Zakończyły się obrady XLII sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Jedliczu

126

Zakończyły się obrady XLII sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Jedliczu. Wkrótce retransmisja.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
126 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Nie do wiary: przewodniczący Dziura mówi że powinno się przestrzegać przepisów (regulaminów SRM) – Pan zasiada w Radzie, która rażąca złamała prawo i to niejednokrotnie.

Nic więcej nie napiszę i pozostawiam to ocenie jego wyborców!

Też mieszkaniec

Dobieszyn ocenia go dobrze, i popiera -a o tym łamaniu prawa to już do znudzenia piszecie z byle powodu ( Rada do Moszczańca tak ? )

Również mieszkaniec

Nie do Moszczańca a do kamieniołomów w Lipowicy. Może tam przy ciężkiej pracy zrozumieliby, że praca w samorządzie to nie zabawa w piaskownicy.

Też mieszkaniec

I ktoś jeszcze tam powinien być dla dobra społeczności, którego umiejętnie pomijacie!!!

Również mieszkaniec

Owszem, mógłby ten ktoś im przewodzić bo to on namieszał im
w głowach że tak pogłupieli i nie rozumieją, że są sterowani.

Też mieszkaniec

Byli sterowani na samym początku 5 lat temu.

Również mieszkaniec

Chyba piszemy o dwóch różnych osobach.

Też mieszkaniec

Tak bo brak Ci obiektywizmu !!!

Również mieszkaniec

Obiektywnie mogę stwierdzić, że temu komuś bardzo zależało na tym aby skłócić to całe towarzystwo. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, dziel i rządź to stare maksymy, ale jakże pasują do obecnej sytuacji w naszym samorządzie. Są sterowani nadal i dają sobą manipulować co świadczy o ich poziomie myślenia.

Też mieszkaniec

Szkoda polemizować, jak ktoś posiada zawężone pole widzenia i myślenia. Zrzucanie tego na karb kogoś trzeciego to mydlenie oczu i zasłona dymna .

tadek

On/ona ciągle ma w głowie jakąś niewidzialną rękę. Znany psychiatra opisał to jako tzw zespół lęku prześladowczego. To jest nic innego jak mania prześladowcza. Z tym podobno musi się żyć do ostatniej godziny czyli aż do śmierci. W Jedliczu jest parę osób którym można ten zespół przypisać.

ziomal

Czyli najwyższy czas powiedzieć marionetkom pa pa.

do ziomala

Myśle, że masz na uwadze tą malutką marionetke.

Mieszkaniec

TO jak Dobieszyn ocenia radnego Dziurę pokażą wybory 😉

Podatnik

panie Januszu proszę sprawdzić dlaczego Ryszard Dziura siedzi na miejscu burmistrza na sali kontrola w tym zakresie jest konieczna !

Andzi

Te popisy z sesji śledzi już tylko kilka osób, pozostali nerwowo nie wytrzymali więc lepiej zabrać się za współprace i wymądrzania!! Tragedia popatrzcie na inne gminy.

gość

A od kiedy to było miejsce burmistrza. Ona powinna siedzieć z boku . To sa obrady Sesji. Burmistrz jest gościem. ale zaszyć się tam na górze to już przesada. tłumaczyła ze się boi radnych ze względu na covid. okazuje się że mimo tej izolacji sama chorowała jak połowa urzędników. A swoją droga kiedy była dawcą przeciwciał ? Deklarowała podczas jednej z sesji.

Długie dumne

Skwara wychwala poprzedników? TO już wiemy wszystko :D:D:D:D

Andzi

Nie łap za słowo staraj się być obiektywny, ale teraz nie jest lepiej,może nawet gorzej.

Długie dumne

obiektywny? Okulska, Lisowski, Skwara… wychwalają poprzedników. Wejdz i posluchaj Andzi

Andzi

Słucham z uwagą-nie chwalę poprzedników , bardziej interesuje mnie obecna sytuacja w gminie.

antoś

Czysto po polskiemu piszesz. Kiepsko było w tej podstawówce.

Ale jajaja

czy ja dobrze slysze? Radny Lipka pyta Woźniaka czy wysłał do niego pismo? TO JEST ŻART HAHAHAHAHA

Obserwator

nie ma wyjścia. Ta kompromitująca wszystkich nas – mieszkańców PseudoRada musi zostać odwołana. Trzeba zbudować dobry organ, z normalnych ludzi. Nie zaślepionych własnym ego. z przynajmniej podstawową wiedzą i autorytetem wśród mieszkańców. Część obecnych radnych do zoo. niekoniecznie w roli zwiedzających.

Comenntator

Jest jedna jedyna korzyść dla mieszkańców z tego stanu niekompetencji, zaślepienia i zacietrzewienia naszych radnych – możliwość oglądania sesji rady tj. kabaretu, tragifarsy, cyrku do wyboru za darmo. Hahahahaha

Andzi

Patrząc dzisiaj na sesję miałem nadzieję że akurat Ty dostrzeżesz zacietrzewienie i z drugiej strony ? Nie bo nie i lepiej niech 2 miliony pójdą na zmniejszenie deficytu – lepiej nic nie robić i dawać premie – ile nowych miejsc pracy powstało w gminie STAGNACJA.

Obserwator

Nie zgadzam się. To wysoce wątpliwa korzyść. Zbyt wysokie koszty dla nas wszystkich. Mam propozycję. Niech zabierają zabawki, zbudują piaskownicę (może być na ul. Głowackiego), postawią cyrkowy namiot i włączą transmisję. Wtedy będzie można rzeczywiście pooglądać, już bez obawy, że po ich “pięciu minutach”, nie zostanie w Gminie Jedlicze kamień na kamieniu.

Andzi

Już masz cyrk Commentator w Twoim poparciu Łapkami – nie mam nic wspólnego z redaktorem Twoje oświadczenie- to jak mogłem liczyć na obiektywizm? różowe okulary.

fsal

wyluzuj z tymi łapkami, może ludzie już mają dość tej błazenady?

Andzi

Już próbowaliście odwołać tą niby pseudo Rade i co wam mieszkańcy odpowiedzieli ? a może by tak w drugą stronę spróbować -co na to odpowiedzą mieszkańcy? .Czuję że cierpliwość się kończy!! A w zoo dowodzi LEW więc dołączysz może z Radnymi i tam i ich oświecisz.

Obserwator

W zoo każdy jest tylko okazem w klatce. Nawet ten, komu wydaje się, że jest LWEM…

Piotr

Ja tych radnych to oceniłbym jak ,,polityków” PO , totalne beztalencia sterowane przez jednego słabego zapaleńca żądnego władzy który manipuluje tymi ludźmi owiniętymi wokół palca ( Co lider wam obiecał na tajnych zebraniach ? posadki ? ) Szuka słów które zmieniają znaczenie , myli postulaty . Jak widzę te przekrwione oczy z nienawiści do samych siebie u tych radnych to nóż w kieszeni mi się otwiera . Mam taką prośbę do pana , panie RD. Kończ pan , wstydu oszczędź , dość tych manipulacji bo poczciwi ludzie się kończą przy panu . Co jeszcze się musi wydarzyć żebyście droga rado miejska się otrząsnęli z amoku ? Może już czas się wziąć za robotę dla swoich wyborców . Pozdrawiam .

Paweł

Niestety przez obostrzenia Covid 19 nie udało się dokończyć procedury odwołania tych ludzi . A szkoda .

Andzi

Nie polepszaj sobie samopoczucia i nie zwalaj na Covid -Pawle ,Jesteście w dużej części winni obecnej sytuacji, zapewniając panią Burmistrz o jej wielkim poparciu wśród mieszkańców manipulując nawet na tym portalu. Piotrze mówiąc o tym trzecim i o PO to w Jedliczu na stołki mianowani są przede wszystkim sympatycy tej partii- przykład dyr. GOK przew. tej partii w Krośnie, Przew Rady Nadzorczej MPGiK o innych nie wspomnę- z jakiej partii startowali w wyborach. Zgadzam się z Tobą totalne beztalencia – Twoje słowa.Więc nie oceniaj wszystkich Radnych ot tak przyrównując do polityków PO, bo znam osobiście wielu z nich i wiem że nie są zwolennikami postępowania, jak w tej partii- czyli kalania własnego gniazda. Czasami i mnie nie podoba się nadmierne zacietrzewienie niektórych Radnych ale popatrz obiektywnie i na drugą stronę -ja tam aniołka nie widzę? Ale dziękuje Ci za określenie polityków PO.

Andzi

Dopiszę -schlebiacie bo właśnie macie w tym interes ,ale jak statek zacznie tonąć to pierwsi opuścicie swojego KAPITANA , wiem to z praktyki i przeżytych lat!!! Masz interes popierasz kończy się interes, jak najszybciej udawać że się jest po drugiej stronie i może znowu się załapie.

Rejent

Poprzednicy zrobili, poprzednicy zbudowali… Nie chce być złym prorokiem, ale zaraz możemy być świadkami, jak duet największych krzykaczy zostanie szybko ograny.

zniesmaczony@wp.pl

Otworek wrzeszczy jak Geobels głosikiem transwestyty, wtóruje mu Nadieżdża Krupska z Borku, była asystentka ostatniego komunistycznego dyrektora Rafinerii, jak to się się mówi przyklaskuje im pomimo trudności z przeczytaniem tekstu który jej napisali czerwona pani, nie tylko ze względu na kolor farby na głowie. Jak Filip z konopii wyskakuje “nauczycielka” broń Boże nasze dzieci przed takim poziomem, nie mówiąc o drągalu strażaku z Potoka, popiskującym w jego cieniu działaczem selekcjonerem, no i kaznodzieja z Jaszczwi – mędrzec – serwuje swoje głębokie przemyślenia. Szacun dla kabaretu. TRAGEDIA.

Kacper

Kiepsko idzie Ci to obrazanie

II zniesmaczony

Dodaję abyś był usatysfakcjonowany – populistyczne wywody sfrustrowanego osobnika który potrafi tylko robić niezłą zadymę na sesjach ośmieszając siebie , wizerunek samorządu gminy i cała gminę.
Brak argumentów najlepiej “argumentować ” siła głosu. Na takie osoby zawsze w głowie pojawia mi się stwierdzenie. Nie dość, że idiota to do tego jeszcze agresywny.
Dla uściślenia:
debil – upośledzony w stopniu lekkim
idiota – upośledzony w stopniu ciężkim

Natasza

Fakt …. jest idiotyczny debil.

Nadzieja

Ale w tobie wiele złej karmy, złości, nienawiści, agresji i braku kultury. Mamy Wielki Post, więc może dla zdrowia i duszy lepsze byłoby wyciszenie, refleksja aniżeli to niesprawiedliwe opluwanie ludzi. Dlaczego tak postępujesz, czy ktoś ci za to płaci?

Onyx

Może ktoś napisać czym zajmują się teraz poprzedni włodarze? Zrobili jakieś wielkie kariery? Jako osoby od zarządzania tak wielką gminą, chyba nie było z tym problemu? Pytam przewrotnie, bo jakaś cisza

tadek

po 60 to raczej relaks

Commentator

Mieli i mają bardzo dużo pracy. Skutecznie ciężko pracowali i dalej pracują aby doprowadzić do rozpadu jedlickiego samorządu. Dzisiaj chyba świętują swój sukces doprowadzili do skłócenia radnych i Burmistrza – dziel i rządź. Ale szans powrotu na stołki nie mają, na próżno ich trud.

koń

Aleś ty głupi . Nie pij tyle bimbru . Nienawiść cie zje.

Comenntator

Nie mam zamiaru kopać się z koniem.
Bardzo trafne jest powiedzenie “mówić jak do konia”
W tym wypadku pisać.

Azor

A co cie to obchodzi czyjeś prywatne życie.

Kacper

Słuchajcie we wtorek telewizji. 20, 30 będzie fajnie. Paniusia niech się pakuje

bigo

W Russia today?

Jan Rambo

jedyne co mogliśmy zobaczyć w tv to popisy księdza Mateusza. Może by poprosić go o jakieś egzorcyzmy?

Wiesiek

Ju skończy w szpitalu psychiatrycznym. Już mało brakuje

Żenada żenada

Ten komunikat to żałosna próba szukania alibi. To nie brak możliwości transmisji online, to działania JU doprowadziły do tego co było. Mam nadzieję, że Prokuratura wyjaśni wszystkie wątpliwości. Złożone pismo radnym mówi zupełnie o czymś innym.
Przepisy trzeba było czytać przed tym a nie po fakcie.
Gdzie jest komunikat Przewodniczącego Rady ?

Andzi

To zachowanie świadczy o nad emocjonalnym postępowaniu-ktoś sobie nie radzi przy braku argumentów, litości panie redaktorze chociaż gram obiektywizmu.

Dzik

Tym co się dzieje w naszym samorządzie trzeba zainteresować ogólnopolskie media. Jest spór, gmina jest podzielona. Są zwolennicy Rady i pewnie też Burmistrza. Każdy ma prawo popierać tego kogo uważa, ale w sporze jest tak, że jednak gdzieś leży ten główny problem, po którejś ze stron. Bardzo chętnie chciałbym zobaczyć interwencje niezależnych organów i dobrą publicystykę na temat tego jedlickiego piekła. Boje się o jedno, nie dość, że gmina popadnie w coraz to większą ruinę do końca kadencji, to jeszcze może dość do poważnego uszczerbku zdrowia psychicznego Burmistrzowej, członków Rady i biednych pracowników urzędu. To co się wytworzyło w Jedliczu to jakiś ewenement na skalę kraju. Wiejska i relacje PiS – opozycja to przy tym pikuś.

Andzi

Masz słuszną racje są zwolennicy Rady i Burmistrza -ale tego głównego problemu,nie poszukamy dopóki duży wpływ na działania w gminie będą mieli ci którym ten stan odpowiada.- Im jest teraz dobrze, w innej sytuacji nie dochrapali by się stołków- były by konkursy Co do większości pracowników nikt nie ma pretensji, przynajmniej ja nie słyszałem.Nie chcę być wyrocznią ale w tym roku w którąś stronę to się musi skończyć. Niech nadal czarują Burmistrzową ,portal niech nadal w jedną stronę ciągnie -dobrze chociaż już nie oczernia i szkaluje, dobre i to .A może by tak w tej sytuacji poddać się ocenie mieszkańców -wybory nie tylko Rady- to było by najbardziej uczciwe i demokratyczne, ale to panu redaktorowi już nie przychodzi do głowy- wykluczone!!!!

Commentator

Andzi ty masz chyba alergię na Dyrektora GOK bo głownie chyba o niego Ci chodzi.

Andzi

Nie mam alergii, kiedyś myślałem nawet że to kumpel i że gramy w timie,. ale widocznie za wysokie progi i po wykonanej robocie w nie pamięć idż ubogi. Odpowiedziałem tylko Piotrowi na nurtujące go polityczne meandry tj. Kto z PO na stołku w Gminie bo tu jest umiejętne maskowanie się. Czyżby -Panu bogu świeczkę ale i diabłu ogarek?

Commentator

Moim skromnym zdaniem samorządy powinny być apolityczne bo polityka szkodzi samorządom. Ale niestety tak nie jest.

Nadzieja

Andzi, powiem Panie Andzi, popieram Cię w wypowiedzi. Też mi się wydawało, że to mój kolega, bo takiego udawał. Byłam potrzebna jemu i tej Pani z górnej sali przed wyborami aby ludzi przekonywać,że są uczciwi, chcą rozwijać gminę i przede wszystkim dostrzec potrzeby mieszkańców. Niestety perfidnie oszukali mnie, moją rodzinę i ludzi. Grają do jednej bramki, w której jest buta, pycha, manipulacja, pogarda dla człowieka i obłudne kreowanie się na samo dobro. Ludzie żądni władzy absolutnej. Człowiek potrzebny jest im aby mieli kim rządzić i mieć słuchacza do lansowania się. Nigdy wcześniej w życiu nie poznałam tak “dobranej pary”., która tak szyderczo umiejętnie manipuluje nasze społeczeństwo. Mamy Rok Św. Józefa, więc myślę, że tylko modlitwa do Niego może pomóc naszej gminie odzyskać wzajemne poszanowanie, normalność i zasłużony spokój.

San

A co ich tak mocno scementowało, że są siebie tak pewni i sobie tak wierni?

Dzik

Słuszna uwaga, również jestem zdania, że ta sytuacja w tym roku zostanie rozwiązania. Nie wyobrażam sobie by ten paraliż Gminy mógł trwać do końca kadencji. I chyba coraz więcej ludzi w tym sami zainteresowani widzą, że dochodzą do ściany.

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Dzik
Naftowa

Zapraszam radnych i mieszkańców na ulicę Naftową. Zimowa odwilż obnażyła kompetencje tej rady.

kierowca

Byłem na Naftowej. Jest parę dziur pozimowych tak jak wszędzie. Przypominam sobie jak pracownik UG masą na zimno za grube pieniądze łatał te dziury.
Jednak zapraszam do Piotrówki, główna droga. Nie da się przejechać. Nasza radna z PiS kiepsko działa. Koło mozna urwać.
w drodze do pracy przejechałem przez Potok. Tam nie lepiej. Dziura na dziurze.
W porównaniu z Naftową, którą trzeba wyremontować pozostałe wymienione sa w o wiele gorszym stanie. Mamy takiego a nie innego gospodarza. Nie idzie to w dobrą stronę a w zupełnie odwrotnym kierunku.
Dobrej niedzieli dla wszystkich. Nie denerwujcie się. Będzie lepiej bo gorzej już być nie może.

Naftowa

Mi chodziło o Naftową w Jedliczu, nie w Krośnie.

kierowca

Widzę, że jesteś bardzo inteligentny 🙂

Waldemar

Co to za komunikat? Czy to jest legalne ?
Nie ma komunikatu Przewodniczącego Rady kiedy i o której jest wznowienie sesji .
Ten kwitek to pani Jola może sobie schować.

San

Daje 32 punktów na sesję a potem dziwi się że Radni chcą przerwy w obradach a Covid to niech ich skończy. Sama na górze z niczym i z nikim się nie liczy ale buta też ma swój koniec Pracownikom dać jeszcze większą premie!!!to może zostaną na chwilę ( 3-,4 pracowników) w innych zakładach nikt się nie pyta.

Roman

Na Zeusa – Rada poświęca czas na rozliczanie ile wykastrowano kotów w Jedliczu :)). Pani Burmistrz niech Pani przejdzie się po Jedliczu i zobaczy Pani jaki brud jest w mieście – na ulicach zalegają liście z jesieni, posypka zimowa przy pierwszych deszczach uczyni kanalizację burzową niedrożną – pora zacząć robić porządki, a nie podawać statystyki ile kocurów i kotek zostało wykastrowanych. Przy okazji niech Pani Burmistrz zwróci uwagę jak wygląda droga wjazdowa do Jedlicza (wprawdzie droga powiatowa) – zalegające na poboczach wiatrołomy, gałęzie……. Powtórzę ” Na Zeusa”…….pora na opamiętanie..

Kazik

Opamiętania nie bedzie bo tu jest udawadnianie kto mądrzejszy Rada czy ona.

Tracz

W której drużynie gra teraz wojtuś chorągiewka z Długiego?

koń

Józka Torby z Odrzykonia

Tracz

Jakiś transfer był z Developer Moderówka?

szok

Lektura obowiązkowa https://jedlicze.bip.gov.pl/oswiadczenia-majatkowe/radni-oswiadczenia-majatkowe/ ale się ustawili – ZUS wypłaca wrzeszczącej “społeczniczce” więcej niż zarabiam miesięcznie, grubiutka kasa Dziury – a biedaczek nawet mieszkania nie ma – majstersztyk. W szoku jestem.

Pytam.

Dzisiejsza sesja to porażka. Buta i arogancję Radnych wobec Osp Męcinka. Zachowanie Radnego z tej dzielnicy nie świadczy o nim najlepiej. Pora się zastanowić Radny czy aby napewno chce Pan być przeciw swoim strażakom. Pani Radna Weno pora nauczyć się szacunku do społeczników ludzi, którzy chcą coś zrobić dla swoje społeczności. Wasze dzisiejsze poczynania to działanie na szkodę nas mieszkańców.

cesiek

Świdrowata mendo idź już spać

Pytam.

Jutro składam doniesienie do prokuratury. Odpowiesz za to co tutaj napisałeś.

San

Nie bronię tej pani -ale takie podlizywanie się drugiej stronie też Wam dobrego nic nie przyniesie- najlepiej trzymać z braćmi strażakami, zobaczycie czas pokarze? A co do Radnego z tej dzielnicy powiem tak może i ma wady ale stara się być uczciwy i jest na pewno prawdomówny w przeciwieństwie do wielu osób z tej orkiestry .

San

Dla wyjaśnienia -miałem na myśli całą Gminną orkiestrę.

Tedi

Składanie doniesień modne

kto pyta nie błądzi

Zostaw już zibiego w spokoju.

obywatele

To co ci radni wyprawiają na sesji w Jedliczu to jest po prostu dramat

Andzi

Wylicz co wyprawiają; bo dramat jest jak się coś pisze i nie wiadomo o co chodzi, a potem wali się łapkami i cieszy się – ale im dowaliłem …DZIECINADA!!!!!!

Andzi

Trafiłem celnie -Rada walczy z NEPOTYZMEM i przywilejami wąskiego grona, i to boli obywateli ,ale większość mieszkańców cieszy!! .A ja dalej nie wiem co wyprawiają i które punkty przegłosowali nie prawidłowo? -wyjaśnijcie ? i oświećcie mnie obywatele. Bo wydaje mi się że łapkami nic nie zwojujecie.Chcecie przekonać mieszkańców do siebie to argumentami-nie podoba nam się przegłosowanie tego i tego a Wy zachowujecie się jak jedna partia w Sejmie: wszystko co rząd zrobi jest niedobre!!! W ten sposób tylko budujecie jeszcze większe zacietrzewienie , chyba że o to Wam chodzi i to Wam sprzyja?.

Co ty piszesz?

Chyba właśnie został przerwany.

Commentator

Andzi
Obywatelom zapewne chodziło o to, jak obrady sesji rady są odbierane przez większość mieszkańców gminy i nie tylko. Ja osobiście mam wrażenie, że ostatnie sesje są postrzegane przez “obywateli” jak sejmowe komisje śledcze w wykonaniu naszych radnych, gdzie są przesłuchiwali oskarżeni i świadkowie jakiejś afery. Zadawane jest mnóstwo pytań na które w większości odpowiedzią powinno być – to jest oczywista oczywistość. Czasem nie rozumiem co jest powodem zadawanie tylu bzdurnych pytań kierowanych do P. Burmistrz jak i pracowników Urzędu (współczuję tym ludziom). Podejrzewam, ale raczej jestem pewny, że w większości radni chcąc zaistnieć w przekazie medialnym, nie mając zielonego ani bladego pojęcia nad czym debatują wykazują swą nieświadoma niekompetencję.

Definicja nieświadomej niekompetencji: W pierwszej fazie jednostka nie do końca rozumie problemu. Nie wie, jak go rozwiązać, co musiałaby wiedzieć, żeby go rozwiązać. Zdarza się nawet, że podważa sens danego problemu – „nie umiem, więc to zadanie jest bez sensu”. Pozdrawiam.

Andzi

A ja odpowiem Ci krótko tak-na ostatniej sesji którą śledziłem uważnie przynajmniej dwu lub trzykrotnie Radni obnażyli powiem delikatnie to słynne merytoryczne przygotowanie niektórych pracowników ( niektórych nie wszystkich ) Pozwoliłem sobie na policzenie czasu ile kto zajmuje swoimi wypowiedziami w trakcie sesji.I co mi wyszło, sprawdzisz sobie jak ukarze się nagranie – 55% pani Burmistrz do czasu kiedy uczestniczyła w sesji a 40% Radni i 5% Przewodniczący . Rady- to kto tu kogo przesłuchuje? Jak wszędzie i u nas są radni którzy mogli by skrócić swoje wypowiedzi , więc ta Twoja oczywista oczywistość powinna dotyczyć obu stron. A co do przesłuchiwania:( jak sejmowe komisje śledcze): to dobrze bo, już z góry są ustalone osoby do objęcia nowych stanowisk- ot tak po znajomości z tego samego układu i żeby chociaż raz w konkursie na zdrowych zasadach z wpływem Burmistrza i Rady na wybór- , czy to żle czy to podważa sens danego problemu . I ostatnie zdanie że Radni nie mają bladego pojęcia nad czym obradują tu już grubo przesadziłeś – wprost przeciwnie z biegiem czasu nabierają doświadczenia i po ostatnich wpadkach pani Skarbnik bardziej ostrożnie podchodzą do głosowania.Obywatele jak to ładnie brzmi -ilu czterech pięciu no może dziesięciu a gdzie cała reszta mieszkańców i ich zdanie? Też Pozdrawiam i pytam czy wszystko Rada robi żle a pani Burmistrz tylko dobrze .tak wynika z Twojej wypowiedzi ? czy Radni swoimi decyzjami osiągają jakąś materialną korzyść ?,a może przeszkadzają w tym innym ?
,

Jirek

Andżis dobrześ się przygotował, bierzesz się za politykę, ciekawe

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Jirek
Commentator

Z całym szacunkiem ale czas jaki wyliczyłeś nie może być miernikiem powodu przedłużających się sesji rady. P. Burmistrz i pracownicy muszą przedstawić treść uchwał do procedowania. Wyśnienia na zadawane, powtarzam bzdurne pytania i konieczność udzielenia odpowiedzi na nie zajmują tak wiele czasu. W radzie zasiadają dyletanci.
Definicja słowa dyletant brzmi następująco: Jest to osoba bez fachowej wiedzy, odpowiedniego wykształcenia i często bez wcześniejszego przygotowania, która wypowiada się w jakiejś dziedzinie lub wykonuje coś w sposób niewłaściwy, nieprofesjonalny, nie znając się na tym.

dyletant

Che che che. Ja znam definicje głupa i kretyna

Commentator

Jeżeli znasz tą drugą definicję to masz prawdopodobnie niedobór jodu. Proponuje sanatorium nad morzem lub bliżej Rymanów Zdrój.

Brawo

Miałem już nie odpowiadać na tym portalu -ale nazwać Radnych dyletantami gdzie większość w zkładach pracy zajmowała odpowiedzialne stanowiska są poważani i lubiani wśród mieszkańców, a 6 lub 7 osób posiada wyższe wykształcenie to trzeba być chyba samemu i tu przez grzeczność nie napiszę kim i czym.Definicje idzie skopiować jak i Twoje nieprofesjonalne obrażanie innych. A to o czymś świadczy : brak sensownych argumentów. Nikt tu już na tym portalu nie jest anonimowy-ciekawe jak spojrzysz tym ludziom w oczy za pół roku. Myślę że i dla mieszkańców w nie długim czasie staniesz się nie anonimowy!!!

Brawo

Anonimowy i wa dla szczegółów – Commentatorze.

Commentator

A co się ma takiego wydarzyć za pół roku. Kolejna fala pandemii? Odsłuchaj sobie wypowiedź jednej radnej na sesji (wypowiedź dostępna na internecie) https://www.youtube.com/watch?v=Sbmo0E9slE4
to zrozumiesz o czym piszę. Czy ktoś z radnych nie powinien przerwać tej wypowiedzi aby nie doszło do ośmieszania jedlickiego samorządu na portalach internetowych?.

Commentator

A co niby takiego ma się wydarzyć za pół roku. Kolejna fala pandemii?. Odsłuchaj sobie wypowiedź jednej z radnych z sesji (wypowiedź dostępna na YouTube) to zrozumiesz o czym piszę. Czy ktoś z tych wykształconych radnych (tytuł magistra nie świadczy o poziomie myślenia) nie powinien przerwać tą jej niefortunną wypowiedź aby nie ośmieszać jedlickiego samorządu w serwisach internetowych?

Brawo

Krótko-zmiana władzy tak oczekiwana. Tym razem według Twojego określenia dyletanci nie popełnią już błędu procedury udzielenia absolutorium. A jak się chce kogoś uderzyć , to wystarczy bzdurny powód (niefortunna wypowiedz) a gdyby nawet to komu się nie zdarza ? chyba tylko Tobie? Nie odsłuchiwałem nie jestem marionetką!!

obywatele

Nie trzeba wyliczać liczy się całokształt

do Commentatora

Commentatorze proponuję na chłodno przyglądnąć się wypowiedzią skarbnika no i oczywiście JU. W wiekszosci spraw nie mają pojęcia. jeżeli chodzi o zarządzanie publicznym pieniądzem to jestem w stanie udowodnić że błędnie myślą i trzymają się jakiejś wymyślonej teorii. najlepszym przykładem jest 2mln złotych otrzymane na kanalizację w Długiem. Wystarczy z kalkulatorem w ręce policzyć stopy procentowe, koszty obsługi bankowej, koszty paliwa i cen usług na rynku, inflacji 9 teraz już 5 %) i wychodzi czarne na białym, że te pieniądze z tygodnia na tydzień tracą na wartości. niech je dalej trzyma na koncie to zobaczy ile będzie można za to zrobić np w marcu 2022 roku.
Przykładów jest więcej.

Commentator

Żeby skutecznie wydać dwa miliony złotych z dofinansowania pochodzącego ze publicznych środków finansowych należy przygotować najpierw inwestycję do realizacji pod względem formalno-prawnym. Tylko dyletant nie może tego pojąć i nie rozumie. Widocznie nie może być ogłoszony przetarg na realizacje budowy kanalizacji w Długiem bo nie jest jeszcze wszystko zapięte na tzw.”ostatki guzik”

dyletant

Być może wiekszość osób dla ciebie to dyletanci. Jak możesz to powiedź o jakie to przygotowanie chodzi bo ja wiem , że dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowe jest i wystarczy tylko wprowadzić pieniądze do budżetu i ogłosić przetarg.
Ja nie nazywam nikogo dyletantem ale zawsze powtarzam, że jak czegoś się nie wie to lepiej z siebie głupa nie robić.

Do Comentatora

Jak są pieniądze to można wszystko. Widzę, że jest Pan/Pani opowiadaczem bez wiedzy podstawowej dot. samorządu. Radnych proponuję zostawić w spokoju bo jeszcze się taki nie urodził aby wszystkim wygodził ( a tak na prawdę to bardzo im współczuję upodlenia przez naszą burmistrz). Skoro doskonała większość rady ma podobne zdanie to dlaczego nie oceniać tylko jednej osoby której się zdaje, że jest nadzwyczajna i nieomylna- zostawiam to pod rozwagę odbiorcy. Ponadto burmistrz nie realizuje budowy kanalizacji w Długiem gdyż prześwieca jej podstawowy argument: NIE bo NIE. Jak radzie zależy, to NIE… i kropka. Panie Comentatorze wszystkie stosowne dokumenty i pieniądze na I etap do realizacji inwestycji budowy kanalizacji w Długiem są i wystarczy tylko pokłonić się przygotowaniom do ogłoszenia przetargu i działać. Powiem z lekkim sarkazmem: potrzebne jest tylko twierdzące skinienie główką władczej pani i inwestycja do realizacji w 2021r rusza. Taka jest prawda i proszę nie mącić ludziom w głowach.

Dzik

Na BIPie ogłoszenie o pracę dla Sekretarza Gminy!

Leopold

No to jest !!!
Na pewno będzie to ktoś z ” konkursu” 🙂
Zapewne skończy się juz od dawna zaplanowanym zatrudnieniem…… obecnego pracownika.

Dzik

Co by nie mówić ciężki kawałek chleba. Mimo wszystko mam nadzieję, że będzie to kompetentna osoba.

obywatele

Nie ma się co przejmować w maju wybory uzupełniające do rady i wtedy zobaczymy kogo ludzie wybiorą i oby zwyciężył głos rozsądku mieszkańców