Jeżeli ktoś nie ma mocnych nerwów nie powinien czytać tego artykułu. Prawdopodobnie będzie to najkrótszy artykuł od początku funkcjonowania portalu, jednak absolutnie wymowny i obnażający skalę arogancji i pogardy wobec mieszkańców. O szczegółach redaktor naczelny.

Macie ostatnią szansę na zakończenie lektury tego artykułu. Natomiast jeżeli podobnie jak ja, jesteście zdeterminowani na poznanie prawdy, usiądźcie wygodnie- najlepiej ze szklanką wody i przeczytajcie poniższy fragment, który w sposób jednoznaczny obnaża skalę pogardy wobec mieszkańców gminy.

Oto fragment: “Mieszkańcy zapłacą za odpady komunalne w takiej wysokości jak obecnie rodziny przykładowo dwuosobowe płacą za dwa miesiące za energię elektryczną. Nie wiem do czego ta stawka ma służyć i do czego zmierzamy podnosząc do tej kwoty.”

Nie są to słowa oburzonego mieszkańca, który zastanawia się z czego będzie musiał zrezygnować, aby płacić drastyczną stawkę za gospodarowanie odpadami- ustaloną na poprzednim posiedzeniu Rady Miasta (red. przyp. w wysokości 30 zł od 1-osoby za miesiąc).

Te słowa padły z ust radnej Teresy Patla, która w poprzednich wyborach uzyskała reelekcję i pełni mandat dzięki poparciu 276 mieszkańców.

Ustalenie opłat za śmieci, to wyłączna kompetencja Rady Miasta. Radna Patla, nie poparła niższych stawek za śmieci, proponowanych przez burmistrza (red. przyp. 25/50) kiedy było to jeszcze możliwe. Sama nie była też przeciwna podniesieniu opłaty do 30 zł za odpady segregowane i 60 za tzw. zmieszane (pot. czarne worki). Poziom oraz skala arogancji i pogardy wobec mieszkańców są przerażające. Na litość! Czy komuś się wydaje, że jest na deptaku w Ciechocinku?

(rn)

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Polak
Polak
4 lat temu

To się nazywa skrajna nieodpowiedzialność ludzi którzy są radnymi w naszej gminie. A żeby ukryć swoją niekompetencje przy pomocy jednego mieszkańca i jednej mieszkanki tej od prywatyzacji jednego zakładu z Krosna ( sprawa w prokuraturze), na niszowym portalu org i fb mieszają ludziom w głowach. Każdy kto ma odrobinę zdrowego rozsądku wie że można było ustalić 25 zł i wówczas zmieniać regulamin i dać ludziom tzw dopłatę. Wówczas mogło by być 20zł. A teraz gdy jest 30 i dadzą rekompensatę to może będzie 25 zł. I tak przez niekompetencje radnych ludzie przepłacają za śmieci. Pora na zmianę w Jedlickim ratuszu, tym radnym należy podziękować. A ponoć już taczki ktoś zamówił.

Ciekawski
Ciekawski
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

O co chodzi z tą prywatyzacją zakładu w Krośnie ? ?

Polak
Polak
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Uderz w stół, a nożyce same się odezwą

Ciekawski
Ciekawski
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

Uderzyłem i france się nie odezwały..???

Polak
Polak
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Widocznie już zardzewiałe, czas jest nieubłagany…….

Nowa Kuźnia
Nowa Kuźnia
4 lat temu

Gdzie jest POtworek że swoimi łapami i okrzykami o podwyżkach ??? Ile dostają z naszych podatków??? Kto w prywatnych przedsiębiorstw zatrudnialby nieudolnych pracowników??? Zwolnić ich bez wypowiedzenia!

Ciekawski
Ciekawski
Odpowiedź do  Nowa Kuźnia
4 lat temu

I to jest to !

Polak
Polak
4 lat temu

Radni teraz się tłumaczą, a mogli zagłosować przeciwko tej podwyżce. A nie wstrzymać się od głosu. Teraz mieszkańcy powinni im podziękować. A tak wogóle to za co oni biorą diety i co robią. Bo takiego bałaganu i chaosu to w naszej gminie jeszcze nie było.

Wyborca
Wyborca
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

cyt”do czego zmierzamy podnosząc do tej kwoty” czy to nie jest czasem wypowiedz w trosce o mieszkańców?

Romek
Romek
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

efektem tej “troski” jest stwka 30 zł !! przestań bredzić co ci każą a zacznij myśleć

Normalnie
Normalnie
Odpowiedź do  Romek
4 lat temu

Po co wystarczy że ty myślisz za mnie-Wy w każdej wypowiedzi widzicie arogancje i pogardę . mieszkańcy sami to zweryfikują, może już nie długo.Gońcie z łapkami bo słabo idzie.

Polak
Polak
Odpowiedź do  Wyborca
4 lat temu

Mogli zagłosować przeciw. Dużo gadają samie nie wiedząc o czym i tego są efekty.

alazelce
alazelce
4 lat temu

Otworek? Potworek. Prywatny Alcatraz. Już kilka lat temu Machulski robił komedię o takich celebrytach jak rynce łopadają, pan/pani kłamie – Déjà vu ? – https://www.youtube.com/watch?v=cxOg6buqywE

global
global
4 lat temu

Ale podobne. Ale czy ogarniają to o czym mówią ? https://www.youtube.com/watch?v=TMrtLsQbaok

Polak
Polak
4 lat temu

Telefony dyr dyr dyr, nóżki stuk puk stuk puk. Radni biegają i wyjścia szukają. Z kryzysu tego co nam dziś dają. Naczelna wezwana, dostanie tu bana. Kto ich stołki uratuje gdy lud przeciwko nim zagłosuje.

janek
janek
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

wybierzmy odpowiednich ludzi i niech zbieraja podpisy o referendum na ponowny wybór rady

Ktoś123456
Ktoś123456
4 lat temu

ten ich guru gdzieś pracuje ????? sąsiad mi mówił że kiedyś w MPGku robił ale od lat to tylko z diety sołtysa i radnego sobie żyje i ma się dobrze a Dom Ludowy w Męcince to strach tamtędy przechodzić nie mówiąc o placu zabaw dla dzieci to jest kpina z ludzi za co my im płacimy ludzie

???
???
Odpowiedź do  Ktoś123456
4 lat temu

Jak po produkty spożywcze szedłeś jakoś nie przeszkadzało????

Potok City
Potok City
4 lat temu

panie Lisowski co z szatnią w Potoku? Diete pobierasz co miesiąc a największa wieś w gminie nie ma szatni i remizy to jest żenada!!!!! to jest żenada!!!!! to jest żenada!!!!! to jest żenada!!!!! to jest żenada!!!!!

Pitok
Pitok
Odpowiedź do  Potok City
4 lat temu

Kiepsko patrzysz . Potok ma szatnie a remizę jedni rozebrali a druga nie chce stawiać

Polak
Polak
4 lat temu

Już Ci skowyt słuchać z dala, że tu radnych się wywala. Na nic plucie, na nic kwiki, ludzie mają dość tej kliki.

Jancio wodnik
Jancio wodnik
4 lat temu

Oto fragment: “Mieszkańcy zapłacą za odpady komunalne w takiej wysokości jak obecnie rodziny przykładowo dwuosobowe płacą za dwa miesiące za energię elektryczną. Nie wiem do czego ta stawka ma służyć i do czego zmierzamy podnosząc do tej kwoty.”

Raz, to proszę mi po polsku napisać, gdzie w cytowanym tekście wrażona jest arogancja i/lub/czy pogarda.

Dwa, że z kontekstu to można wyciągnąć wszystko…

Polak
Polak
4 lat temu

A teraz na argumenty ; Radni krzyczą i ich trole że walczą o dobro mieszkańców…. hmm pomyślmy, to dlaczego nie ustalili stawki na poziomie np; 15 zł od osoby tak jak jest w ościennych gminach ??? Dobrze wiedzą że od dłuższego czasu weszli w konflikt z Burmistrzem i robią wszystko żeby zdestabilizować funkcjonowanie urzędu. I muszę przyznać że im się to udało. Tylko czy to o to chodzi ?. No chyba nie !. Radni dają się manipulować( no właśnie komu na tym zależy), a ich działania szkodzą wszystkim mieszkańcom. I tonie chodzi nawet o śmieci….. Zobaczcie jak wygląda nasza gmina !, nic się nie robi. Nie ma nowych dróg,chodników,kanalizacji,wodociągu. W zamian mamy cyrk na sesjach i cofanie się w rozwoju. Najdroższe śmieci, woda z dziurawego wodociągu, podatki z górnej półki. Pomyślmy co radni chcieli uzyskać podając stawkę 20 zł?. Dobrze wiedzieli że w czerwcu trzeba ustalić nowe stawki na wywóz śmieci.Co by się stało gdyby Burmistrz podpisała tą stawkę?. Odpowiedź przyszła z RIO. Tylko o tym się nie mówi…… Co grozi urzędnikowi który podpisze uchwałę z rażącym naruszeniem dyscypliny finansów ?. Czy radni by ponieśli jakąkolwiek odpowiedzialność !. No nie !. Burmistrz już tak !. Co robili radni do tej pory?, zamiast pracować nad uchwałą śmieciową od początku roku to doprowadzili do totalnego chaosu w gminie. Dlaczego nie pochylili się nad regulaminem początkiem roku tylko teraz będą go zmieniać. Kto stoi za radnymi?, kto pociąga za sznurki działając na szkodę mieszkańców!.30 zł od osoby to jest absurd !!!!. Dobrze wiemy że to nie są śmieci tylko surowce wtórne. Na ostatniej sesji mieli Pana prezesa JPGKiM, i co ?.i nic !. Bo zamiast rozmawiać skąd taka stawka, co robią z metalem,szkłem,plastikiem,papierem, to jeden radny rozpoczął pyskówkę, co nie umknęło uwadze że Pan prezes też. To co oglądali mieszkańcy było żałosne.Teraz chcą odwrócić kota do góry nogami i mówią że się wstrzymali!!! A ja pytam dlaczego ?? Dlaczego nie odrzucili tej stawki ??, coś przed ludźmi ukrywają??. Mogli przecież być przeciw skoro walczą o dobro… Czytaj więcej »

