Niesztampowe filmy „przy stoliczku, kawie, ciasteczku” w sam raz na długie wieczory. A latem nad rzeką, w parku i przy grillu. Będzie klimat. Już w sobotę (26.11) rusza Klub Filmowy w Jedliczu. Wstęp wolny!

26 listopada (sobota) o godzinie 17:00 otwarcie Klubu Filmowego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu

Będzie to miejsce do prezentowania sztuki filmowej. Idealna przestrzeń dla wielbicieli różnorodnego kina: polskiego, europejskiego, światowego, współczesnego, starego. Nie zabraknie dzieł światowej kinematografii, jak i filmów offowych (red. niezależnych, niekomercyjnych).

– Pomysł na utworzenie Klubu Filmowego zrodził się jeszcze w marcu bądź kwietniu. Jest to nietypowy koncept, bo wiadome, że kina z prawdziwego zdarzenia nie stworzymy tutaj. Ale będzie to kino przy stoliczku, kawie, ciasteczku. Pomyślano, że będzie ta forma cieszyć się zainteresowaniem wśród mieszkańców- mówi Grzegorz Kuk z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu.

Profesjonalny sprzęt i klimat. Ma być jak w prawdziwym kinie

– Zakupiliśmy sprzęt: rzutnik, profesjonalne ekrany. Chcemy zaaranżować salę kinową, żebyśmy się poczuli jak w kinie, tutaj w naszym  Gminnym Ośrodku Kultury. W sezonie letnim mamy w planie ruszyć w plener. Będziemy w nietypowych miejscach: nad rzeką, w parku, przy grillu.

Przy okazji projekcji filmów spotykać będziemy się z z reżyserami filmowymi, scenarzystami, jak też z osobami odpowiedzialnymi za charakteryzację na planie filmu.

Obejrzenie(…) filmu na dużym ekranie wnosi coś jeszcze, aniżeli jego odbiór w formacie telewizyjnym. Duży ekran powoduje jednak, że jesteśmy bardziej w środku całej tej opowieści”

Andrzej Barański, reżyser

Nie będzie to typowe kino, gdzie filmy lecą cały tydzień. Projekcje będą wyświetlane dwa razy w miesiącu.

– Osoby, które będą systematycznie uczęszczać do Klubu Filmowego, będą miały wpływ na dobór repertuaru- zdradza Grzegorz Kuk z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu.

Pierwszy seans w sobotę o godz. 17:00

Z niecierpliwością czekamy na otwarcie Klubu, w którym będą prezentowane dobre filmy z przesłaniem.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Aga
Aga
7 lat temu

Mi się podoba 🙂 Fajny pomysł i ten na zimę i ten na lato 🙂

Kinomaniak
Kinomaniak
7 lat temu

Czy będzie prawdziwa sala kinowa w Jedliczu?

Aga
Aga
7 lat temu

Mi się podoba 🙂 Fajny pomysł i ten na zimę i ten na lato 🙂

Kinomaniak
Kinomaniak
7 lat temu

Czy będzie prawdziwa sala kinowa w Jedliczu?