Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert amerykańskiej  gwiazdy Bluesa – Earla Thomasa wraz z zespołem w ramach Muzycznej Sceny Rozmaitości. Występem w Jedliczu artysta rozpocznie swoją trasę koncertową po Europie.

7 października 2016r. (piątek)
godz.19.00
Sala Rafinerii Orlen Południe w Jedliczu

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w GOK Jedlicze i przed koncertem.

Earl ma koncie występy na najbardziej prestiżowych festiwalach świata – w tym na Montreux Jazz – oraz dwanaście albumów. Jego utwory były wykorzystywane w wielu filmach i serialach telewizyjnych (m.in. „Ostry dyżur”). Nic dziwnego, że nazywają go „the Blues Ambassador”.

Urodził się w muzycznej rodzinie w Tennessee, w której każdy na czymś grał lub śpiewał: mama interesowała się gospel, tata – bluesem. W ten sposób poznał klasykę tych dwóch gatunków: artystów takich, jak Muddy Waters, Otis Redding, Mahalia Jackson, Aretha Franklin, Tina Turner, Gladys Knight, i wszyscy wykonawcy wiązani z wytwórnią Stax. Na własną rękę odkrył, i dorzucił do tego „miksu” twórców wczesnego rocka, jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Rod Stewart, oraz zespoły The Rolling Stones, The Beatles, czy Led Zeppelin. Twierdzi, że to nie on wybrał muzykę, ale ona jego: „pisarz musi pisać, malarz musi malować, a ja muszę śpiewać!”

Choć studiował śpiew klasyczny, i od wielu lat para się komponowaniem dla gwiazd tak wielkich, jak Etta James, Solomon Burke, Screamin’ Jay Hawkins, czy Tom Jones, jego największym atutem są bezsprzecznie sceniczna charyzma i głos: mocny jak dzwon, miejscami okraszony charakterystyczną chrypką, chwytający za serce, po prostu nie-pow-ta-rzal-ny! Jak skrzyżowanie Ike’a Turnera z Sealem.

Earl Thomas – śpiew

David Fleschner – instrumenty klawiszowe

Vyasa Dodson – gitara

Tom Goicoechea – perkusja

William Athens – gitara basowa

GOK Jedlicze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Teraz wyświetlam Ci komentarze do fragmentów artykułu
Zobacz wszystkie komentarze