Dezynfekcja w przychodni Medikor w Jedliczu. Zgłosił się pacjent, który wrócił z Włoch

0
Jak informuje portal Jedlicze112 początkiem tygodnia, Jedlicze obiegła informacja o rzekomym pacjencie z podejrzeniem koronawirusa, który miał się zgłosić do przychodni Medikor w Jedliczu. Dziennikarze od kilku dni próbowali skontaktować się z właścicielem ośrodka zdrowia, w celu wyjaśnienia wątpliwości pacjentów i mieszkańców, ale dopiero w czwartek (12.03) udało im się porozmawiać. Ustalili, że wyniki badań pacjenta nie potwierdziły zakażenia koronawirusem.

Jak dowiedzieli się dziennikarze do przychodni Medikor w Jedliczu zgłosił się pacjent, który dokonał rejestracji do jednego z lekarzy w ośrodku, a który jak się później okazało miał niedawno wrócić z Włoch. Pacjent trafił na oddział zakaźny do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle i został poddany hospitalizacji. W tym samym czasie na oddziale zakaźnym w Jaśle przebywało jeszcze kilku pacjentów, między innymi pacjent z Gorlic, który samowolnie opuścił oddział.

Badania nie potwierdziły jednak zakażenia koronawirusem. W przychodni zarządzono dezynfekcję. Ta działa już normalnie, choć z uwagi na trwającą epidemię istnieją pewne ograniczenia.

Lek. Witold Wilusz uspokaja i zapewnia, że nie ma powodów do niepokoju

Na jakiś czas przychodnia została zamknięta i odbyła się dezynfekcja. -Była robiona dezynfekcja, odbyło się szkolenie, wdrożone zostały odpowiednie procedury- wyjaśnia lek. Witold Wilusz, Prezes Zarządu Medikor Sp. z o.o., który jednocześnie uspokaja i zapewnia, że nie ma powodów do niepokoju. -Przychodnia funkcjonuje dalej. Ogólnie jest mniej pacjentów przede wszystkim tych, którzy przychodzą się zarejestrować, ale więcej recept- przyznaje lekarz.

W ośrodku wdrożono nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów, a są to na przykład: wyłącznie telefoniczna rejestracja, udzielanie teleporad w godzinach pracy przychodni. Przychodnia zapewnia, że w sytuacji, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza. Prosi, aby nie zgłaszać się po recepty, a prośby o przepisanie leków do kontynuacji leczenia zgłaszać telefonicznie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Pankracek

Ciekawe jak się tam dodzwonić, skoro telefon mają odłączony!

Pankracek

Ciekawe jak się tam dodzwonić, skoro telefon mają odłączony!