Samorząd to roztropna troska o dobro wspólne. W dobie pandemii nic ponad zdrowie. Nie wystarczy powtarzać, że nic ponad szlachetne zdrowie, trzeba o nie odpowiedzialnie zadbać. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa to podstawa. Prawie wszyscy radni zastosowali się do poleceń przewodniczącego rady.

O tym, że sesja Rady Miasta w czasie pandemii będzie inna niż do tej pory było wiadomo od co najmniej kilku dni. Magistrat, w którym odbywają się posiedzenia zastosował się do wytycznych rządu i poleceń służb sanepidu, a w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy zapowiedział kilka dni przed sesją, że możliwość udziału w sesji jest ograniczona.

Już na samym początku przewodniczący Piotr Woźniak zaapelował do radnych, aby z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, który wywołuje niebezpieczną chorobę COVID-19, obradowali w sposób odpowiedzialny, zachowując m.in. odpowiednie odstępy między sobą.

Na nic zdał się apel szefa rady bowiem jeden z radnych, który jeszcze nie tak dawno upominał mieszkańców uczestniczących w obradach sesji mówiąc, że na tej sali “panują pewne zasady” zachował się w sposób skrajnie nieodpowiedzialny. Czy takie zachowanie kłóci się z etyką funkcji radnego? 
Jestem przekonany, że przewodniczący Piotr Woźniak stanowczo sprzeciwił się takiemu zachowaniu radnego, bo ma świadomość, że panująca w kraju pandemia to realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców gminy.

O standardach pracy w Radzie Miejskiej w Jedliczu informowaliśmy już niejednokrotnie na łamach portalu. Ostatnio w lutym. Sprawdźcie jakimi słowami kończył się tamten artykuł, i zobaczcie jak bardzo aktualne są te słowa dzisiaj.

TYLKO U NAS: Takie standardy pracy panują w Radzie Miejskiej w Jedliczu. Próba zamknięcia ust? [FILM]

Czy mieszkańca obowiązują takie same zasady jak radnego? O to, zapytamy przewodniczącego Piotra Woźniaka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Incognito

Weź, Ty się je**ij w głowę. Jako osoby zdrowe bez objawów, mogą robić co chcą. Słowa Twojego ministra, który chodzi bez maseczki i się śmieje ludziom w twarz.

MJ..

podpisz się imieniem i nazwiskiem bo uznamy cie za trolla internetowego ! cymbal
myślisz ze ktos kto to przeczyta da wiarę incognito ?

Trol

a ty się podpisałeś?

Incognito

System Ci generuje te komentarze? Jak pani kierowniczce GOPS-u sprawozdanie?

jeden z nich

A co robi P.Burmistrz na sesji-siedzi w swoim gabinecie (bez maseczki) i celowo przedluźa swoim gadulstwem sesję do 10 godzin (w dobie pandemii)-chamstwo i hipokryzja.Może by tak się zastanowiła ze może są radni głodni (przerw nie było)Tak dba o zdrowie radnych.A jeszcze jakiś dupek będzie pisał,że ktoś ściągnął maseczkę.Posiedź tyle czasu w masce(radni z komisji Finansow byli 12 godzin) a potem pisz takie pierdoly

Mieszkaniec

To wina burmistrza jest że radni są głodni? A ja wiem że to przewodniczący radny prowadzi zwołuje i zarządza sesja. Wiesz kto to jest dupek?

Kol

Radny Dziura jest ” ponad wszystkich” może robić co chce i kiedy chce…:( nigdy na 100 nie możesz być pewny że jesteś zdrowy, możesz przechodzić chorobę bezobjawowo- to tylko tak na marginesie, żeby ludzie ” niedouczeni” byli świadomi!

MJ..

a zibowska armia już broni radnych i obraża pracowników urzędu. potem sie dziwic ze ludzie nie chca tu pracowac

Kol

Zgadzam się z wypowiedzią! Stop z propagandą i falszem!

Trol

o co chodzi z tą zibowską armią bo nie kumam?

ODDAJ MANDAT!

Za sugerowanie że pracownik urzędu ma przystawiony pistolet do głowy radny powinien oddać mandat! takie słownictwo nie przystoi takiej funkcji

Trol

to dla czego nie było widać Pani skarbnik jak się wypowiadała?

Wk........ny

A nie miała wydaje mi się że był przy skroni z jednym nabojem. Taki sam przydał by się naszej pani burmistrz tylko z pełnym magazynkiem.

Mieszkaniec

To sa osoby starsze które są bardzo narażone. To nie sa żarty!!! Ten pan co tak się nachyla mogl pomyśleć ze to już starsze nieco osoby choć kobiet się i wiek nie pyta to są poważne rzeczy. Obok kolejna pani i pewnie obok niej następne osoby więc to nieodpowiedzialne. Można porozmawiać z odległości z zachowaniem bezpiecznych odlegl0dci od osób zwłaszcza starszych od pana

Jedliczanin

Pan Dziura mogl pomyśleć że te osoby mają w domach rodziny dzieci itp. Albo mamy pandemie albo urządzamy sobie swoją rzeczywistość do cholewy

Fakermmaker

Odj***** się od RADNYCH ciekawe czy Pan Redaktor trzymał dystans między Panią Burmistrz i innymi na sali podczas Sesji i gdzie Maski były u Pani Burmistrz za nasze Pieniądze szyte Cyrk w tej Gminie się Dzieje Pracownicy mówią Gminy poza Gmina mówią co się dzieje A ci którzy przyklaskuja Pani Burmistz i slodza są jak Chorągiew na Wietrze Pani Burmistrz Z DWORU

Kol

Trochę kultury człowieku..pokazałeś właśnie że reprezentujesz poziom prawie wszystkich naszych radnych- poniżej zera! Nie wiemy jakie rzeczywiste stosunki sa miedzy pracownikami a burmistrz. To co Dziura wygłosił to są jego przemyślenia, bo tak jak tutaj jeden forumowicz pisał większośc tych argumentów to są bzdury, można to porównać do płaczu dzieci z przedszkola…Wiekszosc naszych radnych akurat w tej kwestii jest stronnicza, pewnie Zibi albo były starosta obiecał im złote gory!! Myśląc trzeźwo większość tych radnych współpracowała ” jak jedna ręka” z burmistrzową W pierwszej kadencji, a teraz ich nagle oświeciło i są przeciw burmistrz…widać gołym okiem działanie osòb trzecich! Przecież oni nawet nie potrafią sami wygłaszać swoich postulatòw, czytają je z kartki..czyżby im ktoś to przygotował i kazał przeczytac?? Inną jest sytuacja jak od czasu do czasu zerkasz na kartkę żeby czegoś ważnego nie przeoczyć, a inną jak czytasz cały czas z kartki( jak bronek komorowski)!

Trol

przytocz choć jeden argument, który przeczytał radny Dziura, który nie jest prawdą

janek

Przytocz Trolu choć jeden argument< że "radny" Dziura i osoby sterowane smartfonami podczas sesji reprezentują mieszkańców i interesy gminy.

Gminny Mieszkaniec

Jedyne co nie mozna zarzucic bezradnemu Dziurze to ze nie walczy o srodki na swoja miejscowość! Ale niedopuszczalny jest fakt ze tylko w dobieszynie czy jedliczu maja powstawac nowe inwestycje!!! W innych miejscowosciach tez mieszkaja ludzie Panie ” tylko” wiceprzewodniczący!

Inga

Myślę, że nie masz racji, Dziura walczy o Dobieszyn, a każdy radny robi to samo dla swojej miejscowości. Karty jednak rozdaje Burmistrzowa, jest ich jednak dużo czerwonych- dla tych co, np. nie słuchają.

Gminny Mieszkaniec

Przeciez majac wiekszosc w radzie Dziura moze przeglosowac co chce. A do tak przekabacil wiekszosc radnych ze jedza mu z reki… Inna sprawa jest fakt ze burmistrz nie musi sie spieszyc z wykonaniem danej uchwaly bo ma widełki czasowe.

janek

Nie nazwałbym tego walką o Dobieszyn lecz prymitywnym niszczeniem innych (również miejscowości) kosztem swojego egoizmu i chorego ego. Za nic on i jego klakierstwo ma resztę. Sączą jad i niszczą zdrowe relacje międzyludzkie. .

King

To macie w każdej miejscowisci radnego

Inżynier

Trzeba byc totalnym hipokryta zeby stwierdzic ze radny bezradny Dziura napisał w swojej ustawie sama prawde. Przyklad drogi Naftowej jest najlepszy. Ci sami radni( bo wiekszosc z nich byla w pierwszej kasencji obecnej burmistrz) byli za budowa tej drogi, jak juz prawie wszystko zostało zrobione, dotacja była przyznana to powiedzieli ze sa inne drogi w gorszym stanie. Pewnie ze sa takie drogi, ale fakty sa takie ze droga Naftowa nie zostalazrobiona, a inna nie mogla byc bo nie bylo na nia projektu/ustawy!!! To kto działa w tej sytuacji na niekorzyść mieszkańców?? Dziala na niekorzysc 90% radnych!!! Pod wczesniejszym artykułem tez zgodziłem sie z kilkoma postulatami, wiec proszenie zarzucac mi nieobiektywnosci!! Ale to co wyprawia o obecna rada i ich ” internetowi” wyznawcy to jednawielka kpona. Oni uważają że sa nieomylni…

Fakermmaker

Zastępca Burmistrza czytał z kartki miał gotowca od Burmistrzowej nie będę nabijam widowni i komentarzy jak to pisze jedna osoba pod innymi nóżkami ODJ**** SIĘ K**** OD RADNYCH PRZYDUPASY PANI BURMISTRZ

qba1

To ty z długiego? Ty trolu co wypinales piersi po medale za poprzednikow a teraz placzesz nad wszystkim

Obserwator

Twój wpis świadczy o tym, że jesteś tylko odtwórcą czyichś przemyśleń, a sprawami samorządu w ogóle się nie interesujesz. Poziom radnych jest wysoki i mają przede wszystkim także swój rozum i nie muszą nikogo słuchać aby wypracować swoje stanowisko i myślę, ze twoje słowa to pomówienie, podlegające pod KK. Widać jak skutecznie analizują dokumenty, coraz więcej obnażają prawdę. Po prostu radni p. burmistrz byli potrzebni aby wygrać wybory teraz już nie, teraz ma władzę i chyba się jej zdaje, że absolutną. Radni natomiast z uporem maniaka widzę, że udowadniają, że jest demokracja i chcą tylko normalności To co p. Dziura czytał, popierał faktami, więc to musi być to prawda, chociaż o bardzo gorzkim smaku.

Gminny Mieszkaniec

Ja nie pisałem o interpelacjach, tylko ogólnie o tym ze wypowiadają sie ” z kartki”. Ty jestes beton totalny, przeciez napisałem ” po chlopsku” prawde o drodze Naftowej a Ty bredzisz ze Dziura ma w tej kwestii radnej!!! Nie kompromituj sie. Odnosnie zarobkow burmistrza tez uwazamze zarabia za duzo w porównaniu do sredniej krajowej. Zadam jednam inne pytanie. Kto ustslil/ przyjął wynagrodzenie burmistrza podczas jego pierwszej kadencji?? Radni -przewazajaca ich większość jest tez w tej kadencji, a wiec wiekszosc znich musiala głosować za. Czyli podczas pierwszej kadencji ustalili burmistrzowi pensje na maxa. Przeciez nie wiedzieli jak bedzie pracowac, jak bedzie sie wywiozywac z obowiazkow… Dlaczegowtedy nie pomyśleli zeby ” wysrodkowac” pensje burmistrza? Przeciez moga ja znienic na plus/ minus w kazdej chwiki maja wiekszosc( a maja przez obie kadencje). To w takim razie wychodzi na yo.mto ze nasi radni bzradni przez pierwsza kadencje naciagneli mieszkancowna niepotrzebne/ niekorzystne warunki placowe wladzy gminy! To gfzie oni byli? Nie myslli o tym? Przeciez wtedy strona gminy wygladala bardzo podobnie( tutaj zgodze sie z radnymi ze jest niefunkcjonalna, maloczytelma), za pierwszej kadencji juz tez orzestaly byc wydawane gminne wiesci. To sa jedna z dwoch argumentow Dziury za obnizeniem pensji burmistrza. To dlaczego wtedy niereagowali i nie wywierali presjina burmistrzu, na jej pensji???? Przypadek? Nie sądzę. Ten zsmet co Dziura teraz sieje to jest zwykła polityka i ukladziki..chodzi o stołko.

Prawda

Święte słowa

Vox populi

Obserwator ogarnij się! Sam chwalisz siebie?. Tobie potrzeba pomoc. Kim ty jestes ?

Sofia

Interpelacje zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym muszą być w formie pisemnej jak wnioski i zapytania, szanowny “przedmówco”, dlatego radni czytają, bo to jest taki wymóg ustawy. Trzeba się troszkę podszkolić, zanim się bierzesz do szczucia, bo masz widoczne braki w tym kierunku.

Gminny Mieszkaniec

Kto tu szczuje? Dziura i pozostala wiekszosc radnych na sesjach gminy!

Mieszkanka gminy

Powinno się obniżyć radnym pensję o połowę bo nic nie robią tylko

Piotrek

A gdzie pani burmistrz ma maskę ??

qba1

Czopku przekazała ją tobie pewnie czy mam rację ?

Wojtek

Dziura jeszcze parę lat temu startował z Pisu wtedy jego kandydatem na burmistrza byl ktos inny. Pamiętamy ! Kiedyś byl w opozycji do pana Zbigniewa super burmistrza A teraz toczy boje z panią Urbanik
Panie Ryszardzie PAMIĘTAMY 🙂 lubisz pan byc w tzw. Opozycji czy wszyscy są tacy niedobrzy?

Loszkim

Ktory to przykladny miał przygody z sąsiadka? Potok coś wie ?

Joszq

Noo po drugiej stronie płotu była żona a to było chwilę temu

Andrzej

bezprzykładne zachowanie, Nie popieram!

Mieszkanka gminy

Moje zdanie radni do wymiany ośmieszają nasza gminę zaco biorą pieniądze