Radni serwują mieszkańcom najbardziej prymitywne widowisko w historii tej gminy. Bezpłodne i jałowe dyskusje, prostackie zachowania, wstrząsające insynuacje. To zjawisko urasta do gigantycznych rozmiarów. Umarło już dawno rajcowskie credo- rota ślubowania. Nie trzeba stać w kolejce, żeby zostać oplutym w twarz. O szczegółach redaktor naczelny.

Wziąłem sobie za punkt honoru, by ujawniać patologie występujące w środowisku samorządowym. Tym się tylko różnią wspomniani radni od oszustów, że wobec tych pierwszych nie zastosowano jeszcze środków prawnych.

Zarzuty

Na ostatniej sesji Rady Miasta, o której pisaliśmy, a która odbyła się 4 czerwca br. i poświęcona była tematowi “śmieci”, radna Małgorzata Ginalska zarzuciła burmistrzowi, że nie prawdą jest, iż 7 kwietnia otrzymała projekt Regulaminu Utrzymania Czystości i Porządku na terenie Gminy Jedlicze. -Pierwsza sprawa to jest to, że pani burmistrz utrzymuje, że dostaliśmy regulamin 7 kwietnia. Ja takiego regulaminu nie otrzymałam.- zadeklarowała radna Małgorzata Ginalska. -Ja regulaminu 7 kwietnia nie otrzymałam, otrzymałam go dopiero 24 kwietnia.- skwitowała radna Ginalska.

Dotarliśmy do oficjalnych dokumentów

Tymczasem z potwierdzonych pisemnie informacji wynika, że radna z Dobieszyna (red. przyp. reprezentująca okręg wyborczy Jedlicze Centrum III) otrzymała projekt wspomnianego regulaminu właśnie w dniu 7 kwietnia, czemu niejednokrotnie zaprzeczyła –Data 7 kwietnia jest nieaktualna, bo ja takiego regulaminu nie otrzymałam- przekonywała radna Ginalska, która swoje wystąpienie zaczęła od słów: “Pani burmistrz, wysoka rado, szanowni goście, drodzy mieszkańcy gminy.”

Okręg wyborczy JEDLICZE – CENTRUM III obejmuje ulice: Konarskiego, Reja, Kolejowa, Stokrotki, Tokarskich, Traugutta, Żeromskiego, Rejtana 1 (blok), Cicha, Stawiarskich, Polna, Grunwaldzka, 3 Maja

Rota ślubowania…

Dopuszczenie się publicznie takiego kłamstwa oraz zniewagi burmistrza gminy przez radną Rady Miejskiej, świadczy, że wierna Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, która przecież ślubowała uroczyście, że obowiązki radnej będzie sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i mieszkańców- nie przestrzega roty ślubowania. Co na to przewodniczący Rady Miasta Piotr Woźniak? Nie wiemy, bo nie odbiera telefonu. Zapytamy go przy najbliższej okazji.

Co zrobiły panie radne?

Nie wiem czy akurat ta sytuacja wymaga jeszcze jakiegoś komentarza, ale przy okazji sprawdziliśmy, co w kwestii “śmieci” zrobiła radna z Dobieszyna. 28 maja, a więc 3 dni przed końcem umowy z JPGKiM na odbiór odpadów, razem z radną Zofią Kusiak skierowały do burmistrza pisemny wniosek o powołanie komisji zadaniowej celem opracowania nowego regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy.

-Głównie tutaj, regulamin nasz opracowany myślę, że jeśli po prostu opracujemy go dobrze, a nawet jesteśmy w stanie dwóch miesięcy ten regulamin opracować, przedstawić mieszkańcom, ponieważ nie są zorientowani, co do stawki, nie są też zorientowani też z czego wynikają podwyżki za śmieci, oni muszą to po prostu rozumieć- przekonywała radna Małgorzata Ginalska.

Wspomniana wcześniej radna Zofia Kusiak, która na początku swojej wypowiedzi uszczypliwie stwierdziła: -Jedyna rzetelna informacja jaka od pani popłynęła, to głównie to, że w związku z tym, że radni nie podjęli uchwały, pani informuje ich, że nie będą odbierane śmieci.

Radna Zofia Kusiak nie była na komisjach. Piotr Woźniak tłumaczy koleżance-radnej

Radna Kusiak z Moderówki, mówiła coś na temat ewentualnych ulg dla mieszkańców wiosek. Jej wywodów nie jestem w stanie przełożyć na tekst. Przewodniczący rady próbował wejść w słowo radnej Kusiak, jednak musiał zaczekać do momentu, kiedy radna skończyła. Wtedy wyprostował radną-koleżankę mówiąc: -Nie była pani obecna na komisjach. Po prostu żadne ulgi nie mogą być ujęte do momentu uchwalenia nowego regulaminu.- wyjaśnił Piotr Woźniak.

-Pani radna, my w dniu dzisiejszym nie możemy dyskutować nad ulgami, których nie możemy udzielić.- podkreślił przewodniczący Piotr Woźniak.

Pochylili się nad czymś innym

Tyle czasu było na pochylenie się nad tematem śmieci. Radni woleli jednak pochylać się nad rzekomo brudnym stołem w sali narad- to sala, w której obradują- o czym pisaliśmy tutaj.

Tak jak wspomniałem, Zofia Kusiak i Małgorzata Ginalska, 28 maja złożyły do burmistrza pisemny wniosek o powołanie komisji zadaniowej celem opracowania nowego regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy. Na 3 dni przed końcem umowy na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów. Żadna z pań radnych nie protestowała jednak, kiedy przewodniczący Piotr Woźniak nie otworzył zaplanowanej na 28 maja sesji, a radni oddalili się z miejsca pracy, o czym pisaliśmy w artykule: To początek końca tej rady? Zadrwili sobie z mieszkańców.

Nie wierzę

Rozumiem, że nie wszyscy radni potrafią czytać, o czym zdążyliśmy się już przekonać: Słuchając tego wystąpienia, cierpiałem katusze. Posłuchajcie, kto w Radzie Miasta współtworzy komisję finansów, ale nie wierzę w to, że wspomniane wyżej radne z wykształceniem pedagogicznym, nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

Popełnianie drobnych błędów jest wybaczalne. Jednak świadome dopuszczanie się kłamstwa i znieważanie innych osób, nie może być tolerowane. Zwłaszcza przez osoby pełniące funkcje publiczne, obdarzone publicznym zaufaniem, zasiadające w Radzie Miasta na podstawie ustawy o samorządzie gminnym, gdzie jednym z wymogów jest złożenie roty ślubowania. Zarówno radna Ginalska i radna Kusiak złożyły ślubowanie z dodaniem zdania: “Tak mi dopomóż Bóg.”

Na co liczę?

Liczę, że na następnej sesji Rady Miasta z ust radnych padnie publicznie (przynajmniej) słowo: Przepraszam. A jak będzie? Nie wiem. O tym, powinniśmy się przekonać do 29 czerwca, gdyż do tego dnia powinna się odbyć się sesja Rady Miasta.

Pytanie… retoryczne

Tymczasem nasuwa się pytanie: Czy tak skompromitowana rada, powinna stanowić prawo dla mieszkańców?

 

Redaktor naczelny

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
3 lat temu

Radna nauczycielka jak sa ” trudne” glosowania to zawsze sie wstrzymuje! To nie ma swojego zdania w tych tematach? Jest fałszywą osobą. Ustąpilaby miejsca młodym, ambitnym osobą, a nie robiła dobrej miny do złej gry… Nasi radni sa hipokrytami i nie mają ” oleju w glowie”… 28 maja, czyli 3 dni przed koncem umowy z komunalka, zlozyly wniosek o utworzenie komisji w celu utworzenia regulaminu…to one myslaly że to ogarna w trzy dni? Jak to Woźniak mowi, nad tym trzeba sie pochylić i opracowanie tego regulaninu potrwa pewnie kilka tygodni…to pokazuje tylko że radnym nie zależało na mieszkańcach, a teraz cala wina obwiniają burmistrz…żałosne…!

Gaba
Gaba
Odpowiedź do  Gminny Mieszkaniec
3 lat temu

Ta pani była przeciwna budowie domu pomocy społecznej PAMIĘTAMY@@!!

psIURA
psIURA
Odpowiedź do  Gaba
3 lat temu

Ta pani jest fałszywa. Wole Wozniaka, Okulska czy Marciowa bo oni nie kryją się z swoją obłudą i oszczerstwami. Wiadomo czego mozna sie po nich spodziewać. A w przypadku pani nauyczycielki wyraźna jest gra na dwa fronty… PIS obudzcie sie!

janek
janek
3 lat temu

aż przykro czytać ten tekst i nie tylko ten jaka mamy radę, która tylko szkodzi nam mieszkańcom, musi być jakieś wyjście a najlepiej rozwiązac radę, radna z Dobieszyna? myślałem że logiczniejsza, a tu kłamie w zywe oczy i publicznie sie pogrąża.

janek
janek
Odpowiedź do  janek
3 lat temu

Nasza radna i sołtyska tylko do wymiany, nawet czytać nie umie nie dopiero zrozumieć o co chodzi. Powinna wiedziec, że dobro wraca ale zło wraca z potrójną siłą i nigdy nie zniknie ze sumienia. Opamietaj się kobieto, bo Chlebna i Poreby to mądrzy, ale też pamiętliwi mieszkańcy

Poirytowana
Poirytowana
3 lat temu

Pytanie retoryczne czy Pani Radna Ginalska sprawuje swój mamdat zgodnie z prawem.? Zameldowania w Jedliczu Centrum nie mieszka pod adresem zameldowania mieszka na stałe w Dobieszynie. Co na to mieszkańcy, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z Radna w swoim okręgu.Co na to komisarz wyborczy? Może tak można nie wiem! Co do zaistniałej sytuacji to powiem tak granda.!!!

Tak to widzę
Tak to widzę
3 lat temu

Ten portal to miernota dziennikarska opłacana przez Burmistrza z naszych środków.
Żenujący poziom.

psIURA
psIURA
Odpowiedź do  Tak to widzę
3 lat temu

Trochę wiecej obiektywizmu …Ciekawe kto tobie płaci za pisanie tych bzdur???

Robert55
Robert55
3 lat temu

Kto jest za tym żeby pogonić to towarzystwo??? Zwolnić ich!!!!

Suchodolski
Suchodolski
3 lat temu

Już się pogubiłem. Któryś z radnych został jeszcze do obsmarowania czy już wszyscy zaliczyli po artykuliku? 🙂

Jedliczanin
Jedliczanin
Odpowiedź do  Suchodolski
3 lat temu

Witam. Myślę że jeszcze tylko Kopeć i Krajewski

śmieszne ale nie zabawne
śmieszne ale nie zabawne
Odpowiedź do  Suchodolski
3 lat temu

A czy któryś z tych herosów nie zasłużył na to ? Mieszkańcy nie mieli nic do nich dopóki byli to ludzie prości umiejący współpracować z nimi, z burmistrzem dbać po trosze potrzeby wszystkich. A potem pojawił się ktoś, coś namącił im w głowie, mąci nadal, bo smsików podczas sesji które odbierają tylko ślepy by nie zauważył. Wydaje im się, że obrośli w piórka i potrząsają nimi jak paw ogonem- ale czy na pewno jest to pióropusz pawia a nie tylko zabawny ogonek kaczuszki ?

Uczciwie
Uczciwie
Odpowiedź do  śmieszne ale nie zabawne
3 lat temu

Chcecie koniecznie zrobić na siłę sprawę polityczną że to niby PIS jest przyczyną Jedlickiego zamieszania , przyczyna leży w innej politycznej zawierusze – my to wiemy wszyscy.

Andrzej
Andrzej
Odpowiedź do  Uczciwie
3 lat temu

o czym ty bredzisz. PiS to porządna partia tylko są w niej ludzie ktorzy nigdy sie tam znalezc nie powinni!

Uczciwie
Uczciwie
Odpowiedź do  Andrzej
3 lat temu

A zabawny ogonek kaczuszki też nie powinien tam być. Gdzie leży prawda.i kto to według Ciebie odpowiedni ludzie to kto???

Uczciwie
Uczciwie
Odpowiedź do  Uczciwie
3 lat temu

Czerwonymi łapkami potwierdzacie moje spostrzeżenia i dopiszę jeszcze tak : można nie zgadzać się z Telewizją Info lub pr1lub 2 jak też TFN ale przeważnie prawda leży gdzieś pośrodku w tym portalu zawsze po jednej stronie tego jeszcze do tej pory nie spotkałem Do księgi odkryć się nadaje.

Poirytowana
Poirytowana
Odpowiedź do  Uczciwie
3 lat temu

Do Uczciwy prawda nie leży pośrodku tylko tam gdzie powinna leżeć.

Uczciwie
Uczciwie
Odpowiedź do  Poirytowana
3 lat temu

Czyli po jednej stronie ” żenada “już sami się gubicie w tym co piszecie sami do siebie a ja po miesiącu niepisania myślałem że coś zrozumieliście moje złudne oczekiwania.- poczekam następny miesiąc życzę powodzenia w tym samochwalstwie.

Zniesmaczona
Zniesmaczona
Odpowiedź do  Uczciwie
3 lat temu

Treści w artykule są żenujące. Ciekawi mnie fakt, skąd autor tych bredni ma informację kiedy kto potwierdził przyjęcie maila. Skandaliczne jest to, żehejtuje się na tym portalu Radnych, bo tylko tym się wydawca zajmuje najgorliwiej (jakby się nie mógł doliczyć czy to już wszyscy z Rady zhejtowani, to pozostał mu jeszcze jego nauczyciel). Sądząc po “piórze” widać czyje to są przemyślenia i słowa. Bawi się portal ludzkimi emocjami i dezinformuje mieszkańców swoimi manipulacjami.Kim jest autor bredni, czy jest to prawy człowiek, fajny sąsiad, idealny kolega,czy jest wybitnym dziennikarzem,czy siła głosu jego na pewno jest mocą argumentów które wypluwa, czy walczy o ideały swoje czy kogoś innego, czy walczy o dobro w jego mniemaniu czy o władzę,?…..pytań można zadawać więcej, ale chyba są zbędne. Jeśli ktoś tyle zła i agresji publikuje pisząc, że walczy z patologią to proszę zadać sobie pytanie Szanowni Państwo, czy ten człowiek jest wiarygodny? Pozdrawiam, jestem mocno zniesmaczona poziomem artykułu tego i wcześniejszych również. Pan Bóg dał nam rozum i dzięki ci za to Panie, że mogę się nim posługiwać. Dobrego dnia.

Kol
Kol
Odpowiedź do  Zniesmaczona
3 lat temu

Czyli uważasz że radni ktorzy postanowili sie wreszcie zajac temat smieci na 3 dni przed terminem końca umowy działali na korzyść obywateli??? Trochę późno sobie wspomnieli… o podwyżce już była wiadomo od dawna. Oni zrobili zagrywkę pod publiczkę…

Kol
Kol
Odpowiedź do  Uczciwie
3 lat temu

PiS nie ma tu nic do rzeczy…ale jak ta radna reprezentuje ta partię?? Niech się do koalicji obywatelskiej przepis ze bo jest niezgodna mandaty z obecnej partii. A tak z ciekawości co ta Pani Radna zrobiła dla swojej miejscowości? Mieszkańcy wypowiedzią się o jej działaniach

nina
nina
3 lat temu

Proszę nie usuwać postów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nina
nina
3 lat temu

A A A

nina
nina
3 lat temu

AAA

nina
nina
3 lat temu

BBA

nina
nina
3 lat temu

CCD

nina
nina
3 lat temu

FFG