Dlaczego Radny Stanisław Twaróg nadal milczy? Dotarliśmy do nowych informacji

0
Nie milkną komentarze po ujawnionym przez nasz portal skandalu dotyczącym drogi w Moderówce. Pojawia się co raz więcej pytań, na które póki co, próżno szukać odpowiedzi. Właśnie minął tydzień, od emisji materiału, w którym Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, działającej przy Radzie Miejskiej w Jedliczu, wyraził swój stosunek do tematu drogi, o której od kilku dni mówi cała gmina. Po tym jak na jaw wyszły bulwersujące opinię publiczną fakty, skontaktowaliśmy się ze Stanisławem Twarogiem, aby zechciał wyjaśnić wszystkim mieszkańcom Gminy Jedlicze dlaczego radni, spośród wielu pilnych i wymagających remontu dróg, podnieśli rękę za drogą biegnącą m.in. do prywatnej posesji radnej z Moderówki. Stanisław Twaróg zlekceważył naszą prośbę, tłumacząc się brakiem czasu. Po siedmiu dniach nadal milczy. Udało nam się dotrzeć do osób, które zapewniły nas, że wiedzą dlaczego Stanisław Twaróg może unikać rozmów na ten temat.
Radny Stanisław Twaróg od kilku dni twardo trzyma się zasady: “Milczenie jest złotem”. Ale ta metoda, w tym przypadku nie przysparza mu chluby

Według informacji uzyskanej od naszego informatora, jeszcze przez wybuchem afery związanej z drogą w Moderówce, Stanisław Twaróg zabiegał o inną drogę, która miała prowadzić do prywatnej posesji któregoś z członków rodziny radnego. Sprawdziliśmy to.

Ten temat jest powszechnie znany tutejszym mieszkańcom. Jedna z osób przyznała, że jest to tzw. tajemnica poliszynela. Jednak ze względu na to, że jak to we wsi, wszyscy się znają- nikt nie chce oficjalnie podawać nazwiska, aby uniknąć ewentualnych, nieprzyjemnych komentarzy pod swoim adresem. Wszystko jest jednak w dokumentach i fakty są niezaprzeczalne- zapewniają nas mieszkańcy. Odbyło się zebranie wiejskie, na którym mieszkańcy byli namawiani, aby głosować właśnie za tą drogą. Nie wszyscy jednak od początku wiedzieli dokąd ma ona prowadzić.

Od kiedy się o tym mówi? Okazuje się, że ten temat został wywołany jeszcze w ubiegłym roku. Choćby na łamach naszego portalu, pod niektórymi artykułami pojawiają się komentarze osób w tej sprawie (pisownia oryginalna): 1) Panie Radny z Jaszczwi co pan tak mysli. A moze z tą drogą co o nią pytali Jaszczwianie cos nie tak. A gdzie ona bedzie prowadzic bo cos pisali ze do jakiejs rodziny ale nie napisali jakiej???? , 2) Pytam Pana Radnego z Jaszczwi: Dokąd zaprowadzi nas nowa droga asfaltowa w Jaszczwi? 3) Na miejscu szefa komisji gospodarki komunalnej miałbym pełno w spodniach przed kolejnymi zebraniami wiejskimi… Wieść gminna niesie, że taczuszki gotowe…

Czas nadal biegnie. Pojawia się co raz więcej pytań. Zalecamy więc, aby szef Komisji Gospodarki Komunalnej, który pełni bardzo odpowiedzialną funkcję w radzie miasta, w trybie ekspresowym skontaktował się z nami i odpowiedział na nurtujące opinię publiczną pytania. Do tematu wrócimy.

 

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Poirytowana
Poirytowana
4 lat temu

Mieszkańcy Jaszczwi wyrazili swoją opinię na ten temat. Powiedzieli “nie” i tak się stało. W Moderówce zaś Radna powiem brzydko olała wolę mieszkańców. Cóż to się wyprawia. Czyżby prywatna?

Gargamel
Gargamel
4 lat temu

Maski opadły. Żądamy natychmiastowego referendum w sprawie odwołania radnych. Narazili gminę na utratę dobrego imienia przy domu opieki dla osób starszych i chorych a teraz wychodzi na światło dzienne prywata!
TACZKI I PA PA

qwerty
qwerty
Odpowiedź do  Gargamel
4 lat temu

Masz rację referendum o odwołanie burmistrza i radnych zacznijmy od nowa

Lucjan
Lucjan
Odpowiedź do  Gargamel
4 lat temu

Wy to sobie możecie żądać. Po prostu zakładajcie komitet i do roboty.

Waldi
Waldi
4 lat temu

Z takimi ludźmi gmina niszczeje.Takie interesiki szkodzą wszystkim wstyd na caly powiat.

P.....k
P.....k
4 lat temu

ja cie kręcę! To są radni walczący o swoje hahaha

Arek
Arek
4 lat temu

No to wyjdz z nory i powiedz ludziom prawdę panie radny. Dość tej arogancji

Sam nie wiem
Sam nie wiem
4 lat temu

Wy już naprawdę nie macie się czym zajmować śmieszy mnie ten artykuł jak całą resztą jedni szczują na drugich i na odwrót. Tajemnica Poliszynela hahahaha raczej latający cyrk Monty Paytona

Mieszkaniec Jedlicza
Mieszkaniec Jedlicza
Odpowiedź do  Sam nie wiem
4 lat temu

Wolałbyś przeczytać że radni walczą o interesy mieszkańców??? Ja też 🙂

Ania
Ania
4 lat temu

Arena polityczna to nie piaskownica ,wielu bawiacych sie w politykę zniknęło z niej w niesławie przedkładajac swoje interesy ponad społeczne.

Seba.
Seba.
4 lat temu

Radny z Jaszczwi wreszcie doczekał się sławy i splendoru. Tylko szkoda że nie pozytywnym tego słowa znaczeniu znaczeniu.

Wstyd
Wstyd
Odpowiedź do  Seba.
4 lat temu

Powinien podać się do dymisji. Pokazali z kolezanka z rady za kogo mają mieszkańców gminy

Wstyd
Wstyd
4 lat temu

Celebryta. Załatwi kto autograf ? To jest prywata i nie ma nic wspólnego z pracą społeczna. Do dymisji!!

katarzyna
katarzyna
4 lat temu

Witam. Bardzo dobrze że ukazał się ten artykuł.Teraz już wiemy dlaczego do tej pory brniemy w błocie.Ta droga nie jest potrzebna tylko radnemu,ale jednej trzeciej wsi, a nawet samej Pani Burmistrz,która przejeżdża nią gdy główna jest zablokowana. Panie redaktorze, zapraszali Pana mieszkańcy Moderówki, zapraszamy i my, niech Pan przyjedzie i zobaczy na własne oczy jaką ludzie w dwudziestym pierwszym wieku drogą, chodzą do kościoła, gdzie pasowałoby brać obuwie zastępcze na przebranie.Niech Pan nie pisze co Panu każą, tylko niech Pan nas odwiedzi.
Tak na koniec , to trudno uwierzyć że swój na swojego, ale mam taką nadzieję że jeszcze w tej kadencji Nasza Pani Burmistrz, na którą sama osobiście głosowałam, położy nam tam asfalt.

Tadeusz
Tadeusz
Odpowiedź do  katarzyna
4 lat temu

Nadzieję. Swój swojego .Moja droga Pani wszystko co się robi w gminie I korzystają z tego ludzie jest dobre ,ale w tej historii nie o to chodzi .Chodzi o to żeby być człowiekiem postępować uczciwie i liczyć się z innymi.

Generał Żepa
Generał Żepa
4 lat temu

Gdybym został radnym to ostatnie co bym robił to droga do siebie albo swojej rodziny. Co za tupeciarstwo A jeszcze maja swoich obrońców hehe

Elo
Elo
4 lat temu

Zejdź człowieku na ziemię. Administrator strony to też odpowiedzialne stanowisko, a jedynie co się wykonuje to sianie zamętu. To że radny ogrodzony dworem to, że droga do prywatnej posesji, poziom inteligencji mniej niż zero. Zazdrość? Może warto najpierw zagłębić się w temat. Jak mi dobrze wiadomo, droga nie została wykonana, więc nie rozumiem o co tyle krzyku. Wywlekanie nieprawdziwych, prywatnych informacji na forum publiczne. Czy naprawdę taka strona powinna nieść nazwę naszej gminy? Przy owej drodze jest sporo nowych domów, droga nie prowadzi do żadnej posesji, a jest łącznikiem między drogą główną a drogą prowadząca na kopalnie. Drogą tą uczęszcza spora część wsi, a szczególnie osoby starsze, które pieszo chodzą do kościoła i toną w błocie. Zamiast pisania głupot, proszę zapytać “informatorów” którą drogą przejeżdżają samochody, gdy główna droga Jaszczew – Jedlicze jest zablokowana podczas wypadku czy chociażby śliskiej nawierzchni. A komentarze “gdybym został radnym to….” ….. każdy mógł wyrazić chęć, a nie było drugiego śmiałka. Fakty są faktami.

zawiedziona
zawiedziona
Odpowiedź do  Elo
4 lat temu

No własnie fakty sa faktami. Skoro tak piszesz to może powiesz dlaczego mieszkańcy Jaszczwi powiedzieli “nie ” tej proponowanej inwestycji. Jaki to był ten poziom inteligencji? Jak to mówia nie oceniaj by ciebie też nie ocenili.

Elo
Elo
Odpowiedź do  zawiedziona
4 lat temu

Oj nie ma Pani racji, mieszkańcy powiedzieli ale “TAK”. Droga nie została wykonana, bo była przeszkoda, nie spełniała warunków formalnych a środki przeznaczone na remont drogi zostały przekazane na rozbudowę kanalizacji. Jako osoby podnoszące rękę na “tak” dowiadywaliśmy się dlaczego nie ruszono z remontem. Proszę nie obrażać, nie mając pojęcia.

Czaruś
Czaruś
4 lat temu

Ludziska, opamiętajcie się trochę i wybudujcie w gminie drogę prowadzącą do lasu…wtedy nie będzie żadnych uwag, skarg, zażaleń i reklamacji…śmieszne to wszystko i czasami nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać…

Nie ma przyzwolenie
Nie ma przyzwolenie
Odpowiedź do  Czaruś
4 lat temu

Śmiech to zdrowie, ale w tym przypadku nie ma się z czego śmiać .,Zachowanie radnego jest dalece nieetyczne i godne potępienia z racji wykonywanej funkcji.

sowa
sowa
4 lat temu

To wszystko sprowadza się do jednego Radni decydują sami co, gdzie, komu … ( o mieszkańcach zapomniano) Naftowa Nie Jaszczew Nie ważne że jedyna droga w tym roku która będzie remontowana to pech chciał że obok Radnej p. Kusiak.
Ręce opadają.

Tycjan
Tycjan
Odpowiedź do  sowa
4 lat temu

Nic więcej ci nie opada?

Paweu
Paweu
Odpowiedź do  Tycjan
4 lat temu

Kutas i wargi sromowe mojej starej

Nie ma przyzwolenia
Nie ma przyzwolenia
4 lat temu

Czy ja dobrze rozumiem, że droga w Jaszczwi to temat zamknięty ,czy też z uporem maniaka radny Twaróg będzie próbował ja przepchnodząc robiąc obwodnicę w szczerych polach.Oczywiście scenariusz głosowania nad tą drogą nie jest trudny do przewidzenia .

Franek
Franek
Odpowiedź do  Nie ma przyzwolenia
4 lat temu

Czy to prawda że jeden z pracowników UG poddany jest kwarantannie

Jozek
Jozek
Odpowiedź do  Franek
4 lat temu

Jakie działania podjęła nasza władza żeby zabezpieczyć mieszkańców przed epidemia koronawirusa?

Anna
Anna
Odpowiedź do  Jozek
4 lat temu

“ORLEN Oil, spółka z Grupy ORLEN, rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie Produkcyjnym w Jedliczu. Pierwsza partia produktu już wkrótce trafi na rynek. W ten sposób Grupa ORLEN aktywnie angażuje się w działania Ministerstwa Zdrowia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.”

DeKa
DeKa
4 lat temu

Drogi powinny być : i do radnego, i do bezradnego, i do szarego Kowalskiego.
Oby ich było jak najwiecej

Poirytowana
Poirytowana
4 lat temu

Mieszkańcy Jaszczwi wyrazili swoją opinię na ten temat. Powiedzieli “nie” i tak się stało. W Moderówce zaś Radna powiem brzydko olała wolę mieszkańców. Cóż to się wyprawia. Czyżby prywatna?

Gargamel
Gargamel
4 lat temu

Maski opadły. Żądamy natychmiastowego referendum w sprawie odwołania radnych. Narazili gminę na utratę dobrego imienia przy domu opieki dla osób starszych i chorych a teraz wychodzi na światło dzienne prywata!
TACZKI I PA PA

qwerty
qwerty
Odpowiedź do  Gargamel
4 lat temu

Masz rację referendum o odwołanie burmistrza i radnych zacznijmy od nowa

Lucjan
Lucjan
Odpowiedź do  Gargamel
4 lat temu

Wy to sobie możecie żądać. Po prostu zakładajcie komitet i do roboty.

Waldi
Waldi
4 lat temu

Z takimi ludźmi gmina niszczeje.Takie interesiki szkodzą wszystkim wstyd na caly powiat.

P.....k
P.....k
4 lat temu

ja cie kręcę! To są radni walczący o swoje hahaha

Arek
Arek
4 lat temu

No to wyjdz z nory i powiedz ludziom prawdę panie radny. Dość tej arogancji

Sam nie wiem
Sam nie wiem
4 lat temu

Wy już naprawdę nie macie się czym zajmować śmieszy mnie ten artykuł jak całą resztą jedni szczują na drugich i na odwrót. Tajemnica Poliszynela hahahaha raczej latający cyrk Monty Paytona

Mieszkaniec Jedlicza
Mieszkaniec Jedlicza
Odpowiedź do  Sam nie wiem
4 lat temu

Wolałbyś przeczytać że radni walczą o interesy mieszkańców??? Ja też 🙂

Ania
Ania
4 lat temu

Arena polityczna to nie piaskownica ,wielu bawiacych sie w politykę zniknęło z niej w niesławie przedkładajac swoje interesy ponad społeczne.

Seba.
Seba.
4 lat temu

Radny z Jaszczwi wreszcie doczekał się sławy i splendoru. Tylko szkoda że nie pozytywnym tego słowa znaczeniu znaczeniu.

Wstyd
Wstyd
Odpowiedź do  Seba.
4 lat temu

Powinien podać się do dymisji. Pokazali z kolezanka z rady za kogo mają mieszkańców gminy

Wstyd
Wstyd
4 lat temu

Celebryta. Załatwi kto autograf ? To jest prywata i nie ma nic wspólnego z pracą społeczna. Do dymisji!!

katarzyna
katarzyna
4 lat temu

Witam. Bardzo dobrze że ukazał się ten artykuł.Teraz już wiemy dlaczego do tej pory brniemy w błocie.Ta droga nie jest potrzebna tylko radnemu,ale jednej trzeciej wsi, a nawet samej Pani Burmistrz,która przejeżdża nią gdy główna jest zablokowana. Panie redaktorze, zapraszali Pana mieszkańcy Moderówki, zapraszamy i my, niech Pan przyjedzie i zobaczy na własne oczy jaką ludzie w dwudziestym pierwszym wieku drogą, chodzą do kościoła, gdzie pasowałoby brać obuwie zastępcze na przebranie.Niech Pan nie pisze co Panu każą, tylko niech Pan nas odwiedzi.
Tak na koniec , to trudno uwierzyć że swój na swojego, ale mam taką nadzieję że jeszcze w tej kadencji Nasza Pani Burmistrz, na którą sama osobiście głosowałam, położy nam tam asfalt.

Tadeusz
Tadeusz
Odpowiedź do  katarzyna
4 lat temu

Nadzieję. Swój swojego .Moja droga Pani wszystko co się robi w gminie I korzystają z tego ludzie jest dobre ,ale w tej historii nie o to chodzi .Chodzi o to żeby być człowiekiem postępować uczciwie i liczyć się z innymi.

