Drastyczne podwyżki za śmieci dotkną niemal wszystkich. Oświadczenia radnych o podwyżkach, namiętnie rozwieszane po tablicach ogłoszeń, stały się nie tylko atrapą nadziei, ale plamą na honorze. Wiceprzewodniczący Rady Miasta szuka wytłumaczenia z podwyżek stawek, które ustala Rada Miasta. O szczegółach redaktor naczelny.

Uchwalenie stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi, to wyłączna kompetencja Rady Miasta. Jak już informowaliśmy, Rada Miasta uchwaliła nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami. Te będą wynosić: 30 zł od 1 osoby za miesiąc (odpady segregowane) oraz 60 zł (odpady niesegregowane). 

To, co radny Ryszard Dziura wygłaszał w sprawie śmieci, doskonale ocenili już mieszkańcy. To, czego dopuścił się radny Dziura w dzień targowy (środa, 22.07), przejdzie do niechlubnej historii.

Znany ze współpracy z autorami “fake newsów” radny, który w głosowaniu nad podwyższeniem stawek za śmieci (30 zł i 60 zł), nie był przeciwny ich podwyższeniu, zamieścił w internecie wpis, który jest zaprzeczeniem poprzednio podpisanego przez niego oświadczenia ws. odpadów. Jego fragment dotyczący głosowania przez radę brzmi tak:

-Pozostali radni się wstrzymali, gdyż jest to stawka nie do zaakceptowania przez mieszkańców gminy- napisał Ryszard Dziura, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Radny wiceprzewodniczący wynagradzany z tego tytułu dodatkowo, nie żartuje. Odnoszę wrażenie, że po nieudanych próbach zasiania propagandy i dezinformacji oraz wydanego ostatnio oświadczenia ws. odpadów, próbuje zastosować inną sztuczkę, która ma przekonać mieszkańców, że Ryszard Dziura nie jest winny podniesieniu stawki opłat za śmieci.

Wszystko byłoby spójne, gdyby nie fakt, że radny Dziura, który tygodniami przekonywał, że tak wysokie stawki są nie do zaakceptowania, nie sprzeciwił się podwyżce stawek! Sam również nie przedłożył rzetelnej kalkulacji. Czy miał taki obowiązek? Czy miał takie prawo? Z pewnością nie miał za wiele czasu, aby pochylić się nad tematem śmieci, bowiem zaabsorbowany był pracami nad wielostronicowym uzasadnieniem innego projektu uchwały, no i pewnie czymś jeszcze równie ważnym dla mieszkańców.

Radny R. Dziura nawet przy głosowaniu za zaproponowaną stawką 20 zł nie określił się w sposób jednoznaczny- wstrzymując się od głosu.

Radny R. Dziura nawet przy głosowaniu za zaproponowaną stawką przez Komisję GK, 20 zł nie określił się w sposób jednoznaczny- wstrzymując od głosu. Czy wyrolował radnych? Cy radni czują się oszukani lub zdradzeni? Tego nie wiemy, gdyż z konsekwentnie milczącym Piotrem Woźniakiem nie było nam dane porozmawiać.

Pewne jest to, że Rada Miasta pod przewodnictwem przewodniczącego i obecnością wiceprzewodniczącego ustaliła obecnie obowiązujące stawki opłat za śmieci. Mieszkańcy zapłacą krocie.

Ryszard Dziura w 2019 roku był jednym z czterech radnych, którzy głosowali “za” podwyżką śmieci. Dlaczego w ostatnim głosowaniu nie zaprotestował przed podwyżką śmieci? W temacie śmieci miał wiele do powiedzenia.

Redaktor naczelny

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Comenntator
Comenntator
4 lat temu

Wstrzymanie się nie jest głosem obojętnym dla dalszych losów procedowanej sprawy. Onoczęsto przesądza o jej uchwaleniu. Tak się stało w tym konkretnym przypadku. Może zatem chodzi o to, by dając głos wstrzymujący się, jego sprawcy mogli mieć poczucie “czystego
sumienia”? Zawsze mogą powiedzieć, że przecież nie byli „ZA”

Głos rozsądku
Głos rozsądku
Odpowiedź do  Comenntator
4 lat temu

Niezależnie od tego, czy Radni w tej sytuacji zagłosowaliby Za czy Przeciw, i tak zostiby obarczeni winą za wysoką cenę śmieci. Pani Burmistrz jest mistrzem strategii i planuje trzy kroki do przodu. Ale wcale jej to nie przynlsi chwały i nie budzi to w moich oczach do niej szacunku. Kto mieczem wojuje, od miecza zginie.

Rozsądek
Rozsądek
Odpowiedź do  Głos rozsądku
4 lat temu

Święta prawda-ona się sprawdza nie czyń drugiemu tego co tobie nie miłe

Chlebna
Chlebna
Odpowiedź do  Rozsądek
4 lat temu

Okulska się urlopuje w niedzielnym słońcu a ponoć mialo byc 20 zl co ona zrobiła jak głosowała ja stać na wyjazdy diety pewnie z 6000 tysięcy w roku

janek
janek
Odpowiedź do  Chlebna
3 lat temu

masz rację, nasza radna i sołtyska niestety tylko mysli o sobie, nie dba o mieszkańców , musi odejść jesli ma honoru troche

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  janek
3 lat temu

Pomijajac faktbze Okulska jest dramatyczną radną, odgornie powinno byc ustalone ze radny nie moze byc sołtysem i na odwrót!!

Wenka
Wenka
Odpowiedź do  Głos rozsądku
4 lat temu

O czym ty bredzisz A w ogóle co robisz w życiu skoro masz czas pisac takie bzdury kiedy ja mam zasłużony urlop po dniach ciężkiej harowy!!!!!!!!!

Głos rozsądku
Głos rozsądku
Odpowiedź do  Wenka
4 lat temu

Oj, chyba kogoś zabolało. A skąd wiesz, że ja nie przebywam na urlopie? Czyżby to był luksus jedynie dla wybranych?

Wenka
Wenka
Odpowiedź do  Głos rozsądku
4 lat temu

Zabolało 30 zl od osoby za śmieci głosów rozsądku dlaczego radni sie temu nie sprzeciwili słońce ci w czape przygrzalo za mocno

Głos rozsądku
Głos rozsądku
Odpowiedź do  Wenka
4 lat temu

To się trochę wysil i przeanalizuj, skąd się to 30 zł. wzięło. Bardzo niebezpiecznie jest opierać swoją wiedzę na jednym źródle, czyli tym portalu, który bardziej przypomina bajori niż źródło. Niewiedza kosztuje. Ktoś tu równie sprytnie co nachalnie manipuje faktami. Ale jeśli Ci to odpowiada, to Twój problem. A tak na marginesie, nie lubię, gdy ktoś na mnie krzyczy, jeszcze bardziej nie znoszę chamstwa. Zawsze jest to oznaka słabości i braku argumentów.

Wenka
Wenka
Odpowiedź do  Głos rozsądku
4 lat temu

Co ty mi kazesz analizować? 30 zl to 30 zl ktasonpwco mieszkańcu na rzekomy urlopie ciekawe kim jesteś napędem że tak bronisz radnych

Głos rozsądku
Głos rozsądku
Odpowiedź do  Wenka
4 lat temu

To nie jest istotne, kim jestem. Twoja ciekawość powinna być inaczej ukierunkowana. Chyba, że lubisz być oszukiwana, a może masz jakiś cel w tym, aby widzieć tylko jedną stronę medalu. Sądząc po Twoim wpisie, najwyszy czas na urlop, wyluzuj.

oj_nie_brawo_wy
oj_nie_brawo_wy
Odpowiedź do  Głos rozsądku
4 lat temu

Człowiek który nie ma swojego zdania naciskając przycisk wstrzymuję się daje jasny przekaz – przepraszam was, pomyliliście się głosując na mnie, chcę zwolnić to stanowisko, są ludzie z kręgosłupem moralnym i poglądami które was reprezentują – ja się pogubiłem – PRZEPRASZAM. Nie jestem godny tej funkcji.

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Głos rozsądku
3 lat temu

Radni mieli czas od marca, mogli procowac stworzyc regulamin, wyjsc z inucjatywa pomocy w tej trudnej sytuacji. Nikt nie jest nie omylny- burmistrz tez sie moze pomylic( nie bronie jej), ale radni p nie chcieli w tej sprawie zrobic nic. Potrafili za to wrzucać na portale społecznościowe np. Dziura czy Okulska swoje ” fachowe opinie” o sytuacji smieciowej. Niech sie wreszcie ogarna, bo to zrobil z ulica NAFTOWĄ to szczyt hipokryzji. Celowo soe sprzeciwili burmistrz( chociaz sridki byly juz przyznane) i odrzucili remont drogi. Dzieki nim gmina jest droge w plecy. Niech sie przejadą do Porab, Podniebyla czy Piotrówki i zobacza tamte drogi. Wielu z tych radnych jest kilka kadencji, a drogi sa tam zdewastowane od 15-20 lat. Gdzie byli Ci wspaniali radni? Twierdza ze sa społecznikami…nie widac tego!

Ostatnio edytowane 3 lat temu przez Gminny Mieszkaniec
SYNIU
SYNIU
4 lat temu

ILE DIETY ONI POBIERAJĄ Z PODATKÓW I CZY PIOTR WOŹNIAK GDZIEŚ ROBI? JAKO OBYWATEL MAM PRAWO WIEDZIEĆ KTO JEST NA GARNUSZKU PODATNIKA. DZIĘKI ZA INFORMACJĘ

Obserwator
Obserwator
4 lat temu

Szanowni piszący, wiem że wy to przecież wiecie dlaczego jest teraz stawka 30 zl. Mówią o tym Radni. Pani Burmistrz nie doszacowała kwoty na obsługę śmieci na rok 2020. Potrzeba było już w roku 2019 opracować regulamin i nowe stawki a stało się inaczej. Kwota 16 zł była zbyt mała i dopiero w czerwcu ktoś się obudził. Ta stawka, która teraz jest czyli 30 zł to kwot, która ma wyrównać koszt od sztycznia 2020 roku

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  Obserwator
3 lat temu

Czyli radni sa niewinni. Z tego co wiem to juz w styczniu tego roku wiedzieli ze cena 16 zl jest zbyt niska i w czerwcu bedzie podwyzka….

oj_nie_brawo_wy
oj_nie_brawo_wy
4 lat temu

Prawda jest taka, że gdyby radnych interesowały sprawy gminy tak by nie było. A tu o czym słyszymy. Pretensje celebrytki, że ktoś nie zaprosił jej na selfie przy przecinaniu wstęgi.Może niech wystąpią w reklamie Playa, Plusa itd. Bo cała sesja pod dyktando SMSików od szarej eminencji. Wychodzi na to, że jedynie Józia ma własne zdanie i reprezentuje nas.Resztę Matrix pochłonął.

Bizon
Bizon
4 lat temu

Lipka był za ?

Polak
Polak
4 lat temu

Dziura jak Juda, myśli że umyje ręce bo on się powstrzymał od głosu. Tu nie ma miękkiej gry, jesteś za, albo przeciw. Co radni chcą ukryć przed mieszkańcami?, o czym nam nie mówią?. Bo gdyby było inaczej to przecież zagłosowali by przeciw. Panie Dziura może nas Pan oświeci o co chodzi? Tylko prawdę ,a nie kolejną bajkę.

kaska
kaska
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

Weź człowieku posłuchaj ze zrozumieniem, powtarzam ze zrozumieniem nagrań z kilku ostatnich sesji to może zrozumiesz, chociaż jak czytam twoje wywody to wątpię w to mocno. Jak nie kumasz to: 30 zł od sierpnia i 16 do lipca razy liczba miesięcy dla każdej ze stawki, podzielona przez 12 daje realną stawkę na miesiąc, jaka by była gdyby JU przedstawiła projekt uchwały w ubiegłym roku i gdyby stawki obowiązywały od stycznia. Nawet regulaminu nie musiała zmieniać. a gdyby którykolwiek z radnych był przeciw to od września byłaby stawka jeszcze wyższa, tak by średnia miesięczna wyszła na takim poziomie jak przy 30 od sierpnia. myślę, że nie zrozumiałeś bo albo nie chcesz albo chcesz żeby mieszkańcy myśleli tak jak ty, czyli że to wina radnych. A to g… prawda.

Rozsądek
Rozsądek
Odpowiedź do  kaska
4 lat temu

Tego im nie tłumacz oni doskonale wiedzą ale piszą to co im pasuje szkoda nerwów ja też myślałem że tu się da jakoś dogadać nic z tego.może referendum oczy im otworzy.

Qwerty
Qwerty
Odpowiedź do  Rozsądek
4 lat temu

Po co tłumaczyć cokolwiek przecież redaktor sam pisze komentarze. Żeby był niby ruch w interesie. A tak na marginesie wie ktoś ile zapłaciła za usówanie barszczu Sosnowskiego.

Polak
Polak
Odpowiedź do  kaska
4 lat temu

Za ustalenie cen śmieci odpowiadają radni. Mogli o tym rozmawiać końcem roku, ale oni wolą toczyć wojenki. Do tej pory nikt z nich nie wie skąd takie ceny. A co gorsza nawet nie chcieli się dowiedzieć. Jak można rozmawiać o cenie nie znając żadnych danych z kosztorysu, a teraz ludziom wciska się kit i zrzuca winę na wszystkich w koło.

Arkadiusz
Arkadiusz
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

Za co oni biorą bezpodatkowe diety ?????

Jacek
Jacek
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

Radni nie ustalają, ale określają w drodze uchwały stawki. Od ustalania jest gmina i burmistrz. Radni mają zatwierdzić to co ustalono. Wiedzieli, że przez nieudolność władz, niższe stawki nie pokryją kosztów związanych z niedoszacowaniem od początku roku.

Gminny Mieszkaniec
Gminny Mieszkaniec
Odpowiedź do  kaska
3 lat temu

Zwroc uwage ze radni sie na poczatku roku uparli na stawkę 16 zl. Nie pomijak faktow! Przestan mataczyć.

całaprawda
całaprawda
4 lat temu

Drodzy Mieszkańcy,
sprawiedliwy system odbioru odpadów to taki w którym społeczeństwo płaci tylko za rzeczywiście wytworzone odpady – za każdy worek…. tak, nie za to ile mieszkańców mieszka poddanym adresem…. Jednak nasz wspaniały kwitnący kraj, rząd, zarząd, premier czy prezydent a może i burmistrz wiedzą że to rodzi możliwości wyrzucania śmieci np. do lasu. A no po to aby nie płacić wcale…
I co robi państwo? Zrzuca koszt na obywatela bo przecież samo nie jest w stanie albo nie chce stworzyć mechanizmu szerokiej kontroli i zapobiegania takim procederom, np. poprzez system dotkliwych kar za zanieczyszczanie środowiska.
To jest po prostu nieudolność aparatu państwowego a płacą za to mieszkańcy. Ot i cała prawda.
W cywilizowanym świecie mieszkańcy płacą za faktycznie wytworzone odpady. Kogo stać,wytwarza ich więcej i więcej płaci. Inni oszczędni dla przykładu nie kupują ton opakowań i płacą mniej. Czy wie ktoś dlaczego w Polsce nie można tak zrobić?

oj_nie_brawo_wy
oj_nie_brawo_wy
Odpowiedź do  całaprawda
4 lat temu

I tak powinno być z wynagrodzeniem “Radnych”. Płaćmy im za rzetelną pracę. Ktoś obliczał ile biorą za nie robienie nic. Ale powinien wziąć pod uwagę, że to nie jest rok. Ale kilka lat. Czyli szeregowemu za robienie nic płacimy powiedzmy rocznie 6 tysiaków. W ciągu dwóch lat 12 tysiaków, w ciągu trzech 18 tysiaków, w ciągu czterech 24 tysiaków itd. – a tym którzy wymościli sobie stołeczek na kilkanaście i więcej lat ???????? A efekty ich pracy (Soorry za użycie słowa praca bo nie ma z nią to nic wspólnego)? Niech nam przedstawią.efekty.

Rozsądek
Rozsądek
Odpowiedź do  oj_nie_brawo_wy
4 lat temu

A ile bierze dyr. KULTURY za kompletne nie robienie nic?? tu cisza !!

niesmaczne
niesmaczne
4 lat temu

Mamy paskudny rok. Nie da się wyjść na zewnątrz i nie wdepnąć w pełznącego oślizgłego ślimaka. Rysiu karierowicz, jego patroni i grupies, wpasują się w to wypisz wymaluj. Pełznie, pożera co ma na drodze – pozostaje tylko po nim obrzydzenie.

Mieszkanka
Mieszkanka
Odpowiedź do  niesmaczne
4 lat temu

Ugotuj se sos

pytajnik
pytajnik
4 lat temu

Jak to jest, że cena za odbiór śmieci ustalona była tylko do 31.05? Dlaczego taki termin? A skoro już taki był to chyba wiadome było, że od 01.06 muszą być utrzymane te ceny lub ustalone nowe. Wiadome, że takie ustalenia powinny być dokonywane odpowiednio wcześniej – ale oczywiście nie w naszej gminie. Może mnie ktoś oświeci, bo tego nie rozumiem – początkowa stawka 25 nie przeszła bo za dużo a późniejsza 30 już tak. Wielu ludzi tego po prostu nie rozumie – skoro wcześniej płaciło się 16 a teraz 30 to wiadome, że ludzie się buntują bo to prawie dwukrotny wzrost ceny.
Burmistrz i radni nie są od tego, żeby się lubić lub nie lecz od tego by to wszystko działało jak należy. Tutaj to wygląda jak zabawa w piaskownicy i sypanie sobie piaskiem w oczy z czystej złośliwości. Jak mówię znajomym ile będziemy płacić za śmieci to nikt nie chce uwierzyć.

Oburzona
Oburzona
4 lat temu

Taka jest prawda że radni dali du**. Mają reprezentować mieszkańców A tego nie robią. Chyba nikt z nas nie zgadza się na takie stawki. A teraz usprawiedliwiaja się wypisujac oświadczenia którymi mogą się podejrzeć. Skąd w naszej gminie takie kalkulacje 30 zł jeżeli w innych są nawet o połowę mniejsze

Jacek
Jacek
Odpowiedź do  Oburzona
4 lat temu

Z tym ostatnim pytaniem do p. burmistrz, prezesów komunalnej w Jedliczu i Krośnie.

jacku wyjaśniam
jacku wyjaśniam
Odpowiedź do  Jacek
3 lat temu

Jacku – odpowiem ci chłopaku. Z tego powodu, że radnych tak zakręciło para Bolków którzy spadli ze stołków bo po prostu ich czas przeminął że kręcą się w kółko wokół własnej osi jak BĄCZKI i nie ogarniają rzeczywistości. Konspira w DL Borek, nie ma sensu ukrywać tego pana który skumał się z tym drugim panem który ciął się z nim tak, że wszyscy na tym tracili. A teraz ta miłość. LGBT ? Czy inna tęcza.

Commentator
Commentator
Odpowiedź do  jacku wyjaśniam
3 lat temu

Dobry komentarz do sytuacji w jakiej znajduje się nasz samorząd. Ci dwaj
pociągają za sznurki a pajace skakają. Czegoś widocznie im brak. Czego?
Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.

Świstak
Świstak
Odpowiedź do  Commentator
3 lat temu

Tak, a Świstak siedzi i zawija w te sreberka. Odpowiedź na postawione wyżej pytanie, Radnym czasem brak zdecydowania i konsekwencji w działaniu, często też siły przebicia. Za to mam wrażenie, że wielu (albo tylko kilku) piszących tutaj komentarze dawno już straciło kontakt ze światem rzeczywistym. Dla własnego zdrowia psychicznego lepiej nie iść w tę stronę.

Commentator
Commentator
Odpowiedź do  jacku wyjaśniam
3 lat temu

Jeden z nich jest niezły w manipulowaniu ludźmi. Trzeba Mu przyznać jest i był
w tym mistrzem przez wiele lat.

Jacek
Jacek
Odpowiedź do  Commentator
3 lat temu

A kto pociąga za sznurki w tym pseudo-informacyjnym portalu. Ostatnio zajmujesię on tylko szkalowaniem radnych, wytykaniem im wszystkiego co tylko możliwe. Bez żadnych skrupułów pastwiono się nawet nad osobą walczącą z ciężką chorobą. Czy inne osoby rządzące w gminie są tak nieskazitelne, że nie ma się czego uczepić? No, prawie święci, nie ma im nic do zarzucenia. Obiektywizm w przekazywaniu informacji to tutaj rzecz nieznana.

janusz
janusz
Odpowiedź do  Oburzona
3 lat temu

To że dają zawsze dają d..- py to jest ich znakiem firmowym Teraz w prosty żołnierkski sposób udowodnili, że ta rada to po prostu gabinet cieni – czyich – każdy wie.

Rozsądek
Rozsądek
Odpowiedź do  janusz
3 lat temu

A ja jestem pewien że w zdecydowanej większości działają sami bez wpływu innych osób, a szczególnie od tej osoby która Wam cały czas w głowie. Macie obsesje na tle tej osoby ,albo nie macie innych argumentów i tak kombinujecie.

Głos rozsądku
Głos rozsądku
Odpowiedź do  Rozsądek
3 lat temu

Zgadzam się z tą opinią. Każdy system totalitarny wykorzystywał teorię spiskową. Tworzył fikcyjnego wroga, budził w narodzie strach i nienawiść do niego. No to mamy w naszej gminie powtórkę z historii, dość mrocznej. Zasada “Dziel i rządź”. Niestety wielu wciąż się na nią nabiera. Ale to wszystko do czasu…

masakra
masakra
Odpowiedź do  Rozsądek
3 lat temu

Czyli prymitywnie na niekorzyść mieszkańców byle przytulić parę judaszowych srebrników do swojej bezdennej kieszeni. To jeszcze gorzej.

zagniewany
zagniewany
Odpowiedź do  Rozsądek
3 lat temu

Ale się uśmiałem. Jeśli tak – to powinni w podskokach się oddalić. Bo powinni działać – w interesie wyborców.

Fakty
Fakty
3 lat temu

Do Rozsądek – może i działają sami – na pewno w swoim własnym interesiku. A powinni działań nie sami lecz z nami którzy ich wybraliśmy.i powinni działać w interesie wspólnym a nie po to żeby np. wybudować drogę bo akurat syn radnego buduje w tym miejscu willę a Naftowa się sypie, była olbrzymia dotacja – czy odrzucili by dotację gdyby tam budwała się willa syna radne/j/go. ?

Bunia
Bunia
Odpowiedź do  Fakty
3 lat temu

Co do drogi gdzie syn radnego sie buduje. Byłem na zebraniu wiejskim wcześniej rok, kiedy głosowano nad inna drogą w Jaszczw i już wtedy podjęto decyzje że będzie w następnym roku robiona właśnie ta droga. Należ zaznaczyć że nikt wtedy nie wiedział że ktoś tam sie będzie budował, pewnie i też sam syn radnego. Decyzja ta to nie decyzja radnego, radnych a została przegłosowana przez zebranie wiejskie. Więc to decyzja mieszkańców Jaszczwi. Przeważnie przy każdej drodze ktoś mieszka i dobrze bo tak powinno być.

Jaspytalski
Jaspytalski
Odpowiedź do  Bunia
3 lat temu

Brawo Buniu. Czyli obiektywizm i mądrość tego typu jakimi mądrościami raczy nas ten mędrzec. Dla ścisłości Buniu przypomnij – kto rok temu był u nas radnym ? Czy nie przypadkiem mędrzec Stanisław ?

Speyson
Speyson
3 lat temu

Dzisiaj przyszły pozdrowienia z gminy, z wyliczanką opłat. Tradycyjnie już pocieszenie że nie trzeba nic korygować nic zmieniać, składać nowej deklaracji i że nr konta jest bez zmian…. fajnie, jak by miało to jakieś znaczenie. No i kwoty sprytnie rozbite na miesiące aby mniej bolało:)
Tak się zastanawiam co zrobią jak nie zapłacę ? Przyjdzie komornik, a może skończy się w sądzie a potem odwołanie do Sądu Okr, Sądu Najwyższego, Trybunału Sprawiedliwości, ot co – stać mnie…..Najpierw zapytam w trybie zapytania o informację publiczną oczywiście, jakie podmioty brały udział w przetargu i co zdecydowało że mamy JPGKiM jak “śmieciowego zbawcę”….

Widz
Widz
3 lat temu

W celu zweryfikowania rzetelności kalkulacji opłaty za śmieci niezbędne jest sprawdzenie danych finansowych JPGKiM w Jedliczu. Na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z 31 marca 2020 r JPGKiM miała obowiązek sporządzić do 30 czerwca 2020 sprawozdanie finansowe za 2019r. Czy i kiedy takie sprawozdanie zostanie opublikowane ? Czy Pani Burmistrz będąc jedynym wspólnikiem spółki zatwierdziła to sprawozdanie zgodnie z ustawowym obowiązkiem ?

Widz
Widz
3 lat temu

Mam jeszcze kolejne pytanie:
Czy Rada Gminy mając ustawową możliwość kontroli przeprowadziła lub ma zamiar przeprowadzić kontrolę w JPGKiM w zakresie rzetelności sporządzenia kalkulacji do wyliczenia opłaty śmieciowej?
Jaki jest stan prac nad nowym regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie Jedlicze?

Obserwator
Obserwator
Odpowiedź do  Widz
3 lat temu

Po obejrzeniu obrad ostatniej sesji zauważyłem wniosek Pana Dziury o tym iż Komisja Rewizyjna ma przeprowadzić kontrolę w JPGKiM. Natomiast po rozmowie z jednym z członków Komisji Gospodarki Komunalnej zostałem uświadomiony że Regulamin, komisja w oparciu o sugestie innych Radnych opracowała. Regulamin został przedstawiony na posiedzeniu Komisji, przegłosowany i przekazany z wnioskiem do Przewodniczącego Rady, który przekazał projekt do Pani Burmistrz. Teraz krok Burmistrza by pozwoliła pracować nad nim odpowiednim ludziom. My czekamy jako mieszkańcy a czas ucieka.

Romek
Romek
3 lat temu

A czy można opublikować co w ogóle proponowała Rada w sprawie śmieci? I czy autor może przedstawić obiektywnie całą sytuację? Bo tak to się czyta ten artykół jakby oglądać TVP Info lub TVN.