Do kogo zaprowadzi droga wpisana do budżetu Gminy Jedlicze? Dziwnym trafem do Radnej…

0
W Moderówce ma zostać wyremontowana droga i dziwnym trafem jest to droga, która przebiega nieopodal prywatnej posesji Radnej Zofii Kusiak. Mieszkańcy i Rada Sołecka Moderówki, którzy optowali za innymi drogami nie mogą liczyć nawet na Sołtysa, bo Zofia Kusiak, która zdobyła poparcie kilkuset osób, pełni obie funkcje jednocześnie. Czy kredyt zaufania części mieszkańców Moderówki daje jej legitymację do działania wbrew woli mieszkańców czy też Rady Sołeckiej w Moderówce? Radna twierdzi, że nigdy sama nie podejmuje decyzji. Inaczej twierdzą członkowie Rady Sołeckiej.
Radna ma powody do satysfakcji. Spośród wielu potrzebnych dróg w Gminie Jedlicze, radni zadecydowali, że w tegorocznym budżecie przeznaczą ok. 200 tys zł na drogę w Moderówce, w dodatku to jedyna droga wpisana do budżetu całej gminy przyjęta do realizacji w tym roku

Spektakularną karierę w Radzie Miasta robi Radna Zofia Kusiak. Po mimo, że teoretycznie jest tylko w opozycji, gdyż wywodzi się z komitetu byłego starosty krośnieńskiego Jana Juszczaka, udaje jej się skutecznie zawalczyć o swoje. I to dosłownie. Owa droga, o której mowa przebiega obok prywatnej posesji i domu Radnej Zofii Kusiak.

Rada Sołecka w Moderówce wskazywała na wykonanie innej drogi jako priorytetowej. Radna Kusiak znalazła sobie orędownika poza gminą. Sama, bez wiedzy członków Rady Sołeckiej, pojechała do Wójta Gminy Jasło, aby tą drogę wprowadzić do Funduszu Dróg Samorządowych.

Radni nad budżetem debatowali przez niemal 2 miesiące na co przeznaczą pieniądze. W końcu zadecydowali, że do budżetu gminy na rok bieżący wpiszą drogę w Moderówce, akurat tą biegnącą obok radnej.

Ale przecież trzeba pamiętać, że przy każdej drodze mieszka ktoś. W tym przypadku jest to nie byle kto. To radna-sołtys. Bycie radnym komitetu “Mocny głos” do czegoś zobowiązuje. A więc chcieliśmy to mocno wyartykułować. A żeby nie być gołosłownym poniżej wątek z dyskusji na ten temat:

Co na to Zofia Kusiak?

Kiedy zapytaliśmy radnej, w jaki sposób odnosi się do zarzutów, jakoby samowolnie wprowadziła akurat tą drogę do budżetu odparła piskliwym głosem: – A skąd Pan to wie? Jest Pan mieszkańcem Moderówki? Przyznam, że pytanie, które postawiła radna wprawiło mnie w osłupienie, zwłaszcza, że to jedyna droga wpisana do budżetu całej gminy przyjęta do realizacji w tym roku. W dodatku nie ta, którą wskazywali członkowie Rady Sołeckiej w Moderówce. -Wie Pan co? Ja sobie z ludźmi porozmawiam i wszystko im wyjaśnię tak naprawdę i tyle- odparła Zofia Kusiak. Zapytaliśmy radnej, co powie mieszkańcom i członkom Rady Sołeckiej, że w pierwszej kolejności, jako priorytetową wybrała drogę do siebie, biegnącą obok swojej prywatnej posesji. -Nie, nie do siebie- odpiera zarzuty Radna Zofia Kusiak.

Prywatna posesja na której znajduje się dom Radnej mieści się właśnie przy drodze, która ma zostać wyremontowana. -Mieszka Pani przy tej drodze, która jest wpisana i ma być remontowana- słyszy z ust dziennikarza radna i odpowiada: -Proszę Pana i co z tego?- odpowiada radna i pyta: A przejechał Pan tą drogą?

Przejechałem. Przy okazji rozmawiając z mieszkańcami Moderówki, którzy przyznali, że to samowola radnej. Priorytetową drogą, która powinna zostać przyjęta do budżetu, z pewnością nie była ta biegnąca obok domu radnej. Radna jednak zaprzecza tym zarzutom twierdząc, że decyzja o realizacji tej drogi zapadła wspólnie: -Wszyscy zadecydowali. Ja nigdy sama nie podejmuję żadnych decyzji– odparła.

Redaktor naczelny
 
Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Tak to jest
Tak to jest
4 lat temu

No cóż taka jest rzeczywistości. Rada Sołecka, mieszkańcy swoje a Radna sołtys wie najlepiej.

sedzia dred
sedzia dred
4 lat temu

brawo ciemniaki ktorzy zmarnowali glos glosujac na ta osobe ale coz taka jest demokracja towarzysz opowiada kacapoly a klakierzy bija brawo i nie wazny jest interes narodu tylko i wylacznie liczy sie interes parti i prywatny a starosta wiadomo czyj jest

Droga
Droga
Odpowiedź do  sedzia dred
4 lat temu

A dlaczego pogardzacie sobą nawzajem w necie a w oczy nikt nie ma nic do powiedzenia

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Odpowiedź do  Droga
4 lat temu

Droga mów za siebie bo jakoś nie wid, d tutaj twojego imienia i nazwiska. Znasz powiedzenie cwaniak w necie pi*** w świecie?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

I bardzo dobrze Pani Radna-Sołtys Zosia Kusiak popieram Pani przedsiebiorczość i operatywność Niestety gminna Jedlicze że swoimi nieudolnych włodarzami gdzie burmistrzowa warta jest swojego zastępcy nic nie są w stanie zrobić.A droga o której mowa naprawdę wymagała remontu. A artykuł napisał jakiś nędzny jedlicki dziennikarzyna zapewne pieszczoszek burmistrzowej

Ciekawski
Ciekawski
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

Coś mi się wydaje że Mieszkaniec nie ma pojęcia jak wyglądają drogi na Bialkowce i Paszach, no cóż niech kładą asfalt na asfalt co by się bizon zmieścił….

Poirytowana
Poirytowana
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

No właśnie bizon i traktor i samochód ciażarowy a znak mówi 8 ton. A potem awantura że droga asfaltowa zniszczona. Co wy chcecie od Radnej ona taka zaradna położy sobie asfalt na asfalt pozostali mieszkańcy niech brną po kolana w błocie. A Białkówka Winnica niech tonie w ciemnościach a co tam.

Mieszkanka
Mieszkanka
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Asfalt na asfalt to może się kładzie gdy ten asfalt jest…. Ja zapraszam do obejrzenia w tym momencie nawierzchni drogi którą pani Zofia chce naprawiać. Ktoś kto przejeżdża ta droga kilka razy dziennie może w najlepszym wypadku wykończyć sobie zawieszenie w samochodzie…. Mniejsze dziury mają w drogach na Ukrainie i Rumunii

Anna
Anna
Odpowiedź do  Mieszkanka
4 lat temu

Tak jest ta droga jest klejona przez lata łata do łaty jak stare gacie więc wreszcie będzie nawierzchnia która i tak miał być położona, przynajmniej w starej konfiguracji osobowej rady, nawet została zaczęta i zrobiono raptem 70-80 metrów nowej nawierzchni wiec o co ten płacz zacząć i nie skończyć to domena PRLu, czyli radna zrobiła jak dla mnie pozytywny ruch kończy to co ktoś zaczął ! Cóż suweren miał nadzieję na dalsze prace drogowe w polach ornych w innej części Moderówki ! Mam pytanie czy rada sołecka nie ma innego zajęcia tylko uszczypliwości w stronę radnej ? Skończcie te gierki tam gdzie nie ma powodu do krytyki a że akurat pani radna tam mieszka to zbieg okoliczności nie będzie na czas inwestycji zmieniać miejsca zamieszkania i nie mieszka przy tej drodze sama jest tam dużo zamieszkałych domów i jest to droga alternatywna dla drogi krajowej 28 do Szebni ! Tyle by nie być uszczypliwym do krytyków !

Ktoś
Ktoś
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Gdyby kolego zawistny nie ten bizon to byś do gara nie miał co włożyć. Widać poziom inteligencji w twojej wypowiedzi. Powiedz mi po jakiej ty szkole jesteś? Podstawówce? Czy też ciężko było skończyć. Droga nawet nie idzie dobrze rowerem przejechać, radzę wsiąść w auto jak posiadasz i jechać zobaczyć w jakim jest stanie w szczególności teraz. Nie pozdrawiam i nie trafię takich pasożytów

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

Nędzny to jest Twój artykuł chłoptasiu. A temu dziennikarzynie to możesz skarpetki prać, do pięt mu nie dorastasz.

Papapa
Papapa
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

Bardzo dobrze powiedziane

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lat temu

A wy nie wiecie że w pierwszej kolejnosci zawsze remontuje sie swoje drogi zaraz tam beda oswietlenie robione przy drodze lata uciekaja Jakby były robione pierwsze inne drogi i kadencja by sie skaczył to Pani sołtys by nie miała drogi a w nastepnych wyborach mogą juz ją nie wybrac i co wtedy a tak zacznie od siebie a reszte kiedys sie zrobi to nie ucieknie.

Mieszkanka
Mieszkanka
Odpowiedź do  Mieszkanka
4 lat temu

Bardzo dobrze ze wkońcu będzie remont tej drogi bo od lat wszyscy mają te część Moderówki w tylnej części ciała…. Nie mamy tutaj nic bo od lat cały budżet idzie na studnię, szklaneczki, drogi do chorych, rowy które mogą wykonać ludzie w ramach prac społecznych, remonty domu ludowego, klimatyzatory i ogólnie Białkówka kwitnie a inne części wsi dziadzieją, a droga o której mowa pamięta swoją świetność bodajże w latach siedemdziesiątych. Ja popieram panią radną

Budzisz (się) Moderówka
Budzisz (się) Moderówka
4 lat temu

Uuuuu :/ Pozostaje chyba tylko dymisja.

Mieszkanka
Mieszkanka
Odpowiedź do  Budzisz (się) Moderówka
4 lat temu

Haha chyba niekoniecznie bo są ludzie którzy popierają.

Maciek
Maciek
4 lat temu

To zdjęcie to mistrzostwo świata. Gratuluje fotografowi, szkoda tylko że za wcześnie zwolnił migawkę, bo to miał być następny palec.

mieszkaniec Naftowej!
mieszkaniec Naftowej!
4 lat temu

Ta droga tak źle nie wygląda…..200 tyś. szkoda bo Naftowa mogła być wyremontowana tam strach nocą z pracy wracać szkoda że żaden radny tam nie mieszka może mielibyśmy pożądane oświetlenie!

Papapa
Papapa
Odpowiedź do  mieszkaniec Naftowej!
4 lat temu

To my mamy ulice W Moderówce? Ul. Naftowa???
Nieprawdopodobne

Małgorzata
Małgorzata
Odpowiedź do  Papapa
4 lat temu

Droga graniczna na Białkówce z Jedliczem i mogła być wyremontowana. Burmistrz otrzymała duże dofinansowanie, które musiała zwróć warto by było sprawdzić jak Radna głosowała. Chyba była przeciw.

Hmmmm?
Hmmmm?
Odpowiedź do  Małgorzata
4 lat temu

Czyżby pani Małgorzata nadal nie może pogodzić się z nieudaną karierą?

serdeczny
serdeczny
4 lat temu

mamy swoją Lichocką? 😉

rafael
rafael
Odpowiedź do  serdeczny
4 lat temu

A tyś jest Tusk czy Niesiołowski czopku na ból kolana ?

Budzisz (się) Moderówka
Budzisz (się) Moderówka
4 lat temu

no to pokazała pani palec mieszkańcom. he he he “ja wiedzialem ze tak bedzie”

rafael
rafael
Odpowiedź do  Budzisz (się) Moderówka
4 lat temu

Owszem ale nie tej części Moderówki !

Sąsiadka
Sąsiadka
Odpowiedź do  Budzisz (się) Moderówka
4 lat temu

Pokazała innej części Moderówka że niezależnie od ich zdania i tak będzie ta droga tutaj. Włączy o swoje

iluzionista
iluzionista
4 lat temu

To są jakieś jaja! Jedyna droga? Żarty jakieś? Przecież ta droga nie jest aż taka tragiczna ludzie czy naprawdę nie było ważniejszego remontu drogi!? Mi jako radnej byłoby wstyd żeby jedyny przewidziany remont drogi przebiegał obok mojej posesji bo wiadomo że mamy drogi w jeszcze bardziej gorszym stanie. To się nazywa demokracja Drodzy Państwo nie pytają się nas mieszkańców co by było najpilniejsze, nie chodzą po naszych drogach nie suchają naszych próśb a jak się już przyjdzie na sesję to każą nam czekać na sam koniec by dopuścić nas do głosu czasem już po fakcie. To obraz rozpaczy……

rafael
rafael
Odpowiedź do  iluzionista
4 lat temu

Bardziej gorsze to jest to pani pisanie ! Myślę że ludzie mieszkający przy tej drodze mają jednak inne zdanie ! Wstyd a co to jest, czy ktoś komuś coś ukradł ? Czy naprawa nawierzchni kładzionej za czasów burmistrza Wieczorka to coś zdrożnego czy głos mieszkańców tej okolicy się nie liczy ? Czy Białkówka lub Budzisz to pępek świata i wyrocznia w Tebach ? To tylko droga i jej naprawa nie to nie powód do rozpaczy ! Proszę nie kusić losu o rozpacz taką prawdziwą i zalecam trochę cierpliwości !

Wojciech
Wojciech
4 lat temu

Durny artykuł! Pani Radnej i Sołtysce gratulujemy sukcesu czekamy na dalsze bo w Moderówce jest jeszcze sporo do zrobienia!

Vox populi
Vox populi
Odpowiedź do  Wojciech
4 lat temu

Tak tak panie Wojciechu. Sukces, którym warto pochwalic się w całym powiecie krośnieńskim. Ta jakże od lat oczekiwana i strategiczna z punktu widzenia gospodarczego droga w końcu doczeka się remontu. Proponujemy nadaj jej nazwę Aleja Sophia 2020.

Monika
Monika
Odpowiedź do  Vox populi
4 lat temu

Dokładnie tak gratulujemy Pani Radnej i Sołtysce w końcu droga która od wielu lat była pomijana będzie wyremontowana trzymam kciuki za Panią Sołtys .

Wojciech
Wojciech
Odpowiedź do  Vox populi
4 lat temu

Tak można powiedzieć o każdej drodze .Szyderczo nazwać też nie sztuka.Wiemy ile wysiłku Radną to kosztowało.Nasza część M czeka piszemy podania od lat.Na niektóre nawet Rada nie odpowiada.No ale cóż wypada się cieszyć,że w innej czesci coś przeszło.
Moderówka jest podzielona na wschód i zachód.Wschodnia cześć ma wyremontowane drogi ,oświetlenie nawet elektryczne patelnie mają.Natomiast zachodnia część tonie w ciemnościach drogi zniszczone.My nawet nie możemy się doprosić by Gmina swój teren ze swoich chwastów oczyściła bo się sieją po okolicy.Pozostaje nam wierzyć ,że sukces Radnej pociagnie Burmistrzów do działania i dadzą też coś od siebie.Bo na obietnice to się nikt już nie nabiera.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Vox populi
4 lat temu

Nie wysilaj się kolego kpiarzem roku nie zostaniesz ! Droga jak każda w Moderówce żadna nie jest strategiczna poza drogą krajową 28 reszta to drogi do pól ornych lub miejsc zamieszkania i osiedli ! A nazwę jeśli będzie potrzebna ma kto zaproponować nikt nie będzie zasięgał głosu kogoś takiego jak ty ! Kim ty jesteś ?

Artur
Artur
Odpowiedź do  Wojciech
4 lat temu

Dokładnie czekamy na dymisje z obydwu funkcji bo w Moderówce nic szczególnego sie nie robi jak pan zauważył

Żal dupy ściska
Żal dupy ściska
Odpowiedź do  Artur
4 lat temu

I mamy kolejnego chętnego na oba stanowiska. Napewno zwykły, szary obywatel odczuje satysfakcjonującą różnicę w zarządzaniu

Jan
Jan
4 lat temu

Ludzie gadają że ta drogą jeżdżą jakieś ciężkie sprzęty

rafael
rafael
Odpowiedź do  Jan
4 lat temu

Ludzie gadają a samochody lub sprzęt rolniczy nie mają skrzydeł fakt że niestety drogi się niszczą ! Nie ma co słuchać ludzie gadali i będą gadać a drogi będą budować i remontować !

Kret
Kret
4 lat temu

Utrudniacie pracę Pani burmistrz. Zrobić dtoge i wio dalej. Co to 200 tys na drogę w porównaniu z tym że ona ponad 60 tys wydaje w ciągu 2 dni na meble w UG

Poirytowana
Poirytowana
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

Urząd ma wyglądać przyzwoicie, tam pracują ludzie.
Wygląd urzędu świadczy o nas. Ale skąd ty możesz o tym wiedzieć jak całe życie spedzasz w swojej norce.

Kret
Kret
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Masz rację. Urząd ma wyglądać przyzwoicie ale władza musi racjonalnie wydawać pieniądze podatników.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

Brednie nic nie wiesz o racjonalnym wydawaniu pieniędzy ! To zaczepki i tyle !

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

Meble zakupiono do urzędu a tam pracuja ludzie. Droga za to ma przebiegać obok prywatnej posesji a środki są z budżetu gminy. Widzisz subtelną różnicę krecie haha?

Kret
Kret
Odpowiedź do  mieszkanka
4 lat temu

Szkoda mi was.
Myslac tymi kategoriami to przy każdej drodze ktoś mieszka. Np Naftowa a tam sołtys z Jaszczwi. Osobiście to uważam że trzeba ją wyremontowac.
Czy ludzie mieszkają w norkach? Nie wiem. Raczej zwierzęta.

Kret
Kret
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

A teraz hrjtujcie.

Kret
Kret
Odpowiedź do  mieszkanka
4 lat temu

Mieszkanko. Piszesz ze jest tam prywatna posesja a środki z budżetu gminy. Hmmm. A czy ty wiesz ze budżet to podatki np z prywatnych posesji?

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

A wiesz co? To ja mam propozycję. Idz do urzędu jutro od 8 otwierają. Idz do księgowość i niech ci oddadzą te twoje podatki i zrob sobie remont tej drogi za te ochlapy. Kumasz ?

Kret
Kret
Odpowiedź do  mieszkanka
4 lat temu

Nie filozofuj bo to słabe.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

Sam zacząłeś grzebać w kupie teraz ci zaśmierdziało ?

Wkurzona
Wkurzona
Odpowiedź do  mieszkanka
4 lat temu

A tą drogą jeżdżą ludzie codziennie do pracy, dzieci do szkoły itd. Widzisz subtelną różnicę?

rafael
rafael
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

No i co z tego Urząd Gminy to miejsce szczególne dla każdej gminy ! Wiem niektórzy by chcieli gdy oni tam nie urzędują aby mieścił się w stodole przy Jasiołce ! To są rzeczy potrzebne i pisanie o tym jako sensacji jest podłe i chamskie ! I widzę tu jakiegoś kreta w gminie skąd ten pajac wie ile urząd wydaje na meble i swoją działalność ? Czyżby jakieś pozostałości po panu Zbyszku ?

Filipek
Filipek
Odpowiedź do  rafael
4 lat temu

Aleś ty głupi. Na sesji skarbnik powiedziała. Ty nie szczuj bo możesz za to beknąć. Nikt Ci się nie boi.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Filipek
4 lat temu

Jak ja beknę to tobie perukę razem z beretem ściągnie młotku ! Nie masz pojęcia o czym piszesz gówniarzu !

Filipek
Filipek
Odpowiedź do  rafael
4 lat temu

Jesteś niebezpieczny? Masz problemy emocjonalne. Ciężki przypadek.

Arek
Arek
4 lat temu

Osz kruca bomba! Na tym forum zjechało się więcej klakierów p. sołtyski aniżeli uczestników zebrań z mieszkańcami jej kandydata na burmistrza. ŚMIECHU WARTE 🙂

Kret
Kret
4 lat temu

Dobrej niedzieli dla wszystkich. Nie szczujcie bo podobno jesteście katolikami.

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

To ty szczujesz. Katolicyzm to nie samowola tylko wspólnota. Pozdrawiam

rafael
rafael
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

A co chciałeś by ci ktoś nadstawiał policzki ? Nie złapałeś jeszcze od katolika ? Wszystko przed tobą !

Ona
Ona
4 lat temu

Poziom artykułu powala… jasno widać, ze jest „sponsorowany” przez przeciwników Pani Zofii Kusiak, która nareszcie robi coś dla pomijanej do tej pory części Moderówki.

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Ona
4 lat temu

Została radna zeby w końcu wyremontować drogę do siebie? Ty jesteś normalna ?

rafael
rafael
Odpowiedź do  mieszkanka
4 lat temu

Przecież sama tam nie mieszka tam mieszkają inni ludzie i wcale nie jest ich mało więc nie bredź jak małe dziecko !

Ona
Ona
4 lat temu

Stronniczy artykuł i usuwają niewygodne komentarze!!!

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Ona
4 lat temu

Oskarżenie

rafael
rafael
Odpowiedź do  Ona
4 lat temu

A w Ameryce biją murzynów !

Żal dupy ściska
Żal dupy ściska
4 lat temu

Wszyscy mają jak zwykle dużo do powiedzenia ale sami większością głosów wybraliście panią Kusiak na radną miała przecież kontrkandydatów. Demokratycznie wiedzieliście na co się piszecie a teraz pretensje możecie mieć tylko do siebie. Na przyszłość musicie głosować na sąsiada to też będziecie mieć drogę pod nosem…. A jako sołts- to czy któryś z poprzednich wykazał się czymś szczególnym? Jakoś sobie nie przypominam żadnych wielkich osiągnięć poza robieniem gównoburzy z niby powstającej spalarni, zakładu Szubryta, łącznicy….

odpowiedz
odpowiedz
Odpowiedź do  Żal dupy ściska
4 lat temu

Takich własnie jak ty nam potrzeba w naszej pięknej miejscowości , Z takim wysokim poziomem zaangażowania i takim ponad wymiarowym stopniu inteligencji .Twój nick o tym świadczy. Myślę że gdybyś się zaangażował to na pewno mielibyśmy niby spalarnie , niby łącznicę , niby, kompostownie. A gówno burze przechodziły by nad twoim domem codziennie.Twoja okolica roiła by się od zwierzątek pod ochroną miałbyś Zoo pod domem. A więc do dzieła i nie pisz że “żal dupe ściska “.

rafael
rafael
Odpowiedź do  odpowiedz
4 lat temu

Niestety odpowiedź konkretna i dosadna zgadzam się w całej rozciągłości a niestety dlatego że trzeba odpowiadać na tak durne argumenty !

Żal dupy sciska
Żal dupy sciska
Odpowiedź do  rafael
4 lat temu

Rafael a tak dokładnie to z kim się zgadzasz bo nie do końca można to wywnioskować z twojej wypowiedzi

Anna
Anna
4 lat temu

Brawo najlepiej jest usuwać komentarze tak bardzo boli prawda Zofia Kusiak góra brawo dla Pani Sołtys i Radnej trzymam kciuki w końcu zapomniana część Moderowki odżyje.

Paulina
Paulina
4 lat temu

Mnie zastanawia kto pisał ten artykuł i z jakimi mieszkańcami Moderówki rozmawiał na temat tej drogi? Bycie redaktorem naczelnym chyba do czegoś człowieka zobowiązuje, bo pisząc artykuł tak bardzo stronniczy trzeba jeszcze potrafić uargumentować go czymś sensownym. Pisanie artykułu nota bene politycznego i to w wiejskim otoczeniu automatycznie wygląda jak nieudana akcja politycznych kontrkandydatów. Droga o której jest mowa jest w stanie całkowitego rozpadu i nie była remontowana od bardzo wielu lat. Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia, przejazdu samochodem i zapoznaniu się z jej stanem faktycznym i późniejszym komentowaniu artykułu. Ta część Moderówki jest skutecznie pomijana od lat nie tylko w funduszach sołeckich, bo prawdę mówiąc każdy z poprzednich sołtysów garnął środki w swoją część wsi. Nagodnka na panią Kusiak jest naprawdę fatalną zagrywką. Niedawno były wybory trzeba było głosować na innych kandydatów bądź samemu wziąć udział. Ale krowa co dużo muczy mało mleka daje….

Filipek
Filipek
4 lat temu

A ja ci mówię chłopie wyluzuj

Droga
Droga
4 lat temu

A propo 150 m drogi która powinna Bay zrobiona w całości jak się coś zaczyna 2 dni przed wyborami to się i kończy a nie zostawia na święte nigdy, a jak chodzi o radną to wielkie dzięki wreszcie jest ktoś z tego końca i i o ten koniec zadba bo jesteśmy dla gminy jak piąte koło u wozu i zamiast się nawzajem opluwać pomyślcie lepiej jak w drugiej kadencji rządów pani burmistrz zrobić pozostałe drogi np. tak jak w jaszczwi w pierwszej kadencji zostały zrobione wszystki drogi z naciskiem na wszystkie nawet w pola, nie wspomnę o reszcze a pani radna sama tu nie mieszka jakby ktoś nie wiedział to ok 40 domów tu jest żeby miała sobie drogę robić. Ludzie szacunku więcej do siebie bo żal czytać

Paulina
Paulina
Odpowiedź do  Droga
4 lat temu

Nie chodzi tylko o zakończenie poprzedniego projektu i 150m asfaltu, ale również bodajże o ‘starą drogę’. Bardzo dobra inwestycja.

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Paulina
4 lat temu

Super..bardzo dobra inwestycja!! Tylko tu nie chodzi w tym momencie o inwestycje bo jest jeszcze trochę dróg do zrobienia tylko o samowolkę jakiej dopuściła się Kusiakowa ,troche sie zagalopowała ona nie rządzi Moderówką ona nas reprezentuje!!! Zebranie wiejskie ustaliło inaczej..a ona po swojemu..tak drogę trzeba zrobic i za rok poprawiac bo te kombajny i traktorty szybko zniszczą nawirzchnię..a ludzie na Pasze niech się bujają po dołach..

Gal anonim
Gal anonim
Odpowiedź do  Maciek
4 lat temu

Na tych paszach to bardziej zacne towarzystwo mieszka i ma lepsze wpływy w gminie? Mam rozumieć tam nie ma traktorów, kombajnów bo tamtędy fruwają? Pani Kusiak może nie do końca dogadała się na zebraniu ale za to poszła o krok dalej i porozumiała się z gmniną Jasło. Jakoś sobie nie przypominam by poprzednicy wogole coś robili. Bo brać kasę za siedzenie na stołku to kazdy potrafi ale wziąć się do roboty to ciężko. Ale trzeba człowieka opluwać w internecie, że chce coś robić. Lepiej gdyby nie robiła nic jak poprzednicy a chwaliła się później wyimaginowanymi osiągnięciami …

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Gal anonim
4 lat temu

No i Kusiak osiągnęła cel..skłóciła wieś,zacne towarzystwo,,ty kolego nie rozumiesz o co chodzi..jaki krok dalej???!! to jest nie dotrzymanie słowa!!oszukanie mieszkańców ,nie liczy się z niczym to po prostu kpina! Moderówka dla niej nie powinna dzielić się na pasze ,buzdisz ,białkówkę to jedna wieś,,ale nie dla Kusiakowej..no cóż lepiej siedzieć na stołku i mało mówić,a robić,niż gadać takie pierdoły jak ona żenada!!!

Tak to jest
Tak to jest
4 lat temu

No cóż taka jest rzeczywistości. Rada Sołecka, mieszkańcy swoje a Radna sołtys wie najlepiej.

sedzia dred
sedzia dred
4 lat temu

brawo ciemniaki ktorzy zmarnowali glos glosujac na ta osobe ale coz taka jest demokracja towarzysz opowiada kacapoly a klakierzy bija brawo i nie wazny jest interes narodu tylko i wylacznie liczy sie interes parti i prywatny a starosta wiadomo czyj jest

Droga
Droga
Odpowiedź do  sedzia dred
4 lat temu

A dlaczego pogardzacie sobą nawzajem w necie a w oczy nikt nie ma nic do powiedzenia

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Odpowiedź do  Droga
4 lat temu

Droga mów za siebie bo jakoś nie wid, d tutaj twojego imienia i nazwiska. Znasz powiedzenie cwaniak w necie pi*** w świecie?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

I bardzo dobrze Pani Radna-Sołtys Zosia Kusiak popieram Pani przedsiebiorczość i operatywność Niestety gminna Jedlicze że swoimi nieudolnych włodarzami gdzie burmistrzowa warta jest swojego zastępcy nic nie są w stanie zrobić.A droga o której mowa naprawdę wymagała remontu. A artykuł napisał jakiś nędzny jedlicki dziennikarzyna zapewne pieszczoszek burmistrzowej

Ciekawski
Ciekawski
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

Coś mi się wydaje że Mieszkaniec nie ma pojęcia jak wyglądają drogi na Bialkowce i Paszach, no cóż niech kładą asfalt na asfalt co by się bizon zmieścił….

Poirytowana
Poirytowana
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

No właśnie bizon i traktor i samochód ciażarowy a znak mówi 8 ton. A potem awantura że droga asfaltowa zniszczona. Co wy chcecie od Radnej ona taka zaradna położy sobie asfalt na asfalt pozostali mieszkańcy niech brną po kolana w błocie. A Białkówka Winnica niech tonie w ciemnościach a co tam.

Mieszkanka
Mieszkanka
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Asfalt na asfalt to może się kładzie gdy ten asfalt jest…. Ja zapraszam do obejrzenia w tym momencie nawierzchni drogi którą pani Zofia chce naprawiać. Ktoś kto przejeżdża ta droga kilka razy dziennie może w najlepszym wypadku wykończyć sobie zawieszenie w samochodzie…. Mniejsze dziury mają w drogach na Ukrainie i Rumunii

Anna
Anna
Odpowiedź do  Mieszkanka
4 lat temu

Tak jest ta droga jest klejona przez lata łata do łaty jak stare gacie więc wreszcie będzie nawierzchnia która i tak miał być położona, przynajmniej w starej konfiguracji osobowej rady, nawet została zaczęta i zrobiono raptem 70-80 metrów nowej nawierzchni wiec o co ten płacz zacząć i nie skończyć to domena PRLu, czyli radna zrobiła jak dla mnie pozytywny ruch kończy to co ktoś zaczął ! Cóż suweren miał nadzieję na dalsze prace drogowe w polach ornych w innej części Moderówki ! Mam pytanie czy rada sołecka nie ma innego zajęcia tylko uszczypliwości w stronę radnej ? Skończcie te gierki tam gdzie nie ma powodu do krytyki a że akurat pani radna tam mieszka to zbieg okoliczności nie będzie na czas inwestycji zmieniać miejsca zamieszkania i nie mieszka przy tej drodze sama jest tam dużo zamieszkałych domów i jest to droga alternatywna dla drogi krajowej 28 do Szebni ! Tyle by nie być uszczypliwym do krytyków !

Ktoś
Ktoś
Odpowiedź do  Ciekawski
4 lat temu

Gdyby kolego zawistny nie ten bizon to byś do gara nie miał co włożyć. Widać poziom inteligencji w twojej wypowiedzi. Powiedz mi po jakiej ty szkole jesteś? Podstawówce? Czy też ciężko było skończyć. Droga nawet nie idzie dobrze rowerem przejechać, radzę wsiąść w auto jak posiadasz i jechać zobaczyć w jakim jest stanie w szczególności teraz. Nie pozdrawiam i nie trafię takich pasożytów

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

Nędzny to jest Twój artykuł chłoptasiu. A temu dziennikarzynie to możesz skarpetki prać, do pięt mu nie dorastasz.

Papapa
Papapa
Odpowiedź do  Mieszkaniec
4 lat temu

Bardzo dobrze powiedziane

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lat temu

A wy nie wiecie że w pierwszej kolejnosci zawsze remontuje sie swoje drogi zaraz tam beda oswietlenie robione przy drodze lata uciekaja Jakby były robione pierwsze inne drogi i kadencja by sie skaczył to Pani sołtys by nie miała drogi a w nastepnych wyborach mogą juz ją nie wybrac i co wtedy a tak zacznie od siebie a reszte kiedys sie zrobi to nie ucieknie.

Mieszkanka
Mieszkanka
Odpowiedź do  Mieszkanka
4 lat temu

Bardzo dobrze ze wkońcu będzie remont tej drogi bo od lat wszyscy mają te część Moderówki w tylnej części ciała…. Nie mamy tutaj nic bo od lat cały budżet idzie na studnię, szklaneczki, drogi do chorych, rowy które mogą wykonać ludzie w ramach prac społecznych, remonty domu ludowego, klimatyzatory i ogólnie Białkówka kwitnie a inne części wsi dziadzieją, a droga o której mowa pamięta swoją świetność bodajże w latach siedemdziesiątych. Ja popieram panią radną

Budzisz (się) Moderówka
Budzisz (się) Moderówka
4 lat temu

Uuuuu :/ Pozostaje chyba tylko dymisja.

Mieszkanka
Mieszkanka
Odpowiedź do  Budzisz (się) Moderówka
4 lat temu

Haha chyba niekoniecznie bo są ludzie którzy popierają.

Maciek
Maciek
4 lat temu

To zdjęcie to mistrzostwo świata. Gratuluje fotografowi, szkoda tylko że za wcześnie zwolnił migawkę, bo to miał być następny palec.

mieszkaniec Naftowej!
mieszkaniec Naftowej!
4 lat temu

Ta droga tak źle nie wygląda…..200 tyś. szkoda bo Naftowa mogła być wyremontowana tam strach nocą z pracy wracać szkoda że żaden radny tam nie mieszka może mielibyśmy pożądane oświetlenie!

Papapa
Papapa
Odpowiedź do  mieszkaniec Naftowej!
4 lat temu

To my mamy ulice W Moderówce? Ul. Naftowa???
Nieprawdopodobne

Małgorzata
Małgorzata
Odpowiedź do  Papapa
4 lat temu

Droga graniczna na Białkówce z Jedliczem i mogła być wyremontowana. Burmistrz otrzymała duże dofinansowanie, które musiała zwróć warto by było sprawdzić jak Radna głosowała. Chyba była przeciw.

Hmmmm?
Hmmmm?
Odpowiedź do  Małgorzata
4 lat temu

Czyżby pani Małgorzata nadal nie może pogodzić się z nieudaną karierą?

serdeczny
serdeczny
4 lat temu

mamy swoją Lichocką? 😉

rafael
rafael
Odpowiedź do  serdeczny
4 lat temu

A tyś jest Tusk czy Niesiołowski czopku na ból kolana ?

Budzisz (się) Moderówka
Budzisz (się) Moderówka
4 lat temu

no to pokazała pani palec mieszkańcom. he he he “ja wiedzialem ze tak bedzie”

rafael
rafael
Odpowiedź do  Budzisz (się) Moderówka
4 lat temu

Owszem ale nie tej części Moderówki !

Sąsiadka
Sąsiadka
Odpowiedź do  Budzisz (się) Moderówka
4 lat temu

Pokazała innej części Moderówka że niezależnie od ich zdania i tak będzie ta droga tutaj. Włączy o swoje

iluzionista
iluzionista
4 lat temu

To są jakieś jaja! Jedyna droga? Żarty jakieś? Przecież ta droga nie jest aż taka tragiczna ludzie czy naprawdę nie było ważniejszego remontu drogi!? Mi jako radnej byłoby wstyd żeby jedyny przewidziany remont drogi przebiegał obok mojej posesji bo wiadomo że mamy drogi w jeszcze bardziej gorszym stanie. To się nazywa demokracja Drodzy Państwo nie pytają się nas mieszkańców co by było najpilniejsze, nie chodzą po naszych drogach nie suchają naszych próśb a jak się już przyjdzie na sesję to każą nam czekać na sam koniec by dopuścić nas do głosu czasem już po fakcie. To obraz rozpaczy……

rafael
rafael
Odpowiedź do  iluzionista
4 lat temu

Bardziej gorsze to jest to pani pisanie ! Myślę że ludzie mieszkający przy tej drodze mają jednak inne zdanie ! Wstyd a co to jest, czy ktoś komuś coś ukradł ? Czy naprawa nawierzchni kładzionej za czasów burmistrza Wieczorka to coś zdrożnego czy głos mieszkańców tej okolicy się nie liczy ? Czy Białkówka lub Budzisz to pępek świata i wyrocznia w Tebach ? To tylko droga i jej naprawa nie to nie powód do rozpaczy ! Proszę nie kusić losu o rozpacz taką prawdziwą i zalecam trochę cierpliwości !

Wojciech
Wojciech
4 lat temu

Durny artykuł! Pani Radnej i Sołtysce gratulujemy sukcesu czekamy na dalsze bo w Moderówce jest jeszcze sporo do zrobienia!

Vox populi
Vox populi
Odpowiedź do  Wojciech
4 lat temu

Tak tak panie Wojciechu. Sukces, którym warto pochwalic się w całym powiecie krośnieńskim. Ta jakże od lat oczekiwana i strategiczna z punktu widzenia gospodarczego droga w końcu doczeka się remontu. Proponujemy nadaj jej nazwę Aleja Sophia 2020.

Monika
Monika
Odpowiedź do  Vox populi
4 lat temu

Dokładnie tak gratulujemy Pani Radnej i Sołtysce w końcu droga która od wielu lat była pomijana będzie wyremontowana trzymam kciuki za Panią Sołtys .

Wojciech
Wojciech
Odpowiedź do  Vox populi
4 lat temu

Tak można powiedzieć o każdej drodze .Szyderczo nazwać też nie sztuka.Wiemy ile wysiłku Radną to kosztowało.Nasza część M czeka piszemy podania od lat.Na niektóre nawet Rada nie odpowiada.No ale cóż wypada się cieszyć,że w innej czesci coś przeszło.
Moderówka jest podzielona na wschód i zachód.Wschodnia cześć ma wyremontowane drogi ,oświetlenie nawet elektryczne patelnie mają.Natomiast zachodnia część tonie w ciemnościach drogi zniszczone.My nawet nie możemy się doprosić by Gmina swój teren ze swoich chwastów oczyściła bo się sieją po okolicy.Pozostaje nam wierzyć ,że sukces Radnej pociagnie Burmistrzów do działania i dadzą też coś od siebie.Bo na obietnice to się nikt już nie nabiera.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Vox populi
4 lat temu

Nie wysilaj się kolego kpiarzem roku nie zostaniesz ! Droga jak każda w Moderówce żadna nie jest strategiczna poza drogą krajową 28 reszta to drogi do pól ornych lub miejsc zamieszkania i osiedli ! A nazwę jeśli będzie potrzebna ma kto zaproponować nikt nie będzie zasięgał głosu kogoś takiego jak ty ! Kim ty jesteś ?

Artur
Artur
Odpowiedź do  Wojciech
4 lat temu

Dokładnie czekamy na dymisje z obydwu funkcji bo w Moderówce nic szczególnego sie nie robi jak pan zauważył

Żal dupy ściska
Żal dupy ściska
Odpowiedź do  Artur
4 lat temu

I mamy kolejnego chętnego na oba stanowiska. Napewno zwykły, szary obywatel odczuje satysfakcjonującą różnicę w zarządzaniu

Jan
Jan
4 lat temu

Ludzie gadają że ta drogą jeżdżą jakieś ciężkie sprzęty

rafael
rafael
Odpowiedź do  Jan
4 lat temu

Ludzie gadają a samochody lub sprzęt rolniczy nie mają skrzydeł fakt że niestety drogi się niszczą ! Nie ma co słuchać ludzie gadali i będą gadać a drogi będą budować i remontować !

Kret
Kret
4 lat temu

Utrudniacie pracę Pani burmistrz. Zrobić dtoge i wio dalej. Co to 200 tys na drogę w porównaniu z tym że ona ponad 60 tys wydaje w ciągu 2 dni na meble w UG

Poirytowana
Poirytowana
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

Urząd ma wyglądać przyzwoicie, tam pracują ludzie.
Wygląd urzędu świadczy o nas. Ale skąd ty możesz o tym wiedzieć jak całe życie spedzasz w swojej norce.

Kret
Kret
Odpowiedź do  Poirytowana
4 lat temu

Masz rację. Urząd ma wyglądać przyzwoicie ale władza musi racjonalnie wydawać pieniądze podatników.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

Brednie nic nie wiesz o racjonalnym wydawaniu pieniędzy ! To zaczepki i tyle !

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

Meble zakupiono do urzędu a tam pracuja ludzie. Droga za to ma przebiegać obok prywatnej posesji a środki są z budżetu gminy. Widzisz subtelną różnicę krecie haha?

Kret
Kret
Odpowiedź do  mieszkanka
4 lat temu

Szkoda mi was.
Myslac tymi kategoriami to przy każdej drodze ktoś mieszka. Np Naftowa a tam sołtys z Jaszczwi. Osobiście to uważam że trzeba ją wyremontowac.
Czy ludzie mieszkają w norkach? Nie wiem. Raczej zwierzęta.

Kret
Kret
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

A teraz hrjtujcie.

Kret
Kret
Odpowiedź do  mieszkanka
4 lat temu

Mieszkanko. Piszesz ze jest tam prywatna posesja a środki z budżetu gminy. Hmmm. A czy ty wiesz ze budżet to podatki np z prywatnych posesji?

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

A wiesz co? To ja mam propozycję. Idz do urzędu jutro od 8 otwierają. Idz do księgowość i niech ci oddadzą te twoje podatki i zrob sobie remont tej drogi za te ochlapy. Kumasz ?

Kret
Kret
Odpowiedź do  mieszkanka
4 lat temu

Nie filozofuj bo to słabe.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

Sam zacząłeś grzebać w kupie teraz ci zaśmierdziało ?

Wkurzona
Wkurzona
Odpowiedź do  mieszkanka
4 lat temu

A tą drogą jeżdżą ludzie codziennie do pracy, dzieci do szkoły itd. Widzisz subtelną różnicę?

rafael
rafael
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

No i co z tego Urząd Gminy to miejsce szczególne dla każdej gminy ! Wiem niektórzy by chcieli gdy oni tam nie urzędują aby mieścił się w stodole przy Jasiołce ! To są rzeczy potrzebne i pisanie o tym jako sensacji jest podłe i chamskie ! I widzę tu jakiegoś kreta w gminie skąd ten pajac wie ile urząd wydaje na meble i swoją działalność ? Czyżby jakieś pozostałości po panu Zbyszku ?

Filipek
Filipek
Odpowiedź do  rafael
4 lat temu

Aleś ty głupi. Na sesji skarbnik powiedziała. Ty nie szczuj bo możesz za to beknąć. Nikt Ci się nie boi.

rafael
rafael
Odpowiedź do  Filipek
4 lat temu

Jak ja beknę to tobie perukę razem z beretem ściągnie młotku ! Nie masz pojęcia o czym piszesz gówniarzu !

Filipek
Filipek
Odpowiedź do  rafael
4 lat temu

Jesteś niebezpieczny? Masz problemy emocjonalne. Ciężki przypadek.

Arek
Arek
4 lat temu

Osz kruca bomba! Na tym forum zjechało się więcej klakierów p. sołtyski aniżeli uczestników zebrań z mieszkańcami jej kandydata na burmistrza. ŚMIECHU WARTE 🙂

Kret
Kret
4 lat temu

Dobrej niedzieli dla wszystkich. Nie szczujcie bo podobno jesteście katolikami.

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

To ty szczujesz. Katolicyzm to nie samowola tylko wspólnota. Pozdrawiam

rafael
rafael
Odpowiedź do  Kret
4 lat temu

A co chciałeś by ci ktoś nadstawiał policzki ? Nie złapałeś jeszcze od katolika ? Wszystko przed tobą !

Ona
Ona
4 lat temu

Poziom artykułu powala… jasno widać, ze jest „sponsorowany” przez przeciwników Pani Zofii Kusiak, która nareszcie robi coś dla pomijanej do tej pory części Moderówki.

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Ona
4 lat temu

Została radna zeby w końcu wyremontować drogę do siebie? Ty jesteś normalna ?

rafael
rafael
Odpowiedź do  mieszkanka
4 lat temu

Przecież sama tam nie mieszka tam mieszkają inni ludzie i wcale nie jest ich mało więc nie bredź jak małe dziecko !

Ona
Ona
4 lat temu

Stronniczy artykuł i usuwają niewygodne komentarze!!!

mieszkanka
mieszkanka
Odpowiedź do  Ona
4 lat temu

Oskarżenie

rafael
rafael
Odpowiedź do  Ona
4 lat temu

A w Ameryce biją murzynów !

Żal dupy ściska
Żal dupy ściska
4 lat temu

Wszyscy mają jak zwykle dużo do powiedzenia ale sami większością głosów wybraliście panią Kusiak na radną miała przecież kontrkandydatów. Demokratycznie wiedzieliście na co się piszecie a teraz pretensje możecie mieć tylko do siebie. Na przyszłość musicie głosować na sąsiada to też będziecie mieć drogę pod nosem…. A jako sołts- to czy któryś z poprzednich wykazał się czymś szczególnym? Jakoś sobie nie przypominam żadnych wielkich osiągnięć poza robieniem gównoburzy z niby powstającej spalarni, zakładu Szubryta, łącznicy….

odpowiedz
odpowiedz
Odpowiedź do  Żal dupy ściska
4 lat temu

Takich własnie jak ty nam potrzeba w naszej pięknej miejscowości , Z takim wysokim poziomem zaangażowania i takim ponad wymiarowym stopniu inteligencji .Twój nick o tym świadczy. Myślę że gdybyś się zaangażował to na pewno mielibyśmy niby spalarnie , niby łącznicę , niby, kompostownie. A gówno burze przechodziły by nad twoim domem codziennie.Twoja okolica roiła by się od zwierzątek pod ochroną miałbyś Zoo pod domem. A więc do dzieła i nie pisz że “żal dupe ściska “.

rafael
rafael
Odpowiedź do  odpowiedz
4 lat temu

Niestety odpowiedź konkretna i dosadna zgadzam się w całej rozciągłości a niestety dlatego że trzeba odpowiadać na tak durne argumenty !

Żal dupy sciska
Żal dupy sciska
Odpowiedź do  rafael
4 lat temu

Rafael a tak dokładnie to z kim się zgadzasz bo nie do końca można to wywnioskować z twojej wypowiedzi

Anna
Anna
4 lat temu

Brawo najlepiej jest usuwać komentarze tak bardzo boli prawda Zofia Kusiak góra brawo dla Pani Sołtys i Radnej trzymam kciuki w końcu zapomniana część Moderowki odżyje.

Paulina
Paulina
4 lat temu

Mnie zastanawia kto pisał ten artykuł i z jakimi mieszkańcami Moderówki rozmawiał na temat tej drogi? Bycie redaktorem naczelnym chyba do czegoś człowieka zobowiązuje, bo pisząc artykuł tak bardzo stronniczy trzeba jeszcze potrafić uargumentować go czymś sensownym. Pisanie artykułu nota bene politycznego i to w wiejskim otoczeniu automatycznie wygląda jak nieudana akcja politycznych kontrkandydatów. Droga o której jest mowa jest w stanie całkowitego rozpadu i nie była remontowana od bardzo wielu lat. Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia, przejazdu samochodem i zapoznaniu się z jej stanem faktycznym i późniejszym komentowaniu artykułu. Ta część Moderówki jest skutecznie pomijana od lat nie tylko w funduszach sołeckich, bo prawdę mówiąc każdy z poprzednich sołtysów garnął środki w swoją część wsi. Nagodnka na panią Kusiak jest naprawdę fatalną zagrywką. Niedawno były wybory trzeba było głosować na innych kandydatów bądź samemu wziąć udział. Ale krowa co dużo muczy mało mleka daje….

Filipek
Filipek
4 lat temu

A ja ci mówię chłopie wyluzuj

Droga
Droga
4 lat temu

A propo 150 m drogi która powinna Bay zrobiona w całości jak się coś zaczyna 2 dni przed wyborami to się i kończy a nie zostawia na święte nigdy, a jak chodzi o radną to wielkie dzięki wreszcie jest ktoś z tego końca i i o ten koniec zadba bo jesteśmy dla gminy jak piąte koło u wozu i zamiast się nawzajem opluwać pomyślcie lepiej jak w drugiej kadencji rządów pani burmistrz zrobić pozostałe drogi np. tak jak w jaszczwi w pierwszej kadencji zostały zrobione wszystki drogi z naciskiem na wszystkie nawet w pola, nie wspomnę o reszcze a pani radna sama tu nie mieszka jakby ktoś nie wiedział to ok 40 domów tu jest żeby miała sobie drogę robić. Ludzie szacunku więcej do siebie bo żal czytać

Paulina
Paulina
Odpowiedź do  Droga
4 lat temu

Nie chodzi tylko o zakończenie poprzedniego projektu i 150m asfaltu, ale również bodajże o ‘starą drogę’. Bardzo dobra inwestycja.

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Paulina
4 lat temu

Super..bardzo dobra inwestycja!! Tylko tu nie chodzi w tym momencie o inwestycje bo jest jeszcze trochę dróg do zrobienia tylko o samowolkę jakiej dopuściła się Kusiakowa ,troche sie zagalopowała ona nie rządzi Moderówką ona nas reprezentuje!!! Zebranie wiejskie ustaliło inaczej..a ona po swojemu..tak drogę trzeba zrobic i za rok poprawiac bo te kombajny i traktorty szybko zniszczą nawirzchnię..a ludzie na Pasze niech się bujają po dołach..

Gal anonim
Gal anonim
Odpowiedź do  Maciek
4 lat temu

Na tych paszach to bardziej zacne towarzystwo mieszka i ma lepsze wpływy w gminie? Mam rozumieć tam nie ma traktorów, kombajnów bo tamtędy fruwają? Pani Kusiak może nie do końca dogadała się na zebraniu ale za to poszła o krok dalej i porozumiała się z gmniną Jasło. Jakoś sobie nie przypominam by poprzednicy wogole coś robili. Bo brać kasę za siedzenie na stołku to kazdy potrafi ale wziąć się do roboty to ciężko. Ale trzeba człowieka opluwać w internecie, że chce coś robić. Lepiej gdyby nie robiła nic jak poprzednicy a chwaliła się później wyimaginowanymi osiągnięciami …

Maciek
Maciek
Odpowiedź do  Gal anonim
4 lat temu

No i Kusiak osiągnęła cel..skłóciła wieś,zacne towarzystwo,,ty kolego nie rozumiesz o co chodzi..jaki krok dalej???!! to jest nie dotrzymanie słowa!!oszukanie mieszkańców ,nie liczy się z niczym to po prostu kpina! Moderówka dla niej nie powinna dzielić się na pasze ,buzdisz ,białkówkę to jedna wieś,,ale nie dla Kusiakowej..no cóż lepiej siedzieć na stołku i mało mówić,a robić,niż gadać takie pierdoły jak ona żenada!!!