Generał Żepa
Generał Żepa
4 lat temu

Gdybym został radnym to ostatnie co bym robił to droga do siebie albo swojej rodziny. Co za tupeciarstwo A jeszcze maja swoich obrońców hehe

Elo
Elo
4 lat temu

Zejdź człowieku na ziemię. Administrator strony to też odpowiedzialne stanowisko, a jedynie co się wykonuje to sianie zamętu. To że radny ogrodzony dworem to, że droga do prywatnej posesji, poziom inteligencji mniej niż zero. Zazdrość? Może warto najpierw zagłębić się w temat. Jak mi dobrze wiadomo, droga nie została wykonana, więc nie rozumiem o co tyle krzyku. Wywlekanie nieprawdziwych, prywatnych informacji na forum publiczne. Czy naprawdę taka strona powinna nieść nazwę naszej gminy? Przy owej drodze jest sporo nowych domów, droga nie prowadzi do żadnej posesji, a jest łącznikiem między drogą główną a drogą prowadząca na kopalnie. Drogą tą uczęszcza spora część wsi, a szczególnie osoby starsze, które pieszo chodzą do kościoła i toną w błocie. Zamiast pisania głupot, proszę zapytać “informatorów” którą drogą przejeżdżają samochody, gdy główna droga Jaszczew – Jedlicze jest zablokowana podczas wypadku czy chociażby śliskiej nawierzchni. A komentarze “gdybym został radnym to….” ….. każdy mógł wyrazić chęć, a nie było drugiego śmiałka. Fakty są faktami.

zawiedziona
zawiedziona
Odpowiedź do  Elo
4 lat temu

No własnie fakty sa faktami. Skoro tak piszesz to może powiesz dlaczego mieszkańcy Jaszczwi powiedzieli “nie ” tej proponowanej inwestycji. Jaki to był ten poziom inteligencji? Jak to mówia nie oceniaj by ciebie też nie ocenili.

Elo
Elo
Odpowiedź do  zawiedziona
4 lat temu

Oj nie ma Pani racji, mieszkańcy powiedzieli ale “TAK”. Droga nie została wykonana, bo była przeszkoda, nie spełniała warunków formalnych a środki przeznaczone na remont drogi zostały przekazane na rozbudowę kanalizacji. Jako osoby podnoszące rękę na “tak” dowiadywaliśmy się dlaczego nie ruszono z remontem. Proszę nie obrażać, nie mając pojęcia.

Czaruś
Czaruś
4 lat temu

Ludziska, opamiętajcie się trochę i wybudujcie w gminie drogę prowadzącą do lasu…wtedy nie będzie żadnych uwag, skarg, zażaleń i reklamacji…śmieszne to wszystko i czasami nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać…

Nie ma przyzwolenie
Nie ma przyzwolenie
Odpowiedź do  Czaruś
4 lat temu

Śmiech to zdrowie, ale w tym przypadku nie ma się z czego śmiać .,Zachowanie radnego jest dalece nieetyczne i godne potępienia z racji wykonywanej funkcji.

sowa
sowa
4 lat temu

To wszystko sprowadza się do jednego Radni decydują sami co, gdzie, komu … ( o mieszkańcach zapomniano) Naftowa Nie Jaszczew Nie ważne że jedyna droga w tym roku która będzie remontowana to pech chciał że obok Radnej p. Kusiak.
Ręce opadają.

Tycjan
Tycjan
Odpowiedź do  sowa
4 lat temu

Nic więcej ci nie opada?

Paweu
Paweu
Odpowiedź do  Tycjan
4 lat temu

Kutas i wargi sromowe mojej starej

Nie ma przyzwolenia
Nie ma przyzwolenia
4 lat temu

Czy ja dobrze rozumiem, że droga w Jaszczwi to temat zamknięty ,czy też z uporem maniaka radny Twaróg będzie próbował ja przepchnodząc robiąc obwodnicę w szczerych polach.Oczywiście scenariusz głosowania nad tą drogą nie jest trudny do przewidzenia .

Franek
Franek
Odpowiedź do  Nie ma przyzwolenia
4 lat temu

Czy to prawda że jeden z pracowników UG poddany jest kwarantannie

Jozek
Jozek
Odpowiedź do  Franek
4 lat temu

Jakie działania podjęła nasza władza żeby zabezpieczyć mieszkańców przed epidemia koronawirusa?

Anna
Anna
Odpowiedź do  Jozek
4 lat temu

“ORLEN Oil, spółka z Grupy ORLEN, rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie Produkcyjnym w Jedliczu. Pierwsza partia produktu już wkrótce trafi na rynek. W ten sposób Grupa ORLEN aktywnie angażuje się w działania Ministerstwa Zdrowia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.”

DeKa
DeKa
4 lat temu

Drogi powinny być : i do radnego, i do bezradnego, i do szarego Kowalskiego.
Oby ich było jak najwiecej