwie.

Pedagog

Ta całą kadencję męczy się z jedną

Ola

A ile przy tym opowieści. Artykuły o kładzeniu każdej cegły. A redahtor zaraz zacznie nas kasować…

Ola

Redaktorek przy poprzedniej kampanii napier…lał się z Jermakim i jego portalem a teraz bije się z Org. Jemu nie chodzi o Jedlicze. Jemy się wydaje, że ma ma tu włądzę i jest medium

Wit

Pani Burmistrz popełniła błąd, że przez 3 lata nie zrealizowała dla Jedlicza żadnej ważnej, dużej i widocznej inwestycji. Być może żłobek miał być takową ale stało się jak stało. Nie wracajmy do tego. Dlatego jej krytyka ze strony mieszkańców jest uzasadniona.. I nie rozumiem dlaczego niektórzy tak się burzą. Pozwolę sobie na szybką analizę:
– budynek największej SP w gminie jest w kiepskim stanie i wymaga pilnych remontów,
– brak parkingu przy podstawówce (zapraszam władzę o 7.30 rano i w dniu wywiadówek) Policja nawet rano przyjeżdża patrząc czy rodzice nie łamią zakazu zatrzymywania. Wstyd okropny gdy obok stoją odłogi,
– przez 3 lata nie wykonano żadnej znaczącej inwestycji drogowej na terenie miasta Jedlicze (nie licząc chodnika na Borku),
– w mieście z jakiegoś powodu jest po prostu brudno,
– nie rozwinięto żadnej z koncepcji rozwojowej miasta poprzez realizację MPZP (drogi asfaltowe, chodniki, oświetlenie w kwartale zabudowy 3 Maja, Polna, Tokarskich, Grunwaldzka). Tego typu inwestycja jest stricte miastotwórcza i mogłaby spowodować dalszy rozwój budownictwa jednorodzinnego i nawet napływu mieszkańców z gmin sąsiednich),
– nierozwiązany problem oczyszczalni,
– kulejące remonty domów ludowych na terenie Jedlicza (Borek, Męcinka)

To tak na szybko wymienione. Nie piszę tego ze złośliwością, nie używam rynsztokowego języka. Mam prawo do analizy i wyrażania swojej opinii jako mieszkaniec. Przyznacie Państwo, że powyższe uwagi to obiektywna analiza naszej lokalnej rzeczywistości. Pani Burmistrz w moim odczuciu ma kiepskich doradców bądź sama podejmuje nie zawsze słuszne decyzje. Trudno dogodzić każdemu, ale Jedlicze naprawdę może czuć się pokrzywdzone w perspektywie mijającej już niebawem kadencji samorządowej.

Ola

A ja używając z premedytacją rynsztokowego języka powiem: to co ta baba odier….a to jest ku/……tragedia. Ja kich doradców? Kogo ona słucha?Co wy myślicie że ona kogoś traktuje poważnie. Co najwyżej opier…li z pomysłów, taka jest…ambitna.

Wania

Do Ola.ortografia się kłania i to bardzo głęboko???

OSPporadzi sobie

nie trzeba plakac nad OSP tylko wziac sie za robote!!!mamy prawo wymagac za taka kase!

strazak

Jakie niby modernizacjie były osp chyba tylko proszenie 10 lat o poprawę dachu OSP jaszczew oraz wymianę bram garazowych

Cesiek

Ty z Jaszczwi to się lepiej nie odzywaj. Ku..wa wszystko wam wybudował i dalej wam źle.

Ola

Tylko to zauważyłeś tumanie?

Ola

Kłaniać to się w pas można co najwyżej….a głęboko, to …wsadzić sobie możesz.

