Dawid Bril z Jedlicza, będzie reprezentował Polskę na 28. Zimowej Uniwersjadzie, czyli Akademickich Mistrzostwach Świata. Do Kazachstanu uda się wraz z szóstką  studentów specjalizujących się w biegach narciarskich i trenerem.

W dniach 29.01 – 9.02 odbędzie się 28. Zimowa Uniwersjada w kazachskiej Almacie. W składzie zawodników z Polski, którzy wystartują na Uniwersjadzie znalazł się Dawid Bril, obecnie reprezentujący KS AZS AWF Katowice.

Sportowiec z Jedlicza wystartuje w następujących konkurencjach: sprint 1,6 km. CL, 10 km. stylem klasycznym, 10 km. stylem dowolnym ( bieg pościgowy), bieg masowy na 30 km. klasykiem, sztafeta 4 x7,5 km.  Zostanie także rozegrana sztafeta Mixed Team Sprint stylem dowolnym.

Zmagania Dawida i innych sportowców można będzie śledzić na antenach telewizji EUROSPORT i EUROSPORT 2. Oprócz Dawida Brila do Kazachstanu w roli trenera Polskich biathlonistów pojedzie także Grzegorz Bril, trener KS AZS AWF Katowice (obecnie doktorant w AWF Katowice). Trzymamy kciuki za Dawida i całą reprezentację!

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze