Boże Ciało w Jedliczu. Wokół kościoła przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem [ZDJĘCIA]

0

Boże Ciało w Jedliczu 2020. Nie ulicami miasta, ale wokół kościoła przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem. W tym roku, publiczna manifestacja wiary miała nieco inny, ale bardzo uroczysty charakter. Zobaczcie, jak wyglądała  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Uczestnictwo w procesji, to publiczna manifestacja wiary. To jedno z najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół katolicki. Zobacz zdjęcia.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie nazywanego Bożym Ciałem, rozpoczęto tradycyjnie mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Świętego Antoniego Padewskiego w Jedliczu. Po mszy świętej wierni przeszli nie jak co roku, ulicami miasta, ale w procesji wokół kościoła. Ta miała jednak bardzo uroczysty charakter.

Wierni zatrzymywali się przy czterech ołtarzach, które symbolizowały cztery strony świata (cztery żywioły), a także cztery Ewangelie Święte. Ołtarze przy kościele przygotowali: Pierwszy – mieszkańcy Męcinki, Chlebnej i Oazy Rodzin. Drugi– mieszkańcy ul. Łukasiewicza i przyległych oraz członkowie jedlickiego Caritas. Trzeci- mieszkańcy ul. Tokarskich i przyległych oraz członkowie Akcji Katolickiej. Czwarty– ostatni, mieszkańcy ulic za torami oraz rodzina Radia Maryja.

Na zakończenie procesji ks. Marek Duda pobłogosławił wiernych Najświętszym Sakramentem.

Jaką reakcję wywołał u Ciebie ten artykuł? Oceń jak czujesz!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze
Przezorny
Przezorny
3 lat temu

Z całym szacunkiem dla Święta Bożego Ciała – A gdzie odległości , maseczki , kompletnybrak zrozumienia zagrożenia , ignorancja, ot co tam, nas to nie dotyczy… do czasu..

Dobieszynianka 81
Dobieszynianka 81
3 lat temu

Ja ci radzę-schowaj się do piwnicy i siedź , nie wychodź, to będziesz żył wiecznie.
Po sklepach jak codziennie latacie , to nie czujecie zagrożenia, ciekawe czy tak zachowujecie 2metry odległości. I ci najwięcej zawsze mają do powiedzenia. Taaa przezorni? patrzący na innych, a nie widzący siebie. Miłego dnia ?

Realista
Realista
Odpowiedź do  Dobieszynianka 81
3 lat temu

Sprawdź statystyki z ostatnich dni , szczególnie dzisiejsze informacje dotyczące nowych obszarów występowania zakażeń, gdzie zostały wykryte i jak to wygląda w naszym województwie. Może to pomoże zrozumieć istotę zagrożenia i problemu, chodź nie sądzę bo widzę że masz dość płytkie pojęcie o sytuacji, typowe dla wielu osób dla których wytyczne służb i rządu są tylko kolejnym pretekstem do ich omijania i lekceważenia. Trzymaj się zdrowo!

King
King
Odpowiedź do  Realista
3 lat temu

I co ci te szmatki na twarzy pomogą w sklepie w sobotę widzialem 2 starsze osoby w maseczkach cała reszta bez tak chodzą to co tu szukasz

Przezorny
Przezorny
Odpowiedź do  Dobieszynianka 81
3 lat temu

Dobieszynianko 81, Jak się masz? Mam nadzieję że wszystko OK, Chciałbym wrócić do dyskusji w temacie maseczek – nadal uważasz że to przesada z tymi maseczkami ? Śledzisz sytuację widzisz sytuację w Jarosławiu, Przemyślu, Małopolsce itd…? Poczytaj poniżej trochę treści zaczerpniętych z dzisiejszych stron internetowych – to opinie świata nauki , nie podwórkowych wróżb i cwanych plotek z magla – warto: Pierwszą decyzją, którą bym podjął i wyegzekwował, byłoby zabezpieczanie się w miejscach publicznych, zamkniętych poprzez maski, higienę rąk i dystans – powiedział w “Faktach po Faktach” dr Paweł Grzesiowski, immunolog i specjalista do spraw profilaktyki zakażeń. – Jeżeli możemy takimi prostymi metodami pozbyć się zagrożenia, to nie rozumiem, dlaczego nie egzekwujemy tych środków w sposób absolutnie jednoznaczny – dodał. Dr Joanna Heidtman, psycholog i socjolog oceniła, że “nawyk noszenia maseczek nie został w nas wyrobiony”. Ministerstwo Zdrowia przekazało w środę informację o 512 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To nieco więcej niż w we wtorek, kiedy resort donosił o 502 nowych infekcjach . Od 17 lipca, liczba aktywnych zakażeń w kraju wzrosła z 8381 do 9532, a więc o niemal 14 procent. Dr Paweł Grzesiowski pytany, co powinno przekonać tych, którzy zrezygnowali z przestrzegania restrykcji, powiedział, że najbardziej przemawiają do nas konkretne przykłady. – Dwóch fryzjerów w Stanach Zjednoczonych przez tydzień pracowało będąc zakażonymi i nie wiedząc o tym, ale ponieważ pracowali w maskach, to 140 osób, które w tym czasie przewinęły się przez ich salon, nie uległy zakażeniu. Inny przykład – pielęgniarka pracująca w Polsce zakażona, również bezobjawowo, pracująca w masce. Kilkadziesiąt osób przez nią pielęgnowanych nie uległo zakażeniu dzięki temu, że pracowała w masce – wymieniał. Dodał, że to są chyba najprostsze, ale jednocześnie najbardziej jaskrawe przykłady pokazujące, że maska jako bardzo proste narzędzie pozwala pozbyć się tego zagrożenia. – Fakt, że zapomnieliśmy o tym, moim zdaniem, wynika wyłącznie z problemów komunikacyjnych – ocenił. Dodał, że “gdzieś w maju została prawdopodobnie jednak ta dyscyplina uchylona i mocny przekaz, że właściwie epidemia jest pokonana”. – Nam się oczywiście udało dzięki kwarantannie i… Czytaj więcej »

Kumpel
Kumpel
3 lat temu

Kocham inteligentne kobiety

Animuszki
Animuszki
3 lat temu

Te łapki w górę łapki w dół, dawanie plusów, minusów to jak dzieci w przedszkolu