Jancio wodnik
Jancio wodnik
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

Bredzisz pan jak dziecko we mgle. Podstawa, to zrozumieć mechanizm prowadzący do ustalonej stawki. Mechanizm, którego głównym mechanikiem jest nikt inny, jak właśnie BURMISTRZ

Polak
Polak
Odpowiedź do  Jancio wodnik
4 lat temu

Sam nie wiesz co piszesz, jeśli według Ciebie stawka zależy od Burmistrza to gratuluję poczucia humoru. Dwa plus dwa zawsze będzie cztery. Problem w tym że nikt nie jest zainteresowany tym co składa się na te dwa i co zrobić żeby było tam jeden.

Ostatnio edytowane 4 lat temu przez Polak
Jacek
Jacek
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

Panie Polak, gdyby odrzucili stawkę 30 i uchwalili niższą, znowu skończyłoby się wRIO. Nie odpowiadałoby obliczeniom p.burmistrz. Czy dobrze dla nas byłoby przeciągać zmiany stawek, by były coraz wyższe? Ktoś musy zapłacić za podwyżki pana Fica. Bredzisz pan, że dobro mieszkańców to odrzucenie tej stawki. O dobro mieszkańców powinna dbać burmistrz szukając oszczędności w odbiorze odpadów. Pisała do miaszkańców, że chce by stawki uchwalone przez radnych były jak najniższe. Co za obłuda. A kto im tę im tę stawkę wyliczył i postawił ich w takiej sytuacji? Chcieliby dobrze, ale nie bardzo się da…

Polak
Polak
Odpowiedź do  Jacek
4 lat temu

Albo nie rozumiesz, albo celowo wprowadzasz w błąd czytelników. Radni mają znać zasady i kryteria ustalania wysokości stawek. Dobrze wiedzieli że stawka 20 zł im nie przejdzie. Pomijam fakt że JPGKiM źle wyliczyło stawkę za pierwsze półrocze. To wszystko powinno zostać dogadane na komisjach, a nie rzucać tyłkiem i jak małe dziecko się obrażać na Burmistrza. Dzisiaj argumentują że zmieni się regulamin i cena pójdzie w dół. I wszystko super. Tylko że cena pójdzie od 30 zł, a mogła by iść od 25 zł gdyby byli mądrzy i chcieli zadbać o mieszkańców. Dlatego ta rada powinna sama podać się do dymisji i nie kompromitować się więcej. A najlepiej rozpisać zupełnie nowe wybory na radnych i Burmistrza .

Jacek
Jacek
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

Jedynymi błędami, które tam widzę jest kilka literówek. Nie twierdzę, że radni nie powinni znać się na tym co uchwalają. Mowa o uchwalaniu stawki 30 zł . Nauczyli się po wyroku RIO, że uchwalenie niższej nie pokryje kosztów. Ale koszty przedstawiła im burmistrz. A gdzie konsultacje społeczne, głos mieszkańców. Chyba nie jestem w błędzie, że burmistrz też powinna dbać o interes mieszkańców, by żyło się im lepiej.

Polak
Polak
4 lat temu

Tylko referendum i nowe wybory. Nowi młodsi radni, nowe spojrzenie na naszą gminę, nowe pomysły, nowa energia i wreszcie rozwój naszej gminy poprzez inwestycję.

Normalnie
Normalnie
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

Polak czy ty czasem nie z pod lasu w Grabinach- Twój upór mi to mówi ale to jeszcze do wyborów daleka droga najpierw trzeba referendum wygrać po myśli

Polak
Polak
Odpowiedź do  Normalnie
4 lat temu

O tym na szczęście decydują mieszkańcy

Rozsądek
Rozsądek
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

I to jest właśnie sprawiedliwe, nie pisanie przez parę osób bzdetów.

Natalia
Natalia
3 lat temu

Pani Radna Teresa mówi prawdę.