Dezynfekcja w przychodni Medikor w Jedliczu. Zgłosił się pacjent, który wrócił z Włoch

0
Jak informuje portal Jedlicze112 początkiem tygodnia, Jedlicze obiegła informacja o rzekomym pacjencie z podejrzeniem koronawirusa, który miał się zgłosić do przychodni Medikor w Jedliczu. Dziennikarze od kilku dni próbowali skontaktować się z właścicielem ośrodka zdrowia, w celu wyjaśnienia wątpliwości pacjentów i mieszkańców, ale dopiero w czwartek (12.03) udało im się porozmawiać. Ustalili, że wyniki badań pacjenta nie potwierdziły zakażenia koronawirusem.

Jak dowiedzieli się dziennikarze do przychodni Medikor w Jedliczu zgłosił się pacjent, który dokonał rejestracji do jednego z lekarzy w ośrodku, a który jak się później okazało miał niedawno wrócić z Włoch. Pacjent trafił na oddział zakaźny do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle i został poddany hospitalizacji. W tym samym czasie na oddziale zakaźnym w Jaśle przebywało jeszcze kilku pacjentów, między innymi pacjent z Gorlic, który samowolnie opuścił oddział.

Badania nie potwierdziły jednak zakażenia koronawirusem. W przychodni zarządzono dezynfekcję. Ta działa już normalnie, choć z uwagi na trwającą epidemię istnieją pewne ograniczenia.

Lek. Witold Wilusz uspokaja i zapewnia, że nie ma powodów do niepokoju

Na jakiś czas przychodnia została zamknięta i odbyła się dezynfekcja. -Była robiona dezynfekcja, odbyło się szkolenie, wdrożone zostały odpowiednie procedury- wyjaśnia lek. Witold Wilusz, Prezes Zarządu Medikor Sp. z o.o., który jednocześnie uspokaja i zapewnia, że nie ma powodów do niepokoju. -Przychodnia funkcjonuje dalej. Ogólnie jest mniej pacjentów przede wszystkim tych, którzy przychodzą się zarejestrować, ale więcej recept- przyznaje lekarz.

W ośrodku wdrożono nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów, a są to na przykład: wyłącznie telefoniczna rejestracja, udzielanie teleporad w godzinach pracy przychodni. Przychodnia zapewnia, że w sytuacji, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza. Prosi, aby nie zgłaszać się po recepty, a prośby o przepisanie leków do kontynuacji leczenia zgłaszać telefonicznie.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Pankracek
Pankracek
4 lat temu

Ciekawe jak się tam dodzwonić, skoro telefon mają odłączony!

Pankracek
Pankracek
4 lat temu

Ciekawe jak się tam dodzwonić, skoro telefon mają odłączony!