22 °
Strona głównaSportDawid Bril- podwójny brązowy medalista Mistrzostw Polski

Dawid Bril- podwójny brązowy medalista Mistrzostw Polski

- Ogłoszenie/reklama -spot_img

W Sobieszewie (koło Szklarskiej Poręby) w dniach 10.11.09.2016 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach na nartorolkach. Wśród zawodników było 3 sportowców reprezentujących nasze miasto, m.in. Dawid Bril- chluba sportowa Jedlicza.

Dawid Bril- jedliczanin, obecnie zawodnik AZS AWF Katowice, ma na swoim koncie niemałe sukcesy sportowe.

W Sobieszewie wraz z Wojciechem Pelczarem i Andrzejem Pelczarem- MUKS Podkarpacie, reprezentował Jedlicze.

Nie obyło się bez sukcesów. Bowiem w sobotę ( pierwszego dnia mistrzostw), gdzie dominował styl dowolny i bieg interwałowy na dystansie 12 km., Dawid Bril zdobył brązowy medal. Natomiast Wojciech Pelczar uplasował się na szóstej pozycji.

W niedzielę była dominacja stylu klasycznego i startu wspólnego pod górę Uphil w Zachełmiu na dystansie 3600 metrów. W tym dniu też odnieśliśmy sukces. Dawid Bril zdobył po raz kolejny brąz, a Wojciech Pelczar zajął piąte miejsce. Natomiast Andrzej Pelczar uplasował się na 10 pozycji w kategorii amatorów.

Wszystkim trzem zawodnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy sportowe.