Jeżeli ktoś nie ma mocnych nerwów nie powinien czytać tego artykułu. Prawdopodobnie będzie to najkrótszy artykuł od początku funkcjonowania portalu, jednak absolutnie wymowny i obnażający skalę arogancji i pogardy wobec mieszkańców. O szczegółach redaktor naczelny.

Macie ostatnią szansę na zakończenie lektury tego artykułu. Natomiast jeżeli podobnie jak ja, jesteście zdeterminowani na poznanie prawdy, usiądźcie wygodnie- najlepiej ze szklanką wody i przeczytajcie poniższy fragment, który w sposób jednoznaczny obnaża skalę pogardy wobec mieszkańców gminy.

Oto fragment: „Mieszkańcy zapłacą za odpady komunalne w takiej wysokości jak obecnie rodziny przykładowo dwuosobowe płacą za dwa miesiące za energię elektryczną. Nie wiem do czego ta stawka ma służyć i do czego zmierzamy podnosząc do tej kwoty.”

Nie są to słowa oburzonego mieszkańca, który zastanawia się z czego będzie musiał zrezygnować, aby płacić drastyczną stawkę za gospodarowanie odpadami- ustaloną na poprzednim posiedzeniu Rady Miasta (red. przyp. w wysokości 30 zł od 1-osoby za miesiąc).

Te słowa padły z ust radnej Teresy Patla, która w poprzednich wyborach uzyskała reelekcję i pełni mandat dzięki poparciu 276 mieszkańców.

Ustalenie opłat za śmieci, to wyłączna kompetencja Rady Miasta. Radna Patla, nie poparła niższych stawek za śmieci, proponowanych przez burmistrza (red. przyp. 25/50) kiedy było to jeszcze możliwe. Sama nie była też przeciwna podniesieniu opłaty do 30 zł za odpady segregowane i 60 za tzw. zmieszane (pot. czarne worki). Poziom oraz skala arogancji i pogardy wobec mieszkańców są przerażające. Na litość! Czy komuś się wydaje, że jest na deptaku w Ciechocinku?

(rn)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Polak

To się nazywa skrajna nieodpowiedzialność ludzi którzy są radnymi w naszej gminie. A żeby ukryć swoją niekompetencje przy pomocy jednego mieszkańca i jednej mieszkanki tej od prywatyzacji jednego zakładu z Krosna ( sprawa w prokuraturze), na niszowym portalu org i fb mieszają ludziom w głowach. Każdy kto ma odrobinę zdrowego rozsądku wie że można było ustalić 25 zł i wówczas zmieniać regulamin i dać ludziom tzw dopłatę. Wówczas mogło by być 20zł. A teraz gdy jest 30 i dadzą rekompensatę to może będzie 25 zł. I tak przez niekompetencje radnych ludzie przepłacają za śmieci. Pora na zmianę w Jedlickim ratuszu,… Czytaj więcej »

Ciekawski

O co chodzi z tą prywatyzacją zakładu w Krośnie ? ?

Polak

Uderz w stół, a nożyce same się odezwą

Ciekawski

Uderzyłem i france się nie odezwały..???

Polak

Widocznie już zardzewiałe, czas jest nieubłagany…….

Nowa Kuźnia

Gdzie jest POtworek że swoimi łapami i okrzykami o podwyżkach ??? Ile dostają z naszych podatków??? Kto w prywatnych przedsiębiorstw zatrudnialby nieudolnych pracowników??? Zwolnić ich bez wypowiedzenia!

Ciekawski

I to jest to !

Polak

Radni teraz się tłumaczą, a mogli zagłosować przeciwko tej podwyżce. A nie wstrzymać się od głosu. Teraz mieszkańcy powinni im podziękować. A tak wogóle to za co oni biorą diety i co robią. Bo takiego bałaganu i chaosu to w naszej gminie jeszcze nie było.

Wyborca

cyt”do czego zmierzamy podnosząc do tej kwoty” czy to nie jest czasem wypowiedz w trosce o mieszkańców?

Romek

efektem tej „troski” jest stwka 30 zł !! przestań bredzić co ci każą a zacznij myśleć

Normalnie

Po co wystarczy że ty myślisz za mnie-Wy w każdej wypowiedzi widzicie arogancje i pogardę . mieszkańcy sami to zweryfikują, może już nie długo.Gońcie z łapkami bo słabo idzie.

Polak

Mogli zagłosować przeciw. Dużo gadają samie nie wiedząc o czym i tego są efekty.

alazelce

Otworek? Potworek. Prywatny Alcatraz. Już kilka lat temu Machulski robił komedię o takich celebrytach jak rynce łopadają, pan/pani kłamie – Déjà vu ? – https://www.youtube.com/watch?v=cxOg6buqywE

global

Ale podobne. Ale czy ogarniają to o czym mówią ? https://www.youtube.com/watch?v=TMrtLsQbaok

Polak

Telefony dyr dyr dyr, nóżki stuk puk stuk puk. Radni biegają i wyjścia szukają. Z kryzysu tego co nam dziś dają. Naczelna wezwana, dostanie tu bana. Kto ich stołki uratuje gdy lud przeciwko nim zagłosuje.

janek

wybierzmy odpowiednich ludzi i niech zbieraja podpisy o referendum na ponowny wybór rady

Ktoś123456

ten ich guru gdzieś pracuje ????? sąsiad mi mówił że kiedyś w MPGku robił ale od lat to tylko z diety sołtysa i radnego sobie żyje i ma się dobrze a Dom Ludowy w Męcince to strach tamtędy przechodzić nie mówiąc o placu zabaw dla dzieci to jest kpina z ludzi za co my im płacimy ludzie

???

Jak po produkty spożywcze szedłeś jakoś nie przeszkadzało????

Potok City

panie Lisowski co z szatnią w Potoku? Diete pobierasz co miesiąc a największa wieś w gminie nie ma szatni i remizy to jest żenada!!!!! to jest żenada!!!!! to jest żenada!!!!! to jest żenada!!!!! to jest żenada!!!!!

Pitok

Kiepsko patrzysz . Potok ma szatnie a remizę jedni rozebrali a druga nie chce stawiać

Polak

Już Ci skowyt słuchać z dala, że tu radnych się wywala. Na nic plucie, na nic kwiki, ludzie mają dość tej kliki.

Jancio wodnik

Oto fragment: “Mieszkańcy zapłacą za odpady komunalne w takiej wysokości jak obecnie rodziny przykładowo dwuosobowe płacą za dwa miesiące za energię elektryczną. Nie wiem do czego ta stawka ma służyć i do czego zmierzamy podnosząc do tej kwoty.”

Raz, to proszę mi po polsku napisać, gdzie w cytowanym tekście wrażona jest arogancja i/lub/czy pogarda.

Dwa, że z kontekstu to można wyciągnąć wszystko…

Polak

A teraz na argumenty ; Radni krzyczą i ich trole że walczą o dobro mieszkańców…. hmm pomyślmy, to dlaczego nie ustalili stawki na poziomie np; 15 zł od osoby tak jak jest w ościennych gminach ??? Dobrze wiedzą że od dłuższego czasu weszli w konflikt z Burmistrzem i robią wszystko żeby zdestabilizować funkcjonowanie urzędu. I muszę przyznać że im się to udało. Tylko czy to o to chodzi ?. No chyba nie !. Radni dają się manipulować( no właśnie komu na tym zależy), a ich działania szkodzą wszystkim mieszkańcom. I tonie chodzi nawet o śmieci….. Zobaczcie jak wygląda nasza gmina… Czytaj więcej »

Jancio wodnik

Bredzisz pan jak dziecko we mgle. Podstawa, to zrozumieć mechanizm prowadzący do ustalonej stawki. Mechanizm, którego głównym mechanikiem jest nikt inny, jak właśnie BURMISTRZ

Polak

Sam nie wiesz co piszesz, jeśli według Ciebie stawka zależy od Burmistrza to gratuluję poczucia humoru. Dwa plus dwa zawsze będzie cztery. Problem w tym że nikt nie jest zainteresowany tym co składa się na te dwa i co zrobić żeby było tam jeden.

Ostatnio edytowane 9 miesięcy temu przez Polak
Jacek

Panie Polak, gdyby odrzucili stawkę 30 i uchwalili niższą, znowu skończyłoby się wRIO. Nie odpowiadałoby obliczeniom p.burmistrz. Czy dobrze dla nas byłoby przeciągać zmiany stawek, by były coraz wyższe? Ktoś musy zapłacić za podwyżki pana Fica. Bredzisz pan, że dobro mieszkańców to odrzucenie tej stawki. O dobro mieszkańców powinna dbać burmistrz szukając oszczędności w odbiorze odpadów. Pisała do miaszkańców, że chce by stawki uchwalone przez radnych były jak najniższe. Co za obłuda. A kto im tę im tę stawkę wyliczył i postawił ich w takiej sytuacji? Chcieliby dobrze, ale nie bardzo się da…

Polak

Albo nie rozumiesz, albo celowo wprowadzasz w błąd czytelników. Radni mają znać zasady i kryteria ustalania wysokości stawek. Dobrze wiedzieli że stawka 20 zł im nie przejdzie. Pomijam fakt że JPGKiM źle wyliczyło stawkę za pierwsze półrocze. To wszystko powinno zostać dogadane na komisjach, a nie rzucać tyłkiem i jak małe dziecko się obrażać na Burmistrza. Dzisiaj argumentują że zmieni się regulamin i cena pójdzie w dół. I wszystko super. Tylko że cena pójdzie od 30 zł, a mogła by iść od 25 zł gdyby byli mądrzy i chcieli zadbać o mieszkańców. Dlatego ta rada powinna sama podać się do… Czytaj więcej »

Jacek

Jedynymi błędami, które tam widzę jest kilka literówek. Nie twierdzę, że radni nie powinni znać się na tym co uchwalają. Mowa o uchwalaniu stawki 30 zł . Nauczyli się po wyroku RIO, że uchwalenie niższej nie pokryje kosztów. Ale koszty przedstawiła im burmistrz. A gdzie konsultacje społeczne, głos mieszkańców. Chyba nie jestem w błędzie, że burmistrz też powinna dbać o interes mieszkańców, by żyło się im lepiej.

Polak

Tylko referendum i nowe wybory. Nowi młodsi radni, nowe spojrzenie na naszą gminę, nowe pomysły, nowa energia i wreszcie rozwój naszej gminy poprzez inwestycję.

Normalnie

Polak czy ty czasem nie z pod lasu w Grabinach- Twój upór mi to mówi ale to jeszcze do wyborów daleka droga najpierw trzeba referendum wygrać po myśli

Polak

O tym na szczęście decydują mieszkańcy

Rozsądek

I to jest właśnie sprawiedliwe, nie pisanie przez parę osób bzdetów.

Natalia

Pani Radna Teresa mówi prawdę.