Cesiek

Bardzo trafiony i rozsądny glos

Cesiek

Dużym i istotnym osiągnięciem obecnej władzy będzie budowa EKOLOGICZNEJ TARGOWYCH kolo oczyszczalni.Przy stercie tego śmierdzące go gowna

Wit

O ile wyłonią w ogóle w przetargu jakiegoś wykonawce. Bo to dla mnie też jest jakaś dziwna sprawa, że wszystkie grubsze inwestycje w fazie projektu są kosztorysowane na takim poziomie, że żaden z oferentów nawet się do niego nie zbliża. Żeby to było kilkadziesiąt tys. zł czy nawet 100-150 tys. Tyle, że zarówno przy żłobku jak i przy placu targowych to wartości około 0,5 mln zł. Dziwne i zarazem niepokojące w perspektywie planowanej przebudowy rynku i może kiedyś mostu na Jasiołce w Męcince…

Adam

O moście zapomnij. Puki ta władza jest mostu nie będzie. Przecież zostało im 9 miesięcy a nawet projektu za 4 lata nie zrobili.
Inwestycje kto ma prawidłowo kosztorysowania? Zobacz na obsadę kadrowa. To wszystko tłumaczy.
Drugi wątek jest taki. Jolanta pokazuje radnym ze coś ma kosztować np 100 tys. Łatwiej to przeforsuje.A później głupio tłumaczy ze trzeba dodać kasy. Oni już nie mają wyjścia i głosują za.

Wit

I to są fakty o których należy mówić, pisać, a nie obrzucać się błotem i czynić jakieś wojenki personalne. Prawda zawsze się obroni. Z powodu powyższych uchybień i braku działania ja będę głosować przeciw Pani Burmistrz i będę każdego w rodzinie przekonywał do tego używając konkretnych przykładów, a nie plotek, oszczerstw i pomówień.

Bird

Zeby wam koza dupy dała a tu padło choć jedno merytoryczne słowo.. pied … o Szopenie

Ola

Pocałujcie wy nas Męciniaków w …..Nikt brukowca tu nie prosi o interwencje. Tylko nas umocniliście, bo nie uda wam się nas skłócić.

Kacper

odezwał się Twój głos rozsądku? Nikt nikogo nie skłóca 🙂

Karol

Chcą wam na sile wprowadzić do jednostki Zagorskiego jako Prezesa.

Tomek

Przez lata śmiano się strażakom prosto w twarz, obiecywano przysłowiowe “gruszki na wierzbie”.

Karol

Co ty możesz wiedzieć jak ty w pampersa walileś

Gabrysia piosenkarka

“Aleeee tooo już było, i nieee wróciii więceeej “

Ola

Artykuł jest polityczny. Bojkot j24.

Antoni

stan samochodu OSP Męcinka też jest polityczny?

Ola

Bojkot j24

strazak

Skoro nie było pieniędzy , to za co mieliśmy go remontować?

Mechanik

Słyszałem że potrzebny buldożer bo chłopaki nie wyjadą z garażu

Tomek

Wieloletnie mydlenie oczu i pudrowanie rzeczywistości, właśnie tak się kończy…

Ola

Tez niezła pudernica jesteś. Bojkot j24

Mieszkaniec

kolejny artykuł wychwalający gmine pod niebiosa….a co ona zrobiłą w sprawie remizy w Potoku przez te kilka lat? tylko jakieś kur*a plany, które w takim tempie to zostaną może zrealizowane w 2030 roku…

Antoni

zaczynijmy od tego kto zaorał remizę bijąc pianę pod domem ludowym zmodernizowanym termomodernizowanym itp itd.. A remiza w potoku? no to jest temat

kurt

Tak napuszczać ludzi na siebie? Dziennikarzyno za kogo Ty się masz? Pogubiłeś się człowieku…

Kxxxx

Nie tylko samochód w Męcince jest w opłakanym stanie….

Larsen

Teraz Władza zamyśle swoją nieudolność.
A tak w sumie to co on złego napisał? Nic.
Chcą zastraszyc aby nikt i nic nie pisał na faceboku

Max

idź się leczyć każdy powinien brać odpowiedzialnośc za swoje słowa!!!

Cymbal

Zamknąć Facebooka na terenie gminy. Ograniczyć swobodę wypowiedzi.
Hehe wybory juz blisko

Tak

A może tak konkretny. Coś robią? biorą sprawy w swoje ręce ale co dopytuje strażaków np. z Męcinki pochwalić się….. W czym pomogła wam obecną władza.

Cymbal

Marek Zagorski ????

Max

pan Prezes co robił przez lata teraz pozuje do zdjęć z chłopakami z OSP ktorzy zlomu szukają żenuaaa

Kasztan

Oj pali się grunt pod nogami. Pali.

Janusz

XDDDDD W Żarnowcu by tak nie zrobili.

Karol

Marek chce zostać Prezesem.
Takie ma wytyczne. Teraz chodzi grzecznie kolo chłopaków bo chce żeby go poparli przy wyborach. Jolanta tez go popiera. Pewnie później tak z nim zrobi jak z mamusia.

Ola

Jolanta, to niech nie popiera, bo jej poparcie, to napiętnowanie na całe życie, tylko roboty sobie szuka. Z takim PR jaki sobie zafundowała, to może w Wenezueli najbliżej coś znaleźć

Marcel68

źle ci bo nie zajmuje się budowaniem pijaru tylko pracuje walcząc dniami i do późnych godzin o interesy gminy. w taki sposób nie warto rozmawiać niby ola

Ola

To ją dobijcie….jak jej tak ciężko. Walczy, do późnych godzin nocnych …O co i z kim?….pracować bez efektu….może to powinno ją zastanowić, że tu nie jej miejsce.

Arek

Wolę burmistrza, którzy pudruje twarz i inwestuje niż burmistrza który pudrował rzeczywistość w gminnych wieściach

Ola

Mało tego. Zajmuje się wyłącznie budowaniem swojego PR. Niczego więcej.

Marek Zagòrski

Po pierwsze skąd taka informacja bo ja pierwsze słyszę że ktoś mi jakieś wytyczne dawał. W artykule są moje słowa nie wstydzę się ich – nie wiem kiedy wypowiedziane ale prawda jest taka a nie inną mówię o stanie samochodu. Nie mieszał bym poprzednich władz i nie winił ich bo ich już nie ma i to jest odgrzewanie kotleta….. Panie Karol podpisz się z imienia i nazwiska bo najlepiej to snuć domysły. Jak czegoś nie wiem to pytam a nie pisze pierdół. Przez krótki okres czasu z chłopakami zrobiliśmy kawał dobrej roboty za co im dziękuję. Ci z Państwa którzy śledzą nasz fanpage na Facebooku wiedzą doskonale że samochód jest remontowany i na wiosnę mam nadzieję wyjedzie już jak nowy. Co do pytania w czym nam gmina pomogła to powiem krótko pomogła. Jeśli mielibyśmy siedzieć z założonymi rękami nic by nie było są młode osoby którym zależy na rozwoju tej jednostki więc w czym tkwi problem. Co do mieszania prywatnych osób mam na myśli Pana Marcina to hmmmm przykro mi że jest wmieszany w ta sytuacje bo nie on zawinił,poprzedników już nie ma i jak napisałem wyżej pora zrozumieć pewne rzeczy. No chyba że to wszystko wina Tuska jak to niektórzy mawiają i tym humorystycznym akcentem kończę tą wypowiedź.

Patryk

“Do użytkownika Karol”
Szanowny Panie , bądź Pani…. jak czytam takie bzdury, że Marek chodzi grzecznie koło chłopaków, to aż mi się flaki przewracają, a może na odwrót? to Chłopaki chodzą grzecznie w koło Marka , bo trafiło im się jak ślepej kurze ziarnko. bo Gdyby nie Pan Marek i jego zaangażowanie, to w dalszym ciągu samochód byłby w stanie agonalnym i do tej pory pewnie na LO-Starku zostałyby z niego żyletki. A co do mamy Pana Marka to proszę się jednak doinformować 🙂 , Więc miej że Panie/Pani troszkę odwagi i następnym razem pisząc coś , podpisz się.

Treko

Grzecznie bo pewnie jest grzeczny. To raczej pochwala.Patryka nie kwestionujawnia jak ktoś jest grzeczny.Nie znasz znaczenia tego słowa?

emigrant

Panie Zagorski . Co może Pan wiedzieć o wieloletnich zaniedbania jak Pan wtedy chodził do przedszkola. Jest Pan młodym człowiekiem i dlatego nie może Pan pamiętać pewnych rzeczy. Każdy może narzekać na poprzedników. Pan nie wie jak straże wyglądały 20 . 15. 10 lat temu. Jaki nastąpił w tym okresie postęp.
Idąc Panskim tokiem myślenia to powinien Pan też narzekać na swojego dziadka ze nie zostawil po sobie większego majątku.
Budowanie infrastruktury miejskiej i komunalnej trwa długie lata a czasem wieki. To jest normalny proces.
Wy w tym Jedliczu popadliscie w jakąś paranoję, psychozę.wszystkie swoje niepowodzenia chcecie na kogoś zrzucić.
Bierzcie się do roboty. U nas nie da się gadać. Trzeba pracować.

Jan

Emigrant, dobrze gadasz.
Nie da się ukryć, że wybory już blisko

Marek Zagòrski

Dużo może nie wiem o nich lecz nie potrzeba dużej wiedzy. Wystarczy przyjść zobaczyć i chwilę pomyśleć (podobno to nie boli). Oczywiście patrzymy tutaj tylko na Naszą jednostkę OSP Męcinka nie wnikam jak jest gdzie indziej. Po pierwsze Primo.
Samochód brał udział np w dowożeniu worków z piaskiem kiedy zalewało Splast w Jedliczu – jako jedyny wjeżdżał w głęboką wodę. I teraz pytanie do was drodzy Państwo:
Czy w mostach – zarówno przednim jak i tylnym po takich akcjach powinien być wymieniony olej? Odpowiem krótko i treściwie – TAK. A biorąc naszą książkę w gminie mamy przez kilka lat jedną wymianę oleju dodam że nie w moście.Hmm ciekawe dlaczego po spuszczeniu oliwy z mostu okazało się że jest go 3l a powinno być 8l a po rozebraniu go stwierdziliśmy że nadaje się jedynie na złom. O sprzęt trzeba dbać – jak mawiają – Jak dbacie tak macie . Kolejną sprawą jest to że jak nie było pieniędzy na remont to z pustego to i Salomon nie naleje. A pomijam już to że samochód do karosacji został wysłany z niesprawnym zawieszeniem według informacji od naszych druhów. Jak przyjechał tak pojechał. Teraz po naprawie zawieszenia nagle auto dźwigło się 40 cm do góry!
Nie obwiniam nikogo z jednostki bo chłopy jak umieli tak naprawiali.Powiedziałem to już u nas na zebraniu powiem jeszcze raz publicznie. Straż nie polega na wieszaniu sobie orderów tu trzeba zakasać rękawy i zapierda**ć – samo nic nie spadnie z nieba – tą zasadę zawszę wyznaję. Nie siedzę z założonymi rękami i nie czekam aż spadnie manna z nieba i uzdrowi OSP Męcinka. Tu trzeba konkretnych działań i nie ma co owijać w bawełnę w szczególności w zarządzie aby nie wstydzić się później przed komendantem bo jedne Pan pisze takie a nie inne brednie. Pora to uciąć i pracować na dobre imię OSP – nieważne czy to w Męcince Jedliczu czy innej miejscowości.

ble+ble

Brawo Marku ! Tak trzymaj !

Fantomas

Troll Marcinek dał głos. Jak zawsze próbuje zabłysnąć ale nie wychodzi żenada

Karol

Siedzi do późnych godzin nocnych bo nie wyrabiam z robota. Chyba ze podpisała taka klauzulę jak lekarze.

Kat

Ależ ty głupi jesteś….Nigdy nie pracowałeś po godzinach ? A jakaś przeciętna firma to nie to samo co ponad 15-tysięczna gmina…Nie pracować -źle,pracować dla ogółu gminy po godzinach………jeszcze gorzej

Ola

Która to gmina cały ch…j ma z tego siedzenia po nocach.

Castro

Zerknąłem przypadkowo na portal ORG-tam nic tylko słowotok jednej osoby-arbuz.No i nie dość,że chełpi się baba że ukończyła profil humanistyczny to gnoi wszystkich sama robiąc blędy ortograficzne, a to “dziennikarzowi”nie przystoi…Nie MI tylko MNIE, Nie BERI tylko BERII,a Andrzej to nie był BOBOL tylko BOBOLA…więc faktycznie jeżeli masz IQ na poziomie swojego numeru buta ( 38 ?)…….to współczuję

Ola

To nie zerknąłeś, tylko przeczytałeś i to chyba kilka razy.

Ola

To musi być bieda, że aż trzeba przepisywać posty z innego forum, żeby na tym cos się działo.

Marama

Wypociny miernego pismaka24!!!! wstyd !!!

Arek

wstydzić powinni się ci co mięli w głębokim poważaniu jednostki OSP

Czerwony dres

To jak rządził Zarząd Gminny OSP?

Arek

a to zarząd gminny otrzymywał jakieś środki z budżetu państwa na działalność ?

Malpa

Nie starali się o kasę? Teraz Tucki załatwił na dwie butle.

ble+ble

hahaha….brawo Castro !

Dizel

Fidel,chodzi głównie o treść.

Ola

A to na tym on się nie zna. On jest od wyłapywania literówek. Od treści mają …cały sztab.

Joo

Syper partia kur**o. Idźcie się wszyscy może doinformujcie wszyscy a nie pierdolic**e takie głupoty. Chociaż nie powiem idzie się pośmiać. Po drugie panie tak zwany redaktorze bez mózgu jak tak Ci się nudzi w domu to kup sobie bułkę tartą i sklejaj precle zamiast pisać swoje poneba***e domysły wyciągnięte z palca. Po za tym w końcu ktoś się może trochę wkur*c a na takich głupich artykułach ciężko zarobić na nowe zęby o ile nie skończy się na jedzeniu przez rurkę.Współczuję tylko rodzinie takiego członka rodziny i sąsiada.bez powazania Joo

Ola

Pełne poparcie. Joo

qwerty

Zapatrzyłaś się na arbuza czy inaczej się podpisujesz. obydwoje z tym joo jesteście popaprani. A ty joo to się zastanów grozić komuś myślisz że jesteś taki anonimowy 🙂 czy masz tak niskie IQ

Ola

Bełkot, ale jak ktoś chce to pojmie

Janusz

My strazacy nie oczekujemy wspolczucia i placzu bo to kpina oczekujemy dla wszystkich strazakow wynagrodzenia nie w formie dyplomu gratulacji i uznania za ta ciezka prace kazdy z nas powinien otrzymac co miesiac wynagrodzenie!!!!!

Joo

Już bez przesady. Wystarczy dobra remiza i sprzęt. My nic innego nie oczekujemy robimy to społecznie i dla ludzi za dziękuję. Ale w zamian chcemy dobry i sprawny sprzęt

depozyd

zaden bank nie przyjmie mi takiej waluty”dziekuje”?a radni burmistrz za-ca pracuja za dziekuje?

Malpa

W Porębach nie narzekają

znajomy

Już nam złośliwa Zoska klucza do domu ludowego nie zabiera bo nie rządzi kluczami juz

???

oczywiscie ze strazacy powinni otrzymywac zaplate za prace i poswiecenie czesto narazajac swoje zycie w obecnych czasach za kazda prace powinno otrzymac sie godziwe wynagrodzenie !!!!!

zaplata za prace

…..a solectwa i soltysi takze pracuja ciezko za jakie pieniadze?????????to powinno sie zmienic!!!!!

Malpa

Nie wiem czy złośliwa ale na pewno madrzejsza

Aleks

mam duzy szacunek dla osob ktore komentarze podpisuja swoim nazwiskiem za co pozniej musza wypowiadac sie anonimowo bo redhtoorr wystosuje odpowiedni aTy!kuł.WSTYD!!!

a..m

Janusz sama nazwa OSP mówi wyraźnie że to są ochotnicy. Więc trudno oczekiwać zapłaty za to że coś tam robicie. Po to są jednostki PSP które mają dobry sprzęt i wynagrodzenie żeby na ich barkach spoczywał ciężar niesienia pomocy. Natomiast warto rozważyć to czy w gminach w całej Polsce nie tylko w Jedliczu jest potrzeba utrzymywania takich i tylu jednostek OSP. Nie czarujmy się w gminie Jedlicze na utrzymanie zasługuje tylko jedna jednostka i jest to Żarnowiec. Niestety prawda jest taka że na całą resztę szkoda wydawać pieniędzy bo gdy zachodzi potrzeba to albo nie mają sprzętu albo strażaków w tym momencie brak. Pytanie nasuwa się samo czy tradycja jednostek OSP w odniesieniu do ponoszonych kosztów przez samorządy jest jeszcze zasadna. Bo jeśli mowa o tradycji to niema mowy o wynagrodzeniu, a jeśli mówimy o wynagrodzeniu to oczekujemy w stu procentach profesjonalizmu. A tak nawiasem to za każdą akcję przeprowadzoną przez OSP są wypłacane dla danej jednostki pieniądze. Nie jest tak że to wszystko to tak z poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka, ale uważam że cała odpowiedzialność spoczywa na PSP.

Paul

A ja od dawna się zastanawiam jak to jest, że Jedlicze miasto ok. 6 tysięczne ma tak nędzną straż, że nawet wioski okoliczne są lepsze pod kątem załogi i sprzętu? Jedlicze zasługuje na OSP na wypasie, ale jakoś od lat nie widać tu tej aktywności. Remiza jest, samochód chyba jakiś stary. Nie wiem ilu członków liczy? A może się mylę? Proszę o komentarz.

a..m

Paul… Bo to nie jest ważne ile dana miejscowość ma mieszkańców. To zależy od zaangażowania ludzi. Widocznie w Jedliczu niema chętnych żeby być w szeregach OSP. Dlatego nie można mówić o czymś że się zasługuje lub nie. Moim skromnym zdaniem w Jedliczu szkoda inwestować w OSP, to będą wyrzucone pieniądze w błoto. Przykre ale prawdziwe, podtrzymuje zdanie z kom wyżej.

Paul

No właśnie brak ludzi, aktywności, zaangażowania, pasji, zarażania młodych misją. To naprawdę przykre 🙁

Kamil

Zapytaj prezesa OSP Jedlicze ile razy jednostka nie wyjechała do akcji.

Dretyka

Paul masz racje,pozostawic jednostki te ktore maja uprawnienia i sa w ciaglej gotowosci (oczywiscie z wynagrodzeniem) wowczas mieliby Obowiazek pracy a nie pomoc z litosci.

Kornelia

Do Redaktora Słowika – czy wie może Pan na czym polega rzetelne dziennikarstwo ? Artykuł jednoznacznie wskazuje stronniczość i zakrzywianie rzeczywistości. Pragnę przypomnieć, iż jedną z zasad demokracji jest swoboda wypowiedzi przez każdego Pana zadaniem jako dziennikarza jest opisywanie rzeczywistości takiej jak jest a nie ubarwianie jej poprzez kopiowanie prywatnych komentarzy, do których każdy ma prawo. Radzę zwiększyć swój poziom optymizmu bo wybory już za pasem, chyba że stara się Pan o posadę w TVP…

do Kornelia

Po pierwsze, jak używasz czyjegoś nazwiska podpisz się i ty, to eleganckie. Po drugie swoboda wypowiedzi nie polega na wypisywaniu czegokolwiek np. kłamstw. Demokracja posiada wiele wad, jedna jest właśnie to o czym piszesz. że niektórym się wydaje że wolność słowa to wypisywanie bzdrur, kłamst które nie mają odwierciedlenia w rzeczywistości. Proszę to uświadomić sobie i przyjaciołom. Trzeba brać odpowiedzialność ze wypowiedziane słowa, zwłaszcza publicznie.

Cesiek

Groźba?

Tomek

Nigdy nic nie będzie idealne, to nie laboratorium, ale wieloletnie mydlenie oczu i pudrowanie rzeczywistości, właśnie tak się kończy…

Dizel

Albo w tvn.

Gabrysia piosenkarka

„Aleeee tooo już było, i nieee wróciii więceeej „

Gabrysia piosenkarka

„Aleeee tooo już było, i nieee wróciii więceeeej „

Pedagog

Zgabrysiu nie szczuj.O jakich mówisz zaniedbaniach. Zaniedbania teraz powstają w każdej dziedzinie.chociażby w szkołach.
Ostatnie 4 lata to gminna tragedia.

wstyd redahhtor

redahTORku kiedy wreszcie bedzie dobrze?juz ponad 3 lata a tu narzekasz i narzekasz zrob chociasz1/ 10 z tego co poprzrdni Burmistrz a jak nie mozesz to pozamiataj chociaz rynek to bedzie widac robote

Pedagog

Poprzednik wybudował 2 remizy od podstaw i zmodernizować pozostałe a ta cała kadencję mwczytywanie się z jedną. Kpina. Jedlicka remiza to tak jak dwie.

Pedagog

Ta całą kadencję męczy się z jedną

Ola

A ile przy tym opowieści. Artykuły o kładzeniu każdej cegły. A redahtor zaraz zacznie nas kasować…

Ola

Redaktorek przy poprzedniej kampanii napier…lał się z Jermakim i jego portalem a teraz bije się z Org. Jemu nie chodzi o Jedlicze. Jemy się wydaje, że ma ma tu włądzę i jest medium

Wit

Pani Burmistrz popełniła błąd, że przez 3 lata nie zrealizowała dla Jedlicza żadnej ważnej, dużej i widocznej inwestycji. Być może żłobek miał być takową ale stało się jak stało. Nie wracajmy do tego. Dlatego jej krytyka ze strony mieszkańców jest uzasadniona.. I nie rozumiem dlaczego niektórzy tak się burzą. Pozwolę sobie na szybką analizę:
– budynek największej SP w gminie jest w kiepskim stanie i wymaga pilnych remontów,
– brak parkingu przy podstawówce (zapraszam władzę o 7.30 rano i w dniu wywiadówek) Policja nawet rano przyjeżdża patrząc czy rodzice nie łamią zakazu zatrzymywania. Wstyd okropny gdy obok stoją odłogi,
– przez 3 lata nie wykonano żadnej znaczącej inwestycji drogowej na terenie miasta Jedlicze (nie licząc chodnika na Borku),
– w mieście z jakiegoś powodu jest po prostu brudno,
– nie rozwinięto żadnej z koncepcji rozwojowej miasta poprzez realizację MPZP (drogi asfaltowe, chodniki, oświetlenie w kwartale zabudowy 3 Maja, Polna, Tokarskich, Grunwaldzka). Tego typu inwestycja jest stricte miastotwórcza i mogłaby spowodować dalszy rozwój budownictwa jednorodzinnego i nawet napływu mieszkańców z gmin sąsiednich),
– nierozwiązany problem oczyszczalni,
– kulejące remonty domów ludowych na terenie Jedlicza (Borek, Męcinka)

To tak na szybko wymienione. Nie piszę tego ze złośliwością, nie używam rynsztokowego języka. Mam prawo do analizy i wyrażania swojej opinii jako mieszkaniec. Przyznacie Państwo, że powyższe uwagi to obiektywna analiza naszej lokalnej rzeczywistości. Pani Burmistrz w moim odczuciu ma kiepskich doradców bądź sama podejmuje nie zawsze słuszne decyzje. Trudno dogodzić każdemu, ale Jedlicze naprawdę może czuć się pokrzywdzone w perspektywie mijającej już niebawem kadencji samorządowej.

Ola

A ja używając z premedytacją rynsztokowego języka powiem: to co ta baba odier….a to jest ku/……tragedia. Ja kich doradców? Kogo ona słucha?Co wy myślicie że ona kogoś traktuje poważnie. Co najwyżej opier…li z pomysłów, taka jest…ambitna.

Wania

Do Ola.ortografia się kłania i to bardzo głęboko???

OSPporadzi sobie

nie trzeba plakac nad OSP tylko wziac sie za robote!!!mamy prawo wymagac za taka kase!

strazak

Jakie niby modernizacjie były osp chyba tylko proszenie 10 lat o poprawę dachu OSP jaszczew oraz wymianę bram garazowych

Cesiek

Ty z Jaszczwi to się lepiej nie odzywaj. Ku..wa wszystko wam wybudował i dalej wam źle.

Ola

Tylko to zauważyłeś tumanie?

Ola

Kłaniać to się w pas można co najwyżej….a głęboko, to …wsadzić sobie możesz.

Cesiek

Bardzo trafiony i rozsądny glos

Cesiek

Dużym i istotnym osiągnięciem obecnej władzy będzie budowa EKOLOGICZNEJ TARGOWYCH kolo oczyszczalni.Przy stercie tego śmierdzące go gowna

Wit

O ile wyłonią w ogóle w przetargu jakiegoś wykonawce. Bo to dla mnie też jest jakaś dziwna sprawa, że wszystkie grubsze inwestycje w fazie projektu są kosztorysowane na takim poziomie, że żaden z oferentów nawet się do niego nie zbliża. Żeby to było kilkadziesiąt tys. zł czy nawet 100-150 tys. Tyle, że zarówno przy żłobku jak i przy placu targowych to wartości około 0,5 mln zł. Dziwne i zarazem niepokojące w perspektywie planowanej przebudowy rynku i może kiedyś mostu na Jasiołce w Męcince…

Adam

O moście zapomnij. Puki ta władza jest mostu nie będzie. Przecież zostało im 9 miesięcy a nawet projektu za 4 lata nie zrobili.
Inwestycje kto ma prawidłowo kosztorysowania? Zobacz na obsadę kadrowa. To wszystko tłumaczy.
Drugi wątek jest taki. Jolanta pokazuje radnym ze coś ma kosztować np 100 tys. Łatwiej to przeforsuje.A później głupio tłumaczy ze trzeba dodać kasy. Oni już nie mają wyjścia i głosują za.

Wit

I to są fakty o których należy mówić, pisać, a nie obrzucać się błotem i czynić jakieś wojenki personalne. Prawda zawsze się obroni. Z powodu powyższych uchybień i braku działania ja będę głosować przeciw Pani Burmistrz i będę każdego w rodzinie przekonywał do tego używając konkretnych przykładów, a nie plotek, oszczerstw i pomówień.

Bird

Zeby wam koza dupy dała a tu padło choć jedno merytoryczne słowo.. pied … o Szopenie