Funkcjonariusze jedlickiego komisariatu interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym wychłodzonego mężczyzny. Okazał się nim kompletnie pijany 42-latek.

W ubiegłym tygodniu dyżurny krośnieńskiej komendy odebrał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego, dotyczące mężczyzny, który ma znajdować się na przystanku autobusowym jednej z miejscowości gminy Jedlicze. Policjanci rozpoczęli patrolowanie wskazanego rejonu, jednak mężczyzny nie odnaleźli. Z uwagi na blisko 20 stopniowy mróz, rozszerzyli teren poszukiwań do dwóch sąsiednich miejscowości. Podczas kontroli jednej z wiat przystankowych, znaleźli zziębniętego człowieka. Okazało się, że jest kompletnie pijany, trudno było nawiązać z nim kontakt.

Policjanci ustalili, że jest to 42-letni mieszkaniec gminy Jedlicze. Mężczyzna nadużywa alkoholu i zamieszkuje samotnie. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, niską temperaturę oraz opady śniegu, 42-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, aby powiadamiać odpowiednie służby, jeśli zauważymy nietrzeźwego lub śpiącego na dworze człowieka. Zainicjowana przez nas interwencja może uratować kogoś przed śmiertelnie groźnym wychłodzeniem